Къната, билките и всичко останало за билките - Тема 15

  • 25 921
  • 759
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 39 280
Мисля, че взех решение да се къносам. Вижда ми се по- малкото зло.
Основата ми е естествена, тъмно кестенява. Ако се ръководя по таблицата на Хена фокс, то при смесването на 1/2 къна с 1/2 индиго би трябвало да се получи топло кестеняв цвят. И в предвид, че търся максимално естествен вид + покритие на единичните бели косми дали да заложа на тази схема или ще ме посъветвате друго нещо от личен опит.

Тъй като не мога да редактирам предния пост пускам нов с резултата.
Една идея по- тъмна, но оцвети белите единични косми.
Скрит текст:

Последна редакция: чт, 12 дек 2019, 09:02 от bubanka

# 16
  • Мнения: 2 156
Чудесно е, че ти е покрило добре, аз само бих добавила, че за да получиш топъл цвят, индигото трябва да е по-малко в сместа.
В началото и при мен ставаше по-тъмно, отколкото искам

# 17
  • Мнения: 39 280
При по- голямо количество къна и по- малко индиго няма ли да избие  червеното в къната? Иначе спазих указанията точно за топъл кафяв цвят.

# 18
  • София
  • Мнения: 9 532
Аз къна не ползвам, а билкова боя. Не знам дали е сравнимо, но мазалото беше само първия път. После си отработих движенията така, че да мажа наоколо минимално.
Благодаря за мненията, момичета! А тази билкова боя коя е?

Аз ползвам Био Органик, но на пазара има и други.

# 19
  • Мнения: 2 156
Зависи колко държиш да убиеш червеникавия оттенък. Но с 50/50 къна/индиго със сигурност ще е тъмно.
Аз искам по-топъл цвят и добавям касия и не повече от лъжица-две индиго (касията на по-светла коса дава златист оттенък). Ако сложиш амла, ще притъпиш червеното с нея, но кестенявото ще е "студено".

# 20
  • София
  • Мнения: 120
Здравейте и от мен Simple Smile
Започнах едва преди два месеца своя опит с къната. Ако изобщо на моето му се казва къна, защото използвах готовата крем къна на Хербал Тайм. Истината е, че доста четох и ме притесни дългата процедура по приготвянето и после чакането и чистене то след къносването с   направена смес от прахчета.
Резултата за тези два месеца и няколко "къносвания" са че косата почти не пада и стана по-плътна и силна сякаш.. Има блясък, покри му белите коси и изобщо много задоволителен резултат. Но просължавам да се интересувам, защото до преди се боядисвах с безамонячна боя за коса, така че и настоящата стъпка си е нещо, 😁
Ще ми е интересно във вашата групичка!

# 21
  • Мнения: 146
Здравейте, случайно попаднах на темата и ме заинтригува. Имам няколко въпроса, цвета, който поддържам е канелено рус, осмица. Възможно ли е да се постигне това с къна и ако някой има препоръки, моля да сподели. Предполагам, че мога и веждите си да поядисам с подходящ цвят. По отношение на по-предни постове за изправяне на къдравата коса, да, изправя се с годините, което се дължи на белите коси, които не се начупват, поне при мен е така.
Моля да ме извините, ако нещата, които питам вече са обсъждани!

# 22
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Зависи каква е основата ти. Ако си с тъмна коса, няма да можеш да го постигнеш, защото изсветляване с билки не става.

# 23
  • Мнения: 146
Благодаря за отговора, 60 % светло кестенява, пепелив оттенък, 40% бяла коса. Мисля, че ще стане.

# 24
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 377
Благодаря за отговора, 60 % светло кестенява, пепелив оттенък, 40% бяла коса. Мисля, че ще стане.

Ще стане. Има готови билкови бои - може да се вземе някое светло кестеняво и ще стане на такава основа точно канелено. Може да се направи и смес от 1:1 къна и касия, да се добавят 2 с.л. амла и пак ще стане подобен цвят.

# 25
  • Мнения: 146
Благодаря за отговора, 60 % светло кестенява, пепелив оттенък, 40% бяла коса. Мисля, че ще стане.

Ще стане. Има готови билкови бои - може да се вземе някое светло кестеняво и ще стане на такава основа точно канелено. Може да се направи и смес от 1:1 къна и касия, да се добавят 2 с.л. амла и пак ще стане подобен цвят.
Благодаря))

# 26
  • Мнения: 107
Здравейте  мамичета качам снимки, 3 пъти се боядисвам с светлокестенява боя след всяко боядисване резултата е все по добър. номер 1 номер 2 номер 3

# 27
  • Мнения: 7 776
Аз пак съм доволна от медения си цвят
Скрит текст:

# 28
  • Мнения: 146
Меденият цвят как е постигнат?

# 29
  • Мнения: 39 280
И каква е основата? Много е хубав!

Общи условия

Активация на акаунт