Делене на разходите 50/50.

  • 13 067
  • 469
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 3 725
Ало, интелектуалките!!! Какво стана с разпускането с чаша вино и приятна книга? То ясно, че ако се напрегнем, ще работим, домакинстваме и гледаме деца перфектно, обаче що? Да живеем за отпуските и да мечтаем за пенсия?
 Затъпяващата работа на пълен работен ден е за хората без въображение. Останали вкъщи, не успяват да си направят живота интересен без някоя простотия и или се депресират,  или вършат глупости. Мнението е на психолозите, не мое лично.
По повод успяващите да работят и да не оставят вкъщи само дете до 12 години- стотици майки в 2 държави, които познавам лично, не успяват, което е добре известен факт на учителките в основното образование. И така, пак опряхме до ССФ...😁

# 406
  • Мнения: 1 001
Не всички имат “затъпяваща работа”. Има други, които си харесват работата и си я вършат с удоволствие. Е, да пускаш миялна и сушилня е къде-къде по-интелектуално занимание, факт. Даже ти трябва минимум MBA за него Joy

# 407
  • Мнения: 30 802
Моята работа е супер приятна и вълнуваща. Ама трябва жената да е малко нарцис или психопат и да си затвори очите за всичко, което отвисява, докато тя си гони "интересното". Има и такива жени. После децата им пеят при психолозите. Понякога работата на жената е просто да е там. Не е до миялна или прането или дори готвенето. А да е емоционално ангажирана и да проследява всичко ли е наред или нещо отвисява и носи проблеми след себе си.

# 408
  • София
  • Мнения: 38 484
Страшно е трудно с деца и работа. Какви ли не схеми съм правила - все едното куца.
Също така имам наблюдения и от другата страна - на учител.
Освен ако, и бащата не поеме децата на 50/. 😁🦄🎅🤶

Последна редакция: вт, 03 дек 2019, 11:26 от Free Agent

# 409
  • Мнения: 3 725
Не всички имат “затъпяваща работа”. Има други, които си харесват работата и си я вършат с удоволствие. Е, да пускаш миялна и сушилня е къде-къде по-интелектуално занимание, факт. Даже ти трябва минимум MBA за него Joy
Разбира се, че не всички. Именно затова подчертах "затъпяваща", такава, дето всеки ден правиш едно и също, от 8 до 5 и все се опитваш да излезеш в 5 без 15, та да вземеш детето навреме от дг, занималня, уроци..
Иначе с тая, вълнуващата работа, все стигаш до момент да избираш дали да останеш някой час повече за трети пореден ден или да се прибереш преди половинката  поне веднъж. Без значение мама ли си, тате ли си.
А вкъщи, ако се ограничиш до пералнята манджите и сериалите, по добре иди на работа, да 😁

# 410
  • София
  • Мнения: 17 282
Ама трябва жената да е малко нарцис или психопат и да си затвори очите за всичко, което отвисява, докато тя си гони "интересното". Има и такива жени. После децата им пеят при психолозите. Понякога работата на жената е просто да е там. Не е до миялна или прането или дори готвенето. А да е емоционално ангажирана и да проследява всичко ли е наред или нещо отвисява и носи проблеми след себе си.

Това даже не знам дали да започвам да го коментирам, толкова е ... хем тъпо, хем противно, хем обидно, хем невярно.
Ама хайде, за протокола. Ако Сирен не успява да съвсмести в съзнанието си едновременно работа и деца, много от нас могат. И нищо не отвисява. И всичко се адресира навреме. И сме емоционално ангажирани. И децата ни не пеят при никакви психолози. И се хранят здравословно, и спортуват, и на занимания ходят, и с приятели играят, и време с нас си имат. Можем го бе, можем.
Дали в 21 век не е време вече да вдигнем стигмата от работещата жена за това, че децата й не неглижирани?

# 411
  • Мнения: 30 802
Много зависи каква работа и какви деца. Все пак доста хора "ходят на работа", в което време свършват изключително малко истинска работа, не изискваща чак толкова ресурс и обмисляне. Общо взето ако не е работа, която изисква оставяне и потапяне, може да се съвмести. Но иначе да не забравяме, че денонощието има 24 часа и все се плаща по някакъв начин.

Още не съм видяла жена на пълна пара в работа и много отдадена като родител. Покажи ми я и ще ти покажа къде е скатавката.

# 412
  • Мнения: X
Ако Сирен не успява да съвсмести в съзнанието си едновременно работа и деца, много от нас могат. И нищо не отвисява. И всичко се адресира навреме. И сме емоционално ангажирани. И децата ни не пеят при никакви психолози. И се хранят здравословно, и спортуват, и на занимания ходят, и с приятели играят, и време с нас си имат. Можем го бе, можем.
Но не малко го могат с цената на сериозни компромиси с децата и не само с тях. Далеч съм от мисълта да стигматизирам работещата жена, най-малкото защото и аз съм такава. Но, ако се абстрахираме от факта, че Мамасита се чувства длъжна пространно да обяснява и оправдава собствените си избори и живейски ситуации, в написаното от нея има голяма доза истина, а именно, голяма част от работещите продават времето и способностите си за дребни стотинки, които не си струват изхабеното време и усилия.

# 413
  • София
  • Мнения: 433


Още не съм видяла жена на пълна пара в работа и много отдадена като родител. Покажи ми я и ще ти покажа къде е скатавката.

Слушам внимателно. Къде е скатавката? Понеже се смятам за точно такава жена.

# 414
  • София
  • Мнения: 19 249
Една майка от класа на сина ми иска да е едновременно най-добра приятелка + аниматор на дъщеря си и непрекъснато предъвква и анализира кой какво казал/направил на щерка й  и защо.
А аз с ченгел не мога да измъкна нещо от сина ми и си живея в блажено неведение за драмите в класа, докато тя не ме просветли.
Отдавам го на това, че й е първо дете на 39, а и си е такава натура. Но за мен прекалено се впряга, а и щерката е малко драма куин и лигавка. А аз все пак съм с момче, не искам да възпитам лигльо, когото да описват тук след 20 години  Joy

Сирен, ти като си вкъщи, може да смяташ за скатавка нещо, което аз смятам за излишно.
Няма защо да спорим за изборите си.
Аз освен че нося пари колкото ММ, вкъщи не мога да се организирам, трябва ми някой да ме ръчка за срокове и графици. Отпусна ли се пред компа - ще стоят гладни и непрани 1 седмица. Не че могат и сами, де, така е приказката.

Последна редакция: вт, 03 дек 2019, 14:10 от Cuckoo

# 415
  • София
  • Мнения: 17 282
Ми не знам как да те поканя у нас, Сирен, че да ме видиш JoyJoy Мога да те поканя и в офиса, да си поговориш с колегите ми, и у дома, да си поговориш с децата и мъжа ми Simple Smile

Уиш, жените, които работят за жълти стотинки са ми мъка и на мен, просто защото не е редно да е така. Права си, че има такива, да, но смятам, че това са хора на ръба на оцеляването и Сирен е последната, която да им размахва пръст.

Лили, уелкъм бек Simple Smile

# 416
  • София
  • Мнения: 4 884
А аз искам мъж, който да плаща всички сметки и битовизми, а аз да харча моята заплата за романтични пътешествия с него.
Търси се... Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 417
  • Мнения: 30 802
Аз не оправдавам избори, те нямат нужда от оправдаване, защото към дадения момент се оказват отлични. Но просто споделям наблюденията си. Относно журналистическата професия - с малки деца, ако жената продължи да виси до късно, да чете много, да пътува много - в повечето случаи някой или нещо плащат цената.

Скатавката ли? Като за начало, само 1 дете. По-голяма скатавка от това няма. С 1 дете дори с 5г. у дома пак имаш много години за кариера. Второ - работата е на автопилот, синекур е, вече е канализирана и предсказуема, не се учат и изискват нови неща.

Бърди, говоря за съвместяване на работа с малки деца. Вече като ми се захвалят как имат баланс, а то детето вече е на 9-10...е то тогава е друго. Пак казвам, виж темата за оплакванията, какво се случва при дете на 2г. и връщането на работа. Общо взето минимум 2-3 години пълен ад, нито работата като хората, нито детето като хората, с какви ли не проблеми, болести, стрес. Вече като го докараш до 10г - пей сърце, там вече няма толкова задачи за балансиране. И детето вече не реве до посиняване, ако закъснееш един час. И сутрин не се откъсва от теб с рев.

# 418
  • Мнения: 3 186
Изобщо не желая да се заяждам или да опонирам, но ще представя и другата гледна точка.

Знам за поне 2 примера на майки, които добре, че работиха и оставиха децата си на бабите да ги изгледат. Оставайки вкъщи, щяха да са по-вредни. Знам, че е казано - майката е най-доброто за детето, но не съм убедена.

# 419
  • Мнения: X
Но не малко го могат с цената на сериозни компромиси с децата и не само с тях. Далеч съм от мисълта да стигматизирам работещата жена, най-малкото защото и аз съм такава. Но, ако се абстрахираме от факта, че Мамасита се чувства длъжна пространно да обяснява и оправдава собствените си избори и живейски ситуации, в написаното от нея има голяма доза истина, а именно, голяма част от работещите продават времето и способностите си за дребни стотинки, които не си струват изхабеното време и усилия.
Ако не бяха стотинките, работещите щяха иначе да си дават времето за една купа с ориз/крина жито. Айде да не се лъжем, чак пък такива способности масата няма. Да перефразирам доктор Лектър, 1-2 поколения ни делят от един определен тип селски бачкатори.

Общи условия

Активация на акаунт