Лекарства - дозировки , странични ефекти , взаимодействия ...

  • 883 664
  • 2 912
  •   1
Отговори
# 2 250
  • Мнения: 647
Какво мислите за капки за нос съдържащи Ефедрин ,Урбазон ,Сол ...... и още нещо -не мога да го разчета Rolling Eyes

Влади, нормално е да не можеш да го разчетеш. Още по-нормално е да не знаеш как се правят smile3511 smile3533

Поздрави,
Вълев

# 2 251
  • вкъщи
  • Мнения: 704
каква е разликата между нурофен и упфен-активното вещество е едно и също и в количество

# 2 252
  • Мнения: 2 732
Какво мислите за капки за нос съдържащи Ефедрин ,Урбазон ,Сол ...... и още нещо -не мога да го разчета Rolling Eyes

Влади, нормално е да не можеш да го разчетеш. Още по-нормално е да не знаеш как се правят smile3511 smile3533

Поздрави,
Вълев
newsm78.И как да го разбирам този отговор  Thinking

# 2 253
  • Мнения: 647
каква е разликата между нурофен и упфен-активното вещество е едно и също и в количество

Фармакологично, няма разлика. Това са две търговски имена на едно и също лекарство. Различават се по скорост на действие, според формите - ефервесцентни таблетки, сироп, свещички, таблетки, течни капсули...

Но инак са едно и също нещо.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 2 254
  • Мнения: 12
 Отново се обръщам за съвет към Вас, маг.фарм. Антон Вълев. Имам дълбока  рана на коляното, която вече заздравява, но очевидно ще ми остави неприятен белег. Кой от продуктите за заличаване на белези ще ми препоръчате?
 Благодаря предварително!

# 2 255
  • Мнения: 647
Отново се обръщам за съвет към Вас, маг.фарм. Антон Вълев. Имам дълбока  рана на коляното, която вече заздравява, но очевидно ще ми остави неприятен белег. Кой от продуктите за заличаване на белези ще ми препоръчате?
 Благодаря предварително!

ЗДравейте!

Комбинация от два продукта:
1. Вазелин с невен
2. Контрактубекс гел

Имайте готовност за продължително прилагане на Контрактубекс - около 6-7 месеца, за да заличи раната напълно. Почвайте веднага. Обратно вазелинът с екстракт от невен ползвайте сега, докато раната е още прясна и третирайте около месец.. след това спирате вазелина, а остава само Контрактубекс.

Има и други препарати за заличаване на белези, но този е относително евтин и дава добри резултати, особено като го комбиниратев невена.

Поздрави,

маг.фарм. Антон Вълев

# 2 256
  • Мнения: 1 650
Здравейте, искам да попитам, доста съм превишила дозата на цитросепт при дъщеря ми, давала съм й цяла седмица доза за върастни- по 15 капки 3 пъти на ден, а то трябвало 15 капки общо за деня, съответно разделени по 5 капки за 3 приема. Има ли опасност и да го спра ли? Ще й махаме трета сливица след няколко дни и левкоцитите са й леко завишени- от 10.5 на 11.8, както и лимфоцитите- от 4.8 на 5.6. Възможно ли е от предозирания цитросепт да са такива изследванията?

# 2 257
  • Мнения: 647
Здравейте, искам да попитам, доста съм превишила дозата на цитросепт при дъщеря ми, давала съм й цяла седмица доза за върастни- по 15 капки 3 пъти на ден, а то трябвало 15 капки общо за деня, съответно разделени по 5 капки за 3 приема. Има ли опасност и да го спра ли? Ще й махаме трета сливица след няколко дни и левкоцитите са й леко завишени- от 10.5 на 11.8, както и лимфоцитите- от 4.8 на 5.6. Възможно ли е от предозирания цитросепт да са такива изследванията?

Здравейте!

Просто го спрете, за да не продължава превишеният прием на Цитросепт

Цитросепт има влияние върху кръвотворния ред, затова е напълно възможно да повлиява изледваните показатели. По-лошото е, че може да повлиява така кръвотворния ред и по този начин не просто да изкривява показателите, ами те наистина да са такива, поради превишения прием.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 2 258
  • Мнения: 2 331
И на двете ми деца е изписан Зинат.На 4г. ми дете -Зинат 250мг.- таблетки, а на 2,6г. Зинат 125/5 мл.Мога ли да давам на малката по половин таблетка от Зинат 250мг.?Тя е 12 кг.

# 2 259
  • София
  • Мнения: 1 783
И на двете ми деца е изписан Зинат.На 4г. ми дете -Зинат 250мг.- таблетки, а на 2,6г. Зинат 125/5 мл.Мога ли да давам на малката по половин таблетка от Зинат 250мг.?Тя е 12 кг.
Като дозировка може, но трябва таблетките да са делими. Ако не са, не трябва да ги делите.

# 2 260
  • Мнения: 2 331
........трябва таблетките да са делими.
Т.е. да е отбелязана средата на таблетката или има друг критерий за делимост?

# 2 261
  • София
  • Мнения: 1 783
Да, трябва да има резка на таблетката и в листовката да пише, че таблетките са делими.

# 2 262
  • Мнения: 590
Интересува ме каква доза е нужна от урбазон при ужилване от оса .За крайни - спешни нужди , така да се каже , при евентуален задух.....
Детето е 15 кг . И още нещо,  как се инжектира мускулно или венозно .

Изписан  е , но дозата ме притеснява .

Благодаря .

# 2 263
  • Бургас
  • Мнения: 361
Здравейте!
Знам,че е пълна каша с лекарствата по ЗК от 1.06.2009,но някой може ли да ми каже Сингулер 4 мг.прахче поема ли се още на 100% от ЗК?Вчера в една аптека ми поискаха 42 лв.да доплатя.Нормално ли е ?От тук на натък така ли ще е или е само инцидентно,докато аптекарите влязат в час с изискванията на ЗК? Джипито нищо не ми каза като ми го изписваше и си помислих,че всичко е ок,но в аптеката ей такива очи направих  #Crazy

# 2 264
  • Мнения: 647
Здравейте!
Знам,че е пълна каша с лекарствата по ЗК от 1.06.2009,но някой може ли да ми каже Сингулер 4 мг.прахче поема ли се още на 100% от ЗК?Вчера в една аптека ми поискаха 42 лв.да доплатя.Нормално ли е ?От тук на натък така ли ще е или е само инцидентно,докато аптекарите влязат в час с изискванията на ЗК? Джипито нищо не ми каза като ми го изписваше и си помислих,че всичко е ок,но в аптеката ей такива очи направих  #Crazy

Здравейте!

Кашата е пълна, но не по причина на аптеките, а по причина на Министерството на здравеопазването... Сега НЗОК плаща напълно т-нар. референтна цена, а не крайната цена на лекарството... Разликата си я доплаща пациентът...

Трудно ми е в този случай дори да ви напиша "поздрави", както обикновено правя, щото ще излезе като подигравка...

Затова пак казвам, мислете за кого ще гласувате и дали ще си стоите у дома на следващите избори...

маг.фарм. Антон Вълев

Общи условия

Активация на акаунт