Проблем с Майка ми

  • 1 889
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте казвам се Ваня на 15 години Ах откъде да почна през 2015 майка ми замина в Гърция бях две 2-години сама с баща ми и сестра ми Сестра ми си имаше гадже и отиваше при него да спи Аз бях с татко баща ми е алкохолик работеше за 250 лв на месец и майка пращаше около 300 или 400 всеки месец различно прес тези две години бях свободна почти и си прави каквото си  2017  лятото
Майка ми дойде да ме вземе за Гърция аз не бях много щастлива щото си оставих приятелите и знаех че ще бъде трудно като отида там защото друг език друга държава Всичко чуждо както и да е с майка ми много се карахме като дойдох не бях свикнала в Гърция и ми беше трудно много трудно да науча гръцкия език и да пиша и да чета но със 100 Зора Взех че го научих отидох на училище намерих приятели Не се разбирахме много но с времето почнахме да излизаме по често да си споделяме станахме си близки но взех че си намерих едно гадже от Фейсбук Той е на 21 вече си ходим почти девет месеца той е от България лятото 2019 се видяхме хубави спомени си направихме Беше ми хубаво с него Прибрах се в Гърция и почна училището Всичко беше прекрасно Докато една вечер майка ми  вляза в стаята и ми все телефона от ръцете обясних и всичко че се видяхме в България казах и на колко години е с какво се занимава и тя ме наби много по жесток начин и аз казах че го обичам и тя ми остави телефона е ми каза Ти си същият боклук като баща ти Срам ме е че съм те родила моите пари отиват на вятъра аз те нося в Гърция те правя човек А ти отиваш надолу и все по-надолу аз се опитвам да те издигна нагоре искам да се ожениш за грък да имаш деца от грък да живееш в Гърция не искам да отиваш в България не искам да се жениш за българин последваха още обиди изляза  от стаята ми и на другата сутрин ми каза докато си в моята къща и докато аз те храня ще правиш това което аз ти казвам И аз замълчах и казах добре мина вече две седмици откакто се скарахме и положението е Все същото нищо не се променя Опитвам се да говоря с нея по хубав начин готвя чистя подмазва и се но нищо Тя взе че каза на частна та ми госпожа в къщи и тя почна да казва Тя не е добре с главата дъщеря ти как може тръгваш 21 годишен сигурно са правили секс Той също не е добре че е тръгва 15 годишна знам че не е правилно но се случи заобичах го и все още го искам не съжалявам за нищо което направих с него но ме боли от обидите на майка ми Това е всичко което искам да споделя Дано да ми дадете някакъв съвет и на мен но не ме съдете Confused

# 1
  • Мнения: 2 838
Това беше най-дългото изречение, което някога съм чела...

# 2
  • Варна
  • Мнения: 734
Това беше най-дългото изречение, което някога съм чела...
Което се опитах, но не можах да прочета.

# 3
  • Мнения: 8 793
Да, научила е гръцкия, но видимо е забравила българския. Laughing

Не знам какъв съвет да дам. Каквото има да става, ще става. Но това гадже, дето си го хванала в фейсбук, Ваня , там ще си и остане, фейсбук гадже. А дали ще вземеш грък или друг, още е твърде рано да се каже. Само на 15 си, за бога!

# 4
  • Мнения: 4 409
А аз на 15 получих първото си Барби.....

# 5
  • Мнения: 2 515
Като станеш на 18 ще правиш, каквото си искаш. В момента майка ти има дълг да се грижи за теб, да завършиш училище, а оттам насетне си троши главата. Не ѝ създавай ядове. Като станеш родител, ще я разбереш.
За „гаджето” - 9 месеца ходите, ама ти си в Гърция, а той тук. В тази връзка, ти не го познаваш и всичко, което изпитваш е просто увлечение. Повярвай ми.
Завърши си поне средното и после мисли за такива любови. Сигурна съм, че, ако имаш малко разум, когато станеш пълнолетна, даже няма да го помниш.

# 6
  • Мнения: 31 370
Да, научила е гръцкия, но видимо е забравила българския. Laughing

Не знам какъв съвет да дам. Каквото има да става, ще става. Но това гадже, дето си го хванала в фейсбук, Ваня , там ще си и остане, фейсбук гадже. А дали ще вземеш грък или друг, още е твърде рано да се каже. Само на 15 си, за бога!

Не е забравила българския, тя никога не го е знаела.
Имам роднини и приятели от години в чужбина. Акцент имат, но като пишат на български си е както преди.

Ако съм майка бих "ошамарила" за такова писане. Ама щом на 15 пише така, значи нещата са изпуснати.
Лоша среда е имала. Баща пиянде, майката никаква я няма.
А дано малката надрасне нивото на родителите си и си оправи писането и повиши нивото си на образование.
Ама не, скандала е защото майката иска да я омъжи за грък и я набила, защото си има фейс гадже българче.
Въобще цирк балкански на гръцка почва  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 3 341
Моят съвет е да наблегнеш на ученето основно. И за да не потъваш още повече - чети и се учи.

# 8
  • Мнения: X
А? 😵 Трябвало е да научиш първо БЪЛГАРСКИЯ език и после чуждите.. Като те гледам на снимката, ако дъщеря ми си качи такава снимка някъде, боя  ще и се стори песен.. На 15 години.. 😥😷

# 9
  • Варна
  • Мнения: 14 527
Авторке, дано не приличаш на родителите си ! Попитай майка си защо е родила и оставила децата си на алкохолик. Може би тя те предпазва от нейните грешки. Не можеш ли да изчакаш още 3 г. и да завършиш у-ще? Не разбрах с гаджето ти във  FB ли сте гаджета от 9м.? Той няма да те образова или обогати, но може да те зареже бременна и малолетна.

# 10
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Да, научила е гръцкия, но видимо е забравила българския. Laughing
Предполагам че дори и гръцки не е научила за тези две години откакто е там. За двайсет години откакто съм в Испания не съм забравил българския език. Това не ми пречи да зная писменно и говоримо руски, английски, гръцки и испански (каталонски / кастеляно) и отчасти немски и френски.

За едно 15 годишно момиче в училищна възраст, подобна неграмотност е просто недопустима. И тя ще ми пише и мисли за любов.

# 11
  • Мнения: 4 518
Пффф- зарежи гаджето, вероятно има друго гадже в България. Научи родния си език и да, майка ти е правя. Аз докато жевеех вкъщи правех каквото ми кажат. Правех пакост, плаща си. В 12 клас, вече на 18 години, майка ми ме наказа да не излизам от вкъщи от Нова година до бала. Е, не излизах. Завърших и след седмица започнах работа на около 400км от нея
Година по-късно се изнесох от вкъщи и вече сме в прекрасни отношения.
Оправи си отношенията с майка ти, защото на друг не можеш да разчиташ.
Това мога да посъветвам, но "сто про" няма да ме послушаш, така че си чупи главата. Леле колко ми е лесно без деца Flushed

# 12
  • Мнения: 2 039
На 15год. си седни на дупето и учи.Като завършиш поне средно образование,се изнеси от щъщи,издържай се сама и си търси каквито си искаш гаджета.Иначе  след няколко години ще пишеш из темите за самотните майки.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 3 020
Заключвам по желание на автора.

Общи условия

Активация на акаунт