Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 6

  • 44 590
  • 881
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 844
И аз си мисля, че преди и след пилинг кожата ти и без това е достатъчно третирана. Най-добре само добра хидратация и слънцезащита

# 61
  • Мнения: 4
Здравейте и честита нова година! Имам два въпроса :
Дали третиноина помага за заличаване на белези по тялото?
От къде се снабдявате с продуктите?

Последна редакция: пт, 03 яну 2020, 17:14 от mirka_0943

# 62
  • Мнения: 6 691
В аптечната мрежа лекарствени продукти с Третиноин като активно вещество мисля, че вече няма.
Изотретиноин има под формата на капсули за прием през устата - Роакутан, но за него ще отворим доста дълбока тема, по-добре си го спестете, защото е опасен и трябва нон стоп да ви следи дерматолог, както и да ви пуска изследвания.
Кремчета с третиноин се купуват от Турция или Гърция.

# 63
  • Мнения: 4
А дали помагат за белези?

# 64
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 352
Как ползвате слънцезащитата? Като самостоятелен крем или над дневен крем? Защото на мен ми се струва прекалено наслагване и карам на серум+слънцезащита, но не знам дали е ок.

# 65
  • Мнения: 22 840
Как ползвате слънцезащитата? Като самостоятелен крем или над дневен крем? Защото на мен ми се струва прекалено наслагване и карам на серум+слънцезащита, но не знам дали е ок.
И при мен така, затова слънцезащита ползвам лятото повече.Тя ми запушва мн.порите.Разчитам на такава в кремовете и ФДТ, а основно не стоя на открито много време.
Не забелязвам да ми влияе на петна и тн.
Знам, че в дългосрочен план трябва, но ставам като пубер като ползвам редовно.
Затова предпочитам спрейове слънцезащитни над грима.

# 66
  • Мнения: 18 542
Как ползвате слънцезащитата? Като самостоятелен крем или над дневен крем? Защото на мен ми се струва прекалено наслагване и карам на серум+слънцезащита, но не знам дали е ок.
Аз ползвам винаги отделни кремове. Само слънцезащити ми сушат ужастно много и е абсурд без крем отдолу. То и с крем е доста тегаво де, ама без е съвсем непоносимо.

# 67
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 352
Забравих да спомена, че през седмицата плескам и фдт, който също е с фактор 35.

# 68
  • Мнения: 18 542
Проблемът на фдт и друга декоративна козметика е, че съдържат само спф което значи защита само срещу УВБ лъчи и дефакто нямат защита срещу УВА които са всъщност състаряващите кожата.

# 69
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 352
Аааа, не разчитам на него за пазенето. Кремът под него е слънцезащитен. Последно взех на Авен фактор 50+. Мисълта ми беше дали има смисъл и от прост дневен крем? Струва ми се прекалено наслагване, ако слагам и дневен.

# 70
  • Мнения: 18 542
Струва си, ако имаш нужда както аз.

# 71
  • Мнения: 337
Момичета, идвам да споделя, след месец правя три години ежедневно мазане с третиноин - 0.1 % на лице и 0.05 % за очи, шия, деколте и ръце. Странични ефекти сериозни не съм имала. Доста рядко, най-вече ако прекаля с количеството, съм получавала излющване или леко раздразнение.
Обаче от около два месеца нещо се случва и изобщо не успявам да си продължа обичайното ежедневно мазане.
Не знам дали е възможно кожата да се е пренаситила и да има нужда от почивка.
След еднократно или двукратно мазане се налага да почивам поне 4 - 5 дни, защото започва едно страшно излющване (буквално като пилинг). В момента се лющя дори на шията и деколтето, където преди не ми се е случвало никога. Тъкмо овладявам положението, мажа веднъж и отново всичко започва.
А ръцете ми буквално са с ужасно тежко раздразнение, целите червени, със ситни пъпчици. Намалих процента, пак същото...
Буквално съм в шок, не знам какво да правя, не става с хидратация, с нищо. Може би трябва да направя почивка. Другата седмица смятам да се посъветвам с дерматоложката си.
Моля споделете, ако има и друг с подобен проблем след дълга употреба.

# 72
  • Мнения: 10 256
При мен след година и половина, лющенето се засили сякаш. Обриви, пъпки, и червени петна нямам. Но макар, че се мажа един път седмично ( а преди през ден), се беля повече. Вече дни не следя. Чакам да се махне това което се бели, и мажа наново. Може и след 10 дена да е.

# 73
  • Мнения: 18 542
При мен също лющенето се засили последната година. Мажа вече две пълни години и половина.

Първата нямах никакво, после започна от време на време, сега съм на периоди. Като цяло кожата ми са засуши значително. Като започнах бях със смесена. Отдавам наличието на лющене на засушаването. За сега съм все още на 0,1%, но започнах да пропускам понякога мазане. Може би ще смъкна на 0,05% по-нататък, но още не съм го решила твърдо. 

По лицето няма раздразнения и шията ми се раздразва по-рядко, но нея не я мажа всеки ден. На други места не се мажа.


# 74
  • Мнения: 337
Ще мина за по-продължителен период на 0.05% и  ще разредя мазането през ден или през два. Ще опитам и някаква по-сериозна хидратация.
Дерматоложката ми постоянно ми повтаря да си взема най-обиконовен, чист вазелин (без ароматизанти, оцветители и др. добавки) и да мажа дебел слой върху трета. Не съм пробвала до сега. Тя е убедена, че няма да ми запушва порите и кожата ще се чувства по-добре, отколкото с какъвто и да било крем. Може би ще опитам и това. Не ми се иска да се отказвам, но може би когато се ползва дълги години е добре да се разреди ежедневното мазане или поне да не е постоянно с най-високия процент.

Общи условия

Активация на акаунт