Често боледуване

  • 526
  • 2
  •   1
Отговори
  • Велико Търново
  • Мнения: 41
Здравейте! На 28 години съм. Живея и работя в сравнително голям град. Офисът, в който работя, се състои от една огромна стая, в която работим около 70 човека. Прозорците са твърде малки и твърде нависоко, за да става качествено проветрение и климатиците разнасят допълнително бактериите от постоянно кашлящите и кихащите ми колеги. Резултатът е, че всеки месец, като се започне от ноември до март, съм с болно гърло и хрема. Миналата година даже ангина изкарах, доста тежка. Такива неща от детството не ми се бяха случвали. Казвам си, че явно проблемът си е в мен, ако беше само до бацилите в офиса, щяха всички да са болни ежемесечно, но има хора, които изобщо не боледуват. Имам установена субклинична проява на хипотиреоидизъм, правя си редовно кръвни изследвания на всички показатели и хормони и всичко е в норма, но това с настинките не ми дава мира. Пия имуностимулатори по месец и хайде после пак болна. С храненето също внимавам, пресни плодове и зеленчуци всекидневно. Моля за съвет!

Последна редакция: нд, 01 дек 2019, 19:47 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: X
Аз бих направила консултация с пулмолог или УНГ, в зависимост дали рецидивиращата инфекция засяга повече горните дихателни пътища, или носа / гърлото.
Намирам за грешка да се пият препарати, за засилване на имунната система по месец. За отделните медикаменти е различно. Някои се приемат по схема, за три месеца още от септември, други се пият няколко месеца, почива се и пак се пият.
Ако съм на твое място, при следващо разболяване, бих посетила ЛЛ и след това нужния специалист. И ти, когато си болна, не се самолекувай, посети лекар, ако е необходимо излез в болнични. Ако повече служители в офиса ви го правят, дано работодателят да се усети, че проблем има, и той най-вероятно е в работната среда, както ти го усещаш.
Успех!

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 41
Благодаря ви, tonynette! Мнението ви е важно и полезно за мен! За съжаление колегите ми не си взимат болнични и всички идват болни с кихане и хрема на работа през този сезон и затова боледувам всеки месец. Иначе през останалите топли месеци изобщо не боледувам от каквото и да е. Зорът е докато изкарам зимата.

Общи условия

Активация на акаунт