Делене на разходите 50/50.

  • 13 078
  • 469
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 17 282
наистина ли пикът на кариерата ти и успехите съвпаднаха с периода на 2-3 годишни деца

Не, разбира се, къде съм казвала нещо подобно и какво общо има то с целия ни разговор, който, да припомня, е дали една майка може да бъде активна и адекватна и в работата, и с децата си.
Всъщност, точно няколко дни преди 2та години на щерката си смених работата с по-отговорна и по-добре платена, после около 3тата й година ме направиха ръководител на отдела и оттам само нагоре съм вървяла. Доста стръмно нагоре си вървях и в този етап, просто така се случи, че преди 2 години направих един доста голям скок, та затова не казвам, че пикът ми е бил тогава - но не е било и застой.
Ако търсиш скатавката - мъжът ми водеше и прибираше детето от частна градина, която беше по-близо до неговия офис. Само дето аз на това не му казвам скатавка де.

# 436
  • Мнения: 3 123
Скатавка от гледане на повече деца, разбира се. Всяка жена знае, че е много трудоемко и разтърсващо. И че с по-малко деца се правят повече неща на други писти. Оттам нататък вече е наистина въпрос на лично решение на коя писта ще се раздадеш.

Или аз пък скатавам от "ходене на работа".
То така излиза, че от все от нещо трябва да скатаеш. Пропускате жените, които обаче искат да работят, дори и да са по ниско платени. Просто им харесва да са на работа, след хора и да не са в къщи.

# 437
  • Мнения: X
Все повече се убеждавам, че моята мама е върхът. Магистратура, 2 деца, кариера, ново жилище, домакинстване. Всичко успоредно за 5 години. Ако бяхме и породени с брата, не знам...

# 438
  • Мнения: 313
Децата не са самоцел. Нужни са двама за отглеждането им и броят им не е еднолично решение или поне така би трябвало да бъде.

# 439
  • София
  • Мнения: 4 884
Какво се случва, ако единият партньор има дете/деца от предишна връзка?
Настоящият мъж/жена трябва ли да дели разходите 50/50 с родителя на децата или партньорът с деца е длъжен да плаща 2/3 от сметките, защото те са единствено негова собственост?

# 440
  • Мнения: 3 186
Щото нали, да не говоря по посока на луната. Кое ти е алтернативното обяснение? Интересно ми е.
Второто ти дете е за да задържиш новия мъж, а третото - щото е искал свое момче.

Най-простото обяснение е винаги най-вярното.

# 441
  • Мнения: X
Скатавка от гледане на повече деца, разбира се.
Имало квота за броя на децата, които да отгледаме? Сериозно?

"Пълно" свое семейство с две свои деца? Как точно двете деца правят семейството пълно? С едно е полупразно, а с три- препълнено? Или неговите срещу не- неговото да са 2:1? Каква е тая уникална тъпотия?

# 442
  • София
  • Мнения: 433
Раждането на едно дете било скатавка? Скатавка от какво?

И аз продължавам да се питам Rolling Eyes
Ето днес например съм пред дилемата да бъда отдаден родител или епикуреец. Ако избера първото, ще ми се наложи и този уикенд да работя. Ако избера второто, според една лекарка, която току що ме попита с форумски тон: "Какво по-важно има от детето ви?", излизам лоша майка. И така?!? Предложения?!? Предварително  уточнявам, че не мога да викна близък или роднина да ме отмени в което и да е от двете положения.

# 443
  • София
  • Мнения: 19 249
Сирен, може тук да витаят мантрите за опашка от ергени за жена с дете, но на мен лично не ми влияят.
Което важи за една, може съвсем да не важи за друга жена, не искам да обиждам никого.

Аха...ти наричаш жените скатавки заради едното дете, а ти самата раждаш още 2 заради мъж.
Не виждам нищо чудовищно в 3 деца, радвам се на такива хора, вкл. и на теб. В днешната ситуация в Бг е чудесно повече хора да са така.
Просто давам пример за не толкова секси тълкуване на ситуацията, също както твоето определение за едното дете.
Всеки си има теория кое е пълно семейство, на някои им стига 1.
Имам наблюдения върху типове семейства, бройката и пола на децата.

Последна редакция: вт, 03 дек 2019, 15:22 от Cuckoo

# 444
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Щото нали, да не говоря по посока на луната. Кое ти е алтернативното обяснение? Интересно ми е.
Второто ти дете е за да задържиш новия мъж, а третото - щото е искал свое момче.
Много правилно. Това е ясно на всички вече.

Това поредната тема за битието на Мамасита ли е? Гледам, че нищо интересно не се е случило при нея в изминалата година.

# 445
  • Мнения: 18 501
Дали не може да си отвори една ежемесечна тема само за нея и да разтовари останалите десетки теми от досадния спам.

# 446
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Второто ти дете е за да задържиш новия мъж, а третото - щото е искал свое момче.

С второто той мен задържа. Не сме от тоя тип хорица, дето се задържат с деца. С третото си права частично, бихме се радвали на момче. Но какво чудовищно или ненормално виждаш в това и изобщо къде е проблемът? ОК сме и с момиче. По-скоро искаше "пълно" свое семейство с 2 деца, както казах - не е от тоя тип мъже, далеч е от това мислене.
Последно от кой тип сте двамата и кой тип е провайдъра?  Joy Joy Joy

# 447
  • Мнения: 3 186
Две деца компенсират бащата и майката. За да има раждаемост+, трябва да са три.

В случая на Сирената има три деца от трима човека. На нула сме.

# 448
  • Мнения: 30 802
Що да отварям тема за мен, тук всички са по-наясно от мен с живота ми и мотивацията ми да правя това или онова.

Да, за мен "пълно семейство" е с деца в мн. ч. Просто такова усещане. Едно дете е или поради заболяване, или е компромис, а аз за себе си съм искала по-голямо, да се усеща като "пълно", затова съм имала и определени изисквания към мъжа. Главно готовност да ме издържа в ранните години на децата, което и направи, като ми беше гръб около 3г. със сравнително ниски до почти нулеви доходи. И след това ми е гръб заради вариращите мои доходи.

Цеца, от типа гадни мазни милениъли-темерути. Не нафърфорена кифла и булгарише мачо, дето иска мъжко. Не вярвам в идеята за задържане на мъж чрез дете. Но ако пък сме на възраст за брак и деца, трябваше ли да се правя на примадона 5-6 години и да не раждам? Ми разбира се, че щеше да си замине, защото нямаше да имаме общи цели.

Да, в моя случай сме на нула. Обаче при семейство с 1 дете са на -1. Не ме интересува прираст и държава, интересуват ме хората около мен и как да са ни оптимални нещата.

# 449
  • Мнения: X
Да, за мен "пълно семейство" е с деца в мн. ч.
Точно така. За теб. Което изключва квалифицирането на тези, според които това не е така, като скатавки. Както е редно да бъде изключено и квалифицирането на теб като размножаваща се, за да задържи провайдъра си, от тяхна страна.

Общи условия

Активация на акаунт