Колко пъти трябва да яде?

  • 1 072
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 422
С риск да ме нахокате Simple Smile пък аз съм против свободния режим на хранене.Имах някакви колебания, но в4ера видях дете хранено на поискване.На 11 месеца вместо 9 е 7кг и е като скелет.Не искало да яде и те го оставят.
Ние пък си се храним на 3 4аса по 100-110.Първо в 6, последно в 9 ве4ерта.След раждането бяхме в болница 2 седмици и той сам си свикна от там.Не го будя аз, той сам си става, ве4е си му е режим и е като робот4е.детето ми е изклю4ително спокойно(пу пу),не реве, освен ве4ер около 8 по 10-ина мин когато са ни коликите, ама и те си отиват.
Не мога да оставя едно дете на месец примерно само да си определя режима, при него освен инстинкт не работи друго.Аз не мога да съм на педал цял ден и да се ослушвам кога ще ревне 4е да давам да яде.И какво зна4и свободен.Сега 6те яде 50, след 2 4аса кат огладнее ако реши 150, 150 ли ще му давам?То и банята се обърква ве4ер така, по разли4но време за да е съобразена с яденетата.Сега стомах4ето му приема равномерно коли4ество храна на по4ти еднакъв интервал.
В пове4ето статии,които съм 4ела пише 4е свободен режим се допуска единствено при деца, които са изцяло на кърма и то не винаги.При деца на изкуствено хранене не се допуска, като допустимите отклонения в 4асовете между храненията да не е пове4е от половин 4ас.

# 16
  • Мнения: 3 356
Не че ще те хокам Laughing,ама моя синковец на поискване си наддаваше перфектно от 0.500 до 1кг. до 11м.Яде всичко ,без претенции,няма изхранване.Просто си е до дете.Пробвала съм със режим-освен изхабени нерви и изхвърлено Ам,друго не съм постигнала.

# 17
  • Мнения: X
Превръщането на нощта в ден не се дължи на храненето.

Трябва да и покажеш, че нощем се спи! Никакви запалени лампи, силен говор или обръщане на внимание /естествено, освен ако няма нужда/, иначе ще си будувате доста.

Относно храненето - не гледай какво пише на кутията, храненето е през три часа, ако детето пропусне някое хранене само - негова работа. На залъгването нощем с вода съм мноооого върл противник и незнам коя куха лейка го е измислила - я опитай ти да си залъжеш глада с вода, направо ти ръждясват черата и ти се яде повече.

# 18
  • Мнения: 46 518
С риск да ме нахокате Simple Smile пък аз съм против свободния режим на хранене.Имах някакви колебания, но в4ера видях дете хранено на поискване.На 11 месеца вместо 9 е 7кг и е като скелет ...

Не може всички деца да тежат еднакво, зависи от това, което са наследили от родителите. Ако детето е наистина недохранено- значи има някакъв здравословен проблем, но ако е около долната граница, жизнено и с нормални изследвания- не виждам проблем  Peace
Ако искаш да видиш друго дете, хранено на поискване, заповядай да те запозная с дъщеря ми, на тези месеци тежеше 10.460 кг.  Laughing

# 19
  • Мнения: 3 356
На залъгването нощем с вода съм мноооого върл противник и не знам коя куха лейка го е измислила - я опитай ти да си залъжеш глада с вода, направо ти ръждясват черата и ти се яде повече.
newsm10
Ми не е и се попаднал моя синковец да го залъгва с вода,затова  Crazy
Давам си му млякото ,иначе вой, рев и напълно събуждане,игра  и чудеса от тоя вид.

# 20
  • Мнения: 1 284
и моят бебо така превърна ноща в ден но това беше за кратко, преди се будеше през три часа задължително, от втория месец до сега спи цяла вечер до 7-8 сутрит от 10,30. Бебо сам ще те води и аз опитах да залъгвам с вода но нищо не се получи
успех

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И двете ми деца сами си направиха нощната пауза от 6 часа до края на 1-вия месец, а дъщерята от втория месц и по 9-10часа пълен и спокоен нощен сън. Не съм ги лъгала с вода, тя даже дребната от скоро пие. А колко пъти да яде детето, колкото му се яде, в корема ти си е хапвало, когато му се искало и сега не би следвало да е по-различно.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 363
Марти също все още се храни по 8 пъти. някой път разтегля интервала между две хранения и вместо 3 часа стават по 4 - 4.5 часа, с което общия брой хранения за деня става 7, но никога не пропуска нощем, хитречето! нощем точно на третия час пуска алармата.  хем беше 2 седмици в неонатологията и уж е бил на 7 хранения, но явно през нощта си е изпросвал осмото.... та общо с 8-те хранения успява да си изяде дневната дажба.
аз не го будя по часовник да яде, но той сам си иска общо взето точно през 3-часовия интервал. надявам се да почне сам да удължава нощния престой...

Буболина, не гледай какво пише на кутията с храната, а питай педито да ти каже какво количество трябва да изяждате! на 3 седмици не може да даваш по 100-120 грама на ядене, много е...

Общи условия

Активация на акаунт