Забременели след ин витро - Тема 46

  • 46 701
  • 759
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 593
Кофти въпрос, но не съм питала доктора, а ще го видя пак след три седмици. Срам не срам ще ви питам вас Blush Имате ли ограничения за секс. Аз съм 7ма седмица, никой нищо не ни е казвал, но не сме и питали. До сега не се чувствах комфортно, но като че ли се поуспокоих, та се чудих... чела съм преди, че не е препоръчително, но в старите теми момичетата споделят, че докторите са им казвали, че може. Вашето мнение какво е?

# 181
  • Мнения: 15 356
Аз питах доктора на първия преглед и правим секс когато си поискаме.

# 182
  • Мнения: 733
На мен доктора ми каза, че е непрепоръчителен, даже го забрани. Също една от акушерките казва поне до 3ти месец, друга до края на бременността.
Не знам дали не зависи от случая,но мисля се застраховат да няма контракции на матката Confused

# 183
  • София
  • Мнения: 799
На мен на първия преглед преди няколко дни ДОК ми каза, че секс може, само по-спокойно 😀 Така или иначе аз все още не се чувствам съвсем комфортно и мисля да изчакаме още 1-2 седмици.

# 184
  • Мнения: 1 593
Уф да, това имах предвид. Едни казват едно, други друго. Едни казват, че по време на с*кс се получават контракция на матката и е рисково за ембриона, други, че щом се е имплантирал няма проблем. Май и аз ще изчакам да си питам. Не ме бърка и 8 месеца да чакам, все тая, по важни неща има, но ако няма проблем, защо да го мисля.

# 185
  • Мнения: 15 356
Питай си доктора,според мен когато всичко е наред ,няма защо да не се прави секс.Важно е и как вие се чувствате и да сте спокойни и двамата,ние в началото много внимавахме,сякаш съм от стъкло.Сега свикнахме вече😁

# 186
  • Мнения: 2 523
На нас ни казаха че най-добре да не рискуваме, защото ако стане нещо, после пак процедури.

# 187
  • Мнения: 116
Аз съм в 22ра и още приемам утрогестан,но го намалявам постепенно. За дуфастона - не знам.
Момичета, в коя седмица спряхте да приемате дуфастон и утрогестан?

# 188
  • София
  • Мнения: 7 645
Дугастона, инжекциите прегнил и зарзиото го спряха в 11-та.
Кринона продължих и спрях тотално в края на 13-та.

# 189
  • Мнения: 990
Уф да, това имах предвид. Едни казват едно, други друго. Едни казват, че по време на с*кс се получават контракция на матката и е рисково за ембриона, други, че щом се е имплантирал няма проблем. Май и аз ще изчакам да си питам. Не ме бърка и 8 месеца да чакам, все тая, по важни неща има, но ако няма проблем, защо да го мисля.
Аз не се сещам за нито един въпрос, по който докторите да са единодушни и затова бих слушала моят си доктор, защото само той знае моето състояние:hushed:

# 190
  • Мнения: 261
Здравейте хванах някакъв грип с повръщане и сега съм в болница. Всичко е наред от както са ме приели не повръщам и нямам не разположения, но ме преглеждат всеки ден. Видяхме малък сак, който отговаря на 5 г. с, в която съм и аз. Момичето, което е с мен в стая за съжаление трябваше да бъде кюртирана и това много ме филмира и сега много ме е шубе и високият оптимизъм, който обикновено пръска от мен днес никакъв го няма. Притеснявам се дали ще се развие всичко както трябва. Знам, че никой не може да ми гарантира нищо, но реших да споделя да ми олекне. Надявам се не съм натоварила никой :*

# 191
  • Мнения: 1 593
Лика аз си мислех, че са те изписали вече ( следя си те в съседна тема)
Много е трудно да не те е страх, но се опитай да си позитивна. Там си за да се почувстваш по-добре, а не обратното. Гушкам те и се надявам бързо да се възстановиш, а после лекичко и до финал Hug

# 192
  • София
  • Мнения: 272
Мислех си, че само при мен направиха тая простотия при абразиото да ме вкарат в стая с жени лежащи за задържане. Нито аз бях ок, нито на тях вероятно моето хлипане им е действало "тонизиращо".

# 193
  • Мнения: 3 124
Стискам палци бързо да се прибираш и всичко да е ок.Знам колко е трудно, аз буквално броях часове и дни, това до към 14г.с...и времето беше спряло.Помага да не четеш лоши неща, опитвай се да се бориш с лошите мисли колкото можеш.

# 194
  • Мнения: 261
Благодаря  ви за подкрепата.
Аз лично физически се чувствам много добре. В момента нямам никакви оплаквания. Гледам да мисля положително, но ми е много трудно. Особено като заспя ми е много трудно да се отпусна, все се стряскам, а това недоспиване и то не ми се отразява добре.
Утре вече трябва да си ходя и се надявам тези тревожни мисли да изчезнат.

Общи условия

Активация на акаунт