Коледата на вратата чука, а октомврийче до елхата гука 2019 - Тема 2

  • 14 836
  • 763
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 375
Здравейте, мами! Хремата на бебка наистина не се оказа шега работа. Въпреки лечението и старателните промивки на нослето на 26 вечерта започна да кашля много хриптящо. Оказа се вече е с бронхеолит. Сега сме на инхалации и още 100 лекарства. Не виждам особено подобрение. Поне спи спокойно, колкото и да е странно. Явно и някое от лекарствата я прави поспалива.
Вашите бебета цокат ли си ръцете? Такова чудо не бях виждала. Опитва се и двете да ги завре в устата и нищо не е в състояние да я спре. И започва едно цокане, едно мляскане. Отказва категорично биби всякакви.
За цистита колко мога да ви кажа. Години наред го влачех. Беше станал хроничен и при всяка настинка или боледуване се обостряше. Бях изпила всякакви лекарства отвари. Правиха ми урофломететрия и цистоскопия. В едната болница искаха да ми слагат стендове в пикочните канали, защото видиш ли от честите инфекции се стеснили. Добре, че не позволих! Попадна ми една статия със съвети, които започнах да спазвам. И един доста адекватен уролог. След поредното антибиотично лечение бях и Месеци наред бях на различни билкови хапчета от рода на Уринал. След това на всеки 6 месеца пак пиех по 10 дена профилактично. Сега когато се сетя пак си правя такива курсове. Ако ви е интересно ще споделя съветите от статията по спомен разбира се!

Последна редакция: нд, 29 дек 2019, 03:14 от Desuni

# 676
  • Мнения: 469

След гостуването ни за Коледа екшъна е пълен,лудите ревове,нервни кризи,коликите се обостриха отново,снощи не съм спала колко пъти яде това дете не помня през 2 часа,реве на сън ,явно скоро няма да има режим,просто всичко си е до детето,една дружка няколко пъти се опитва да-ми звънне по телефона,но поговорим 5минути и нашия почва да реве и тя потресена нейното дете било кротичко само спяло и спало,и сега на 5 пак е кротичко кой знае какво ме чака на 5 😁 ..айде ревнахме...

Ако вярваш в уроки, защо не пробваш да му баят?
Щом след среща с много хора се държи така, може някой да го е уручасал.
Ние за Коледа бяхме на гости на нашите, 5 човека висяха над него по цял ден.
Е, като се прибрахме в нас, нямаше такова чудо.. почна едно кривене, постоянно мрънкане, хленчене. Не е гладен, не е напишкан. Иска да спи, не може. Затваря очите и след 5 минути е буден и пак мрънка.
А моето бебе е безкрайно спокойно, колики не знам какво са, рев не знам какво е...
И викам си, айде ще му баят. Еми, честно ти казвам, точнооо след 5 минути се укроти, заспа и това беше. Нямаше повече кривене и мрънкане.
Та, ако вярваш в тези неща , може да пробваш...

# 677
  • Мнения: 267

След гостуването ни за Коледа екшъна е пълен,лудите ревове,нервни кризи,коликите се обостриха отново,снощи не съм спала колко пъти яде това дете не помня през 2 часа,реве на сън ,явно скоро няма да има режим,просто всичко си е до детето,една дружка няколко пъти се опитва да-ми звънне по телефона,но поговорим 5минути и нашия почва да реве и тя потресена нейното дете било кротичко само спяло и спало,и сега на 5 пак е кротичко кой знае какво ме чака на 5 😁 ..айде ревнахме...

Ако вярваш в уроки, защо не пробваш да му баят?
Щом след среща с много хора се държи така, може някой да го е уручасал.
Ние за Коледа бяхме на гости на нашите, 5 човека висяха над него по цял ден.
Е, като се прибрахме в нас, нямаше такова чудо.. почна едно кривене, постоянно мрънкане, хленчене. Не е гладен, не е напишкан. Иска да спи, не може. Затваря очите и след 5 минути е буден и пак мрънка.
А моето бебе е безкрайно спокойно, колики не знам какво са, рев не знам какво е...
И викам си, айде ще му баят. Еми, честно ти казвам, точнооо след 5 минути се укроти, заспа и това беше. Нямаше повече кривене и мрънкане.
Та, ако вярваш в тези неща , може да пробваш...
Къде ходите да му баят?

# 678
  • Мнения: 1 521
И при мен след Коледа е такова, според мен им е дошло в повече, тази нощ беше по-спокойна. Може пък и да растат и те ще си сменят режима, няма да е все добре, ще кма и кофти дни и ще отминават. Те растат и стават все по осъзнати, сигурно те първа ще има кризи когато се запознават със света.
Аз в уроки не вярвам, но майка ми вярва и му бае вкъщи.
Налива в купичка вода, в една друга олио, взима от олиото с пръсти и капе във водата, ако капките се разпръскват на малки капчици значи бил урочасан, ако оставят цели значи не е. С водата му измива челото, а останалата част излиза в цвете. Нещо му и говори докато капе олиото, но.... не в слушам, защото ми идва в повече. Grinning

# 679
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Desuni, звучи страшно всичко, което ви се случва! Особено е по празници, направо е тъп късмет! Дано минат и заминат нещата час по-скоро!
Като имаш време, сподели за тозе цистит. Мале откакто писах, всеки има преживявания с цистит, чета ви и това е някакво чудо. А имате ли изследвания , в което белтъка и само той е така завишен?! От какво може да е, лекарите казват ли? Утре отиваме на педиатъра е искам няпрявление за детската болница. Това изследване , което си правила с контраст и рентген ли е? Стеснени каналчета и мен ме тревожи, чух за такъв случай, с такива си се ражда човек и може да си увреди бъбреците...оф, мнг вече се панирам с тия бъбреци. И имаме билирубин завишен, детето от мен и баща си е събрала едни гени точно. Поне анемия таласемия уж не ми е взела, но..ще каже докторката.

# 680
  • Мнения: 102
Здравейте, малката е изцяло на АМ и досега се изхождаше веднъж на ден, но от 1 седмица неможе да се изака, преди 3 дни и правихме клизмичка, но сега пак се запече и вече трети ден пак не е акала, а се напъва и цялата почервенява. Ще сменя млякото, но незнам сега какво мога да направя да и помогна да се изходи днес, защото знам, че клизма не се прави толкова често. Правя и масажи на коремчето, свивам и крачетата, температурата и измерих и нищо. Някоя ако може да помогне ще съм много благодарна.

# 681
  • Мнения: 4 011
Josefinсетих се че започнах да ям много сушена червена боровинка,зобках си я постоянно и пиех много вода...
frrrда вярвам,вече веднъж му баеха само че дадохме дрешка,тогава беше доста урочасан,най вероятно и сега е така,вчера цял ден както си лежи и започва да пищи до почервеняване направо сме се ошашкали...то освен урочасването на гостито кой ли не го държа това дете,някои си навиха на пръста че ще го приспиват на ръце въпреки че изрично казах че си заспива сам и много малко го държим на ръце ехх кой те чува 2/3 часа обикаляне ,дундуркане,сменяне на пози..на ръце не заспа но ни скъса нервите на другия ден да го носим ...
Tanyaмоя син много се запичаше реших си проблема като започнах да добавям frisovom към ам,от тогава ходи по 2/3 пъти на ден ,но беше мн зле детето много се мъчеше и съня му беше мн неспокоен,прави масаж на корема обратно на часовниковата стрелка и присвивай крачетата към корема и караите колело...а пробиотик даваш ли ?

# 682
  • Мнения: 102
Likeawind Давам био гая, а фризовом по колко прибавяш към млякото, ние сега сме на Аптамил комфорт.

# 683
  • Мнения: 4 170
Момичета, аз малко извън темата, обаче да ви питам, планирам да пътувам с беби като стане на 3 месеца. Полетът е близо два часа. Освен че никога не съм пътувала със самолет, имам и страх от затворени пространства. Също така се притеснявам не е ли много малък да пътува със самолет заради радиацията, а въздухът в самолета наистина ли е разреден и сух - 10% влажност 😟 (чета статии в нета 🤔)??? Освен това съществува и проблемът с налягането при кацане и излитането, уф 😱

# 684
  • Мнения: 4 011
Ами сега млякото е 150мл,3лъжички адаптирано и 2 л фризо,понякога правя 4 лъжички ам и 1 фризовом ..но да кажа започнеш ли с фризовом резултат има чак след 5/7 дни докато се регулира стомаха..но от както го давам няма празен ден до 4 пъти сме стигали...

# 685
  • Мнения: 102
Ами сега млякото е 150мл,3лъжички адаптирано и 2 л фризо,понякога правя 4 лъжички ам и 1 фризовом ..но да кажа започнеш ли с фризовом резултат има чак след 5/7 дни докато се регулира стомаха..но от както го давам няма празен ден до 4 пъти сме стигали...
Благодаря, ще пробвам и се надявам да няма повече такива дни, че много се мъчи детето.

# 686
  • Мнения: 4 011
Tanyaводичка или чай даваш ли ?педиатърката ме посъветва да давам защото ам убезателно запичало..
little heartкогато съм пътувала в самолета съм виждала доста бебета някои бяха буквално новородени..единствено ми е правило впечатление че доста плачеха когато бяхме вече във въздуха,може би по някакъв начин им се отразява,то аз през целия полет са ми заглъхнали ушите ..

# 687
  • Мнения: 404
Здравейте, мами! Хремата на бебка наистина не се оказа шега работа. Въпреки лечението и старателните промивки на нослето на 26 вечерта започна да кашля много хриптящо. Оказа се вече е с бронхеолит. Сега сме на инхалации и още 100 лекарства. Не виждам особено подобрение. Поне спи спокойно, колкото и да е странно. Явно и някое от лекарствата я прави поспалива.
Вашите бебета цокат ли си ръцете? Такова чудо не бях виждала. Опитва се и двете да ги завре в устата и нищо не е в състояние да я спре. И започва едно цокане, едно мляскане. Отказва категорично биби всякакви.
За цистита колко мога да ви кажа. Години наред го влачех. Беше станал хроничен и при всяка настинка или боледуване се обостряше. Бях изпила всякакви лекарства отвари. Правиха ми урофломететрия и цистоскопия. В едната болница искаха да ми слагат стендове в пикочните канали, защото видиш ли от честите инфекции се стеснили. Добре, че не позволих! Попадна ми една статия със съвети, които започнах да спазвам. И един доста адекватен уролог. След поредното антибиотично лечение бях и Месеци наред бях на различни билкови хапчета от рода на Уринал. След това на всеки 6 месеца пак пиех по 10 дена профилактично. Сега когато се сетя пак си правя такива курсове. Ако ви е интересно ще споделя съветите от статията по спомен разбира се!

И нашата бебка си бута ръцете в устата и доста се лигави. Купихме й жирафчето Софи и като я видя, че започва да ги хапе и даваме Софи. Лигави се повече, естествено, но й слагаме лигавници от тези за зъбите като почнат да никнат, че са по-широки. Пробвах 5 вида лигавници,но гушката й се изприщва и затова. Абе .. всякакви истории имаме.

Да ви питам, имаме сериозен проблем с приспиването. Иска само на ръце, и да съм права, освен всичко друго. Не знам как я научихме така. Вие как ги приспивате, как да я отуча? Кръста сериозно ме боли и не знам как ще я караме. Приемам всички съвети. 🤯🤯😞

Последна редакция: нд, 29 дек 2019, 12:03 от WorldWide

# 688
  • Мнения: 102
likeawind давам и водичка, но понякога с много зор, а чай изобщо неиска да пие.
worldwide малката се унасяше докато яде и докато се оригне заспиваше, след това като я оставя в кошарата и се събуждаше и я вдигах да я приспивам на ръце. От 1 седмица когато се събуди в кошарата я оставям там и гледам да не ме вижда че съм в стаята и започна сама да се унася и да си заспива. Много ядове брах с на ММ техните и сестра му, тя само да мръднеше и бяха при нея да я люлят и се започваше какво става бабче, какво става лелче и тя пак искаше да я гушкат. Забраних им да стават да я взимат и да ходят при нея без аз да съм им казала и сега отново си заспива самичка в кошарата.

# 689
  • Мнения: 375
Josefin съветите се отнасят по-скоро за възрастни.
1. Създайте си навик за често ходене до тоалетна. Дори да не ви се ходи. Всякакво стискане и задържане на урина е предпоставка за развитие на възпаление.
2. Тоалетната хартия да не е ароматизирана и прекалено силна избелена.
3. След секс задължително се измивате добре и ако може да се изпишкате за да се прочисти уретрата.
4. Удобно и памучни бельо. Прашките са абсолютно забранени.
5. Да бе се преохлажда областта на бъбреците и кръста, също и краката. Ходя винаги с чехли, дори и лятото.
6. Профилактично на няколко месеца да се прави 10 дневен курс с билков препарат.
7. За съжаление всякакви басейни, джакузита и вани не се препоръчват. Хигиената им е под всякаква критика.

Мисля че това е, ако се сетя ще добавя.
 Урофлометеията мери дебелината и честотата на струята при уриниране. При здрави пикочни пътища трябва да е с дебелината на молив, плътна и непрекъсната. Ако са удебелени вследствие на инфекции става тънка и накъсана.
Цистоскопията е преглед с камера на уретрата и пикочния канал. Изключително неприятно изследване. Упойката ме хвана след  края му. След това доста ципе и пари.

Общи условия

Активация на акаунт