Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...

  • 883 396
  • 2 912
  •   1
Отговори
# 1 995
  • shumen
  • Мнения: 18 019
Здравейте маг.фарм.Вълев.Днес излезе гърления секрет и пише че има Стрептокок пневмоние.Gp-то ми изписа АБ Ксоримакс-по 1 табл.на 12 часа за 5 дни,Проспан-по 1 табл.сутрин и вечер и Еуреспал 3 пъти на ден.Според нея съм изкарала пневмонията на крака.Според вас достатъчно ли са 5 дни за лечение?

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 00:21 от danaeka

# 1 996
  • София
  • Мнения: 1 783
Каква пневмония, чии крака?  От гърлен секрет не може да се прецени изкарана ли  е пневмония, той е индикатор за локална инфекция. А дали се нуждаете от лечение зависи от една цифричка, написана след името на причинителя. Ако е 105 се провежда лечение според антибиограмата.

# 1 997
  • Мнения: 5 370
Не е коректно да се коментира, при положение, че не сме видели пациента. Като лекарствена комбинация не  е противопоказана.
Ами "пациентът" имаше много дълбока кашлица, с храчки. Само че като всяко дете не може да ги изхвърля....и лечението се поудължи.
Иде реч за Станиславчето.4 г.

# 1 998
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
Не е коректно да се коментира, при положение, че не сме видели пациента. Като лекарствена комбинация не  е противопоказана.

Ха, този отговор не беше ли за мен?

# 1 999
  • Мнения: 5 370
Може и за тебе да е, аз вече преплитам линиите.......... ooooh!

# 2 000
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
Щото тъкмо се успокоих, че е правилна комбинацията...

# 2 001
  • Мнения: 1 984
Здравейте маг.фарм.Вълев.Днес излезе гърления секрет и пише че има Стафилокок пневмония.Gp-то ми изписа АБ Ксоримакс-по 1 табл.на 12 часа за 5 дни,Проспан-по 1 табл.сутрин и вечер и Еуреспал 3 пъти на ден.Според нея съм изкарала пневмонията на крака.Според вас достатъчно ли са 5 дни за лечение?
стрептококус пневмоние може би?

като съвет - може да направите изследване на хората около вас - може да сте ги заразили или те да са носители.

ксоримакса ви е за 5 дни не го спираите без лекаря да прецени това!

# 2 002
  • Мнения: 1 984
Щото тъкмо се успокоих, че е правилна комбинацията...
да кажем че не е "грешна".

# 2 003
  • Мнения: 1 984
Азитромицинът
Има контраиндикация при бременност.Поне в кодекса ми стои написано. Thinking
С това лекарство лично сьм имал опит да докара на пациента толкова тежка аритмия на сьрцето,4е едва беше спасен.
Общо взето лекарството е известно сьс страни4ен ефект..сьрде4ни аритмии.
Знам и слу4ай с 4ернодробна кома.

винаги съм се чудил на широкото използване на азитромицин... особено при деца...

# 2 004
  • София
  • Мнения: 186
Здравейте,
Може ли някой да ми каже дали след приемане на супрал 5-6 дни може да да се прояви някое негово странично действие като разстройство? И може ли да се приема едновременно имодиум плюс и супрал? Благодаря предварително.

# 2 005
  • shumen
  • Мнения: 18 019
Благодаря Ви Тонев.Ще накарам и хората около мен да се изследват също за Стрептокок пневмония.Аз АБ-то,т.е Ксоримакса нямам намерение да го спирам сама.Знам какво е да съм с пневмония в болница.2 години подред не можех да се отърва от нея зимата.А и сестрата,която работи с доки ни е позната и ме следи много.Веднага ме познава когато ги лъжа нещо.По добре Аб сега,отколкото после венозен АБ.След колко дни трябва да се пусне контролен гърлен секрет след пиенето на АБ според вас?

# 2 006
  • shumen
  • Мнения: 18 019
Каква пневмония, чии крака?  От гърлен секрет не може да се прецени изкарана ли  е пневмония, той е индикатор за локална инфекция. А дали се нуждаете от лечение зависи от една цифричка, написана след името на причинителя. Ако е 105 се провежда лечение според антибиограмата.


На Антибиограмата пише стрептокок пневмония-масово.Сега съм на АБ Ксоримакс за 5 дни.

# 2 007
  • shumen
  • Мнения: 18 019
Здравейте маг.фарм.Вълев.Днес излезе гърления секрет и пише че има Стрептокок пневмоние.Gp-то ми изписа АБ Ксоримакс-по 1 табл.на 12 часа за 5 дни,Проспан-по 1 табл.сутрин и вечер и Еуреспал 3 пъти на ден.Според нея съм изкарала пневмонията на крака.Според вас достатъчно ли са 5 дни за лечение?

# 2 008
  • Мнения: 647
Здравейте отново!
Имам дете на 1год. с гнойна ангина.Изписаха ни Зинат на 12ч. по 4мл.Добре ли е дозиран?Детето е 9,5кг.Освен това давам по 1 ампула вит С,по 1 прахче ентерол на ден и по 2,5мл. Ериус.
Нещо друго за гърло няма ли?Изопринозин или есберитокс мога ли да включа?Как мислите?
Предварително благодаря.

Дозата на Зината, според мен е малко ниска. Ентерол  е лекарство, влиящо при диария идруги чревни проблеми  и не мога да намеря приложението му при гнойна ангина. Изопринозин е противовирусен препарат с имуностимулиращ ефект при рецидивиращи инфекции, ако държите да дават имуностимулатор, Есберитокс е по-добър избор за дете, според мен. какво имате пред вид под "нещо за гърло"?
Таблетки за смучене при дете на 1 година, не смятам, че са подходящи.

Здравейте!
Не сте уточнили от колко милиграма ви е Зинатът. Има зинат на сироп от 125 мг  и от 250 мг на 5мл доза.

Ентерол се предписва като протектор за евентуална дисбактериоза, понеже антибиотикът е малко мощничък и може да причини разстройство. Педиатрите го дават за профилактиране. Като се има предвид, че е безвреден, бих го нарекъл много удачен избор.

За болното гърло можете да ползвате прополисови таблетки- прополки или проповит С

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 2 009
  • Мнения: 647
Цитат
защо , всъщност, при кашлица се изписва и Ериус? Нашият педиатър го прави редовно, вярвам му, но се чудя защо
Целта е да се тушират симптомите и да може да се каже,4е лекарят с  нещо е *помогнал*

Здравейте!

Логиката на такова полиграгматично предписание е, че често децата са склонни към алергизиране от онтибиотиците. За да се профилактира евентуална алергична реакция към антибиотика, много често в последните 5-6 години се предписва и противоалегичен препарат. Разбира се, има ефект. Коментируемо е, обаче, дали е смислено.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

Общи условия

Активация на акаунт