Чистене на ушите на бебе

  • 12 755
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 186
  Използвам клечките с ограничител

 Peace

# 16
  • Мнения: 817
Клечки с ограничител, не бъркам на вътре.

# 17
Хах,аз на бебо първо му чихтех ушичките с обикновени клечки за уши (без да бъркам в ушния му канал,естествено),после почнах само да ги мия. Сега пак съм така, но ако не мога да ги почистя (бебо има бързи рефлекси) ги чистя със почистващите тампони на Чико,взех си ги от Данет,струват 6.50, 60 броя.

# 18
  • Мнения: 5 183
ами не е добре, защото с клечките му се натъпква мръсотийката в ушите още по-навътре.
аз използвам обикновени клечки за уши, но почиствам само това, което е излязло. не бъркам с клечката навътре.  Peace

И аз така

# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ушите на бебенцата се почистват след баня с пеленка, като се избърсва до там , докъдето стига показалеца.......т.е. ушната мида и в началото на каналчето...........Клечките набутват ушна кал и на вътре в каналчето..........Знам, че и за възрастни не е добре да се използват клечки...........Казвал го е УНГ- специалист на мъжа ми

# 20
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Ей и с това чистене на ушите стана като ранно или късно захранване.За първи път чувам да не се чистят ушите.И на големи хора даже.Е какво последно да правим някой ще каже ли?

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Ей и с това чистене на ушите стана като ранно или късно захранване.За първи път чувам да не се чистят ушите.И на големи хора даже.Е какво последно да правим някой ще каже ли?

Ами да- посъветвай се със специалист, той да ти каже колко е полезно ровенето с клечки в ушите, било то и на възрастен.
Дъщеря ми лежа седмица в УНГ отделение, претърпя операция на ушите и тогава надълго и широко ми беше обяснено какво да се прави.
 
Ушите на бебенцата се почистват след баня с пеленка, като се избърсва до там , докъдето стига показалеца.......т.е. ушната мида и в началото на каналчето...........Клечките набутват ушна кал и на вътре в каналчето..........Знам, че и за възрастни не е добре да се използват клечки...

Ето това е истината! Аз съм се доверила на тази практика, след като близо година чистих с клечки. И после видях каква буца ушна кал извадиха от ушенцето на бебка. Буца, която се е образувала, най- вече заради упоритото ми чистене с клечки след всяка баня.

# 22
  • Мнения: 962
Клечки за уши с ограничител на евент  Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 3 679
Клечки с ограничител.
Знам че не е желателно да се ползват,че се натъпква връсотията навътре,ама не мога да го оставя с мръсни уши,нали...но съм мнооого предпазлива

# 24
  • Мнения: 431
Клечки за уши с ограничител   Peace

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Ушите на бебенцата се почистват след баня с пеленка, като се избърсва до там , докъдето стига показалеца.......т.е. ушната мида и в началото на каналчето...........Клечките набутват ушна кал и на вътре в каналчето..........Знам, че и за възрастни не е добре да се използват клечки...........Казвал го е УНГ- специалист на мъжа ми
Ето това е най-вярно. Аз все още съм на клечки с ограничител,щото си купих предварително, но чистя само мидичката.Педиатърката ми забрани да бъркам вътре. Като свършат минавам на пеленка.
На една приятелка мъжа е с гъбички в ухото, заради прекаленото чистене - няма оправия, страшно са упорити.

# 26
  • Мнения: 748
ама не мога да го оставя с мръсни уши,нали...
чистотата на ушите няма нищо общо с упоритото изчовъркване на ушната кал от тях.
функцията на ушната кал е когато нещо попадне в ухото да полепне по нея вместо да влезе навътре и по-късно чрез постоянното й образуване да бъде изтикано навън.
затова ушите се почистват само от това, което вече е излязло от ушния канал!

# 27
  • София
  • Мнения: 323
И двете ми деца имат проблеми с ушите и от честите си срещи с УНГ знам, че ушите на бебета и малки деца не трябва да се почистват. Имам дори официална забрана за това. Дори при перфорация и изтичане на гноен секрет се почиства само ушната мида, и то с тампон от памук, напоен с капки за уши

# 28
  • Мнения: 481
А зад ушите как чистите? Днес видях, че зад ушетата на бебка се е събрало нещо като бял секрет.

# 29
  • Мнения: 241
чистя внимателно мидата с клечки с ограничител (попива водата от банята) изадължително зад ушетата - там ако неизчистя - се подсича.

Общи условия

Активация на акаунт