Отговори
# 210
  • Мнения: 1 694
Аз давам още пробиотик, основно заради проблемите с акането, сега ще пробвам да го регулирам с храната. Хемоглобинът му е нисък - 100. Педиатърката я няма до края на годината и не мога да в питам какво да предприема. Дали мога да му дам около Коледа месо вече (пуешко) пред вид, че съм започнала захранването на 05.12 или е твърде рано? И искам да питам знаете ли каква е дозата зеленчуково пюре за сегашната възраст? Много тъпо, че ни я няма докторката, няма към кого да отнеса тези въпроси.
Аз мисля скоро да въведа ориз чрез каша, добавена към зеленчуковото пюре, единствено с цел въвеждане за няколко дни ще добавям. Ще ползвам основно купени месни добавки, защото нямам домашно месо, а знам, че те са смесени с оризово брашно и да имам въведен ориз в менюто преди това.

# 211
  • София
  • Мнения: 4 010
Защо не питаш заместващия. Няма начин да няма заместващ. За дозата, знач че около 190 грама около седмия месец е хубаво да изяждат, но не е задължително.
За хемоглобина, давай жълтък, елда, спанак, ако не ти се дава месо още.  А и пилешкото бяло месо не знам колко богато на желязо е изобщо. Баткото ми не е ял месо никога, но проблеми не е имал с хемоглобина.

# 212
  • Мнения: 1 694
Нашата педиатърка е и ЛЛ и заместващите винаги са джипита, а не педиатри. Последния път като звънях да водя бебето и сестрата ми каза въобще са не го водя, няма смисъл 😒 и ако е спешно да отида да ми даде направление за педиатър ако си намеря къде да ида. Така че то не е спешно, ще трябва да чакам

# 213
  • София
  • Мнения: 4 010
Много неприятно. При предишна ни докторка беше така. Заведох аз баткото и и там един по-малък от мен ми вика 'ма аз не съм педиатър, ама щом кашля давай Проспан, тя сестра ми все това дава'. Сега поне заместващите са педиатри.

# 214
  • Мнения: 2 510
За хемоглобина на бебка пак казвам какво ми казаха. Да давам броколи, водорасли. Още не съм до броколите, но имам бифидус с водорасли, мисля днес да я пробвам да й дам.

# 215
  • Мнения: 305
Здравейте. Голямата ми дъщеря се разболя от варицела и доста тежко я кара- стигнахме до болница чак. Имам и 6 месечно бебе( изключително кърмено). Знам че не мога да го предпазя, но мо се иска да подсиля имунната му система, ако се разболее да я изкара по-леко от нея. Дали според вас трябва допълнително да му давам нещо? Някой има ли отзиви за масажно масло пранаром? Дали кърмата е достатъчна да го предпазя?

# 216
  • София
  • Мнения: 4 010
Според доктора ееей сега ще пробие горния резец и за това е с хрема (в интерес на истината е точно както преди да излязат долните зъби). Да ама аз пак не дадох да го боцка...ще си изчакам да изчезне, пък било то и от зъби. Обаче му изписа финестил капки по 5 три пъти на ден...не намирам логика...Някой да има представа освен за алвргия за какво може да се изписват?

# 217
  • Мнения: 439
Не съм много осведомена за допълнителни имуностимулатори, но кърмата май е най доброто естествено средство, укрепващо имунитета и здравето като цяло

# 218
  • Мнения: 1 694
Пробиотиците се водят имуностимулант и може да се дават на бебета.
Аз имам питане към тези, чиито бебета имаха преди проблем с акането и сега се захранват- как върви проблемът с изхождането? Моето бебе се регулира с Линекс бебе пробиотик и акаше всеки ден, понякога повече от веднъж (само на кърма). От седмица започнахме захранването като вече хапва по 120 грама пюре, въвела съм картоф и тиквичка и сега морков. Обаче днес при първото си “по-човешко” ако много се напъва и много плака, та се чудя запечен ли е или го притесни новото “изживяване”, като близо два дни не беше акал. Линекса не съм го спирала, разчитах много на него за началото на захранването, но явно вече няма желания ефект. Чудя се как да процедирам и дали не му увеличих твърде бързо количеството на пюрето пред вид историята му с не акането. Гледам да е основно тиквичка с малки количества картоф или морков, но все пак

# 219
  • Мнения: 458
Milk-choc Малкия е с неземен запек от 2 месечен. Пробвах всички възможни пробиотици+дуфалак+лактулоза, без абсолютно никакъв ефект. От няколко дни хапва по малко тиква на обяд (уж разхлабваща), а за следобед яде пюре от круша и пак никакъв ефект. Толкова му е твърдо, че баща му го държи, а аз му хващам ако то и колкото и смешно да звучи му го дърпам. Закъсал го е яко. Чакам да стане поне на 6 месеца и ще го пробвам и с вода от овес. Макар че не вярвам да има ефект. Дано го надрастне защото е много зле положението..

# 220
  • София
  • Мнения: 4 010
И при нас тиквата и крушата не вършеха работа, но интересно след като яде авокадо, ака нормално. Може да пробваш с малко кокосово масло към пюрето.

# 221
  • Мнения: 227
И при нас тези "разхлабващи те" храни нямат ефект. Тиква, тиквички, круша.. Все тая. Ака по 2 пъти на ден, но единия винаги е много твърдо топче и миризливо . При нас преди имаше ефект смяната на пробиотика. От про комбо бейби минахме на пробиен бебе на фортекс и започна да ака, може би е добра идея да се смени, питайте педито 😏

# 222
  • Мнения: 71
Пюре от сливи дали няма да помогне за запека, ако сте въвели сливи или сушени сливи се накисват във вода и после се дава само  водата(мисля че като са сушени са по-концентрирани), може и със сушени кайсии също да се киснат и водата да се дава по- често през деня.
Когато бебка беше болна педиатъра изписа Изопринозин сироп, за имунитета, преди години и на баткото му бяха изписали точно като кара варицела.

# 223
  • Мнения: 2 510
Леле, Петя, много зле звучи при вас. Ходихте ли на гастро?
Аз захранвам бебка от 10-12 дни, добре й се отразява. Преди акаше през 6-7 дни, като често й помагах с термометър или клизма. Само на кърма бяхме и акото винаги беше рядко, но просто не акаше. Смених доста пробиотици, но без ефект. Сега почнах с тиква и съвпадна с разболяването й, така че доста време беше само на тиква, но вкарах и круша и ябълка. Онзи ден дадох тиква с картоф, и давам след обед круша. Първите дни беше по-гъсто, после по-рядко, различно. Но ака 1 път на два дни, едва днес обаче хапна повече пюре на обяд 110 гр. Плодовото е 60 гр след обяд. Добре й се отразява, явно кърмата я усвоява.

# 224
  • София
  • Мнения: 888
За запека след захранване май в книгата на Маги Пашова пишеше да се добавят в пюрето няколко капки студено пресован зехтин или гхи в началото, с после може и малко масълце.
Аз не искам и да чуя думата ако, моята вече по 6-7 пъти на ден и веднъж нощем. Спрях захранването, микробиологията е чиста, минах на безмлечна диета и съм объркала млеката, трябваше да взема нисколактозно, а съм взела ХА....
Минахме консултация, +250гр и 2 см/ 6750, 67-68 см.
На 19.12 запазих час при Стаменов, искам второ мнение за това постоянно акане. Утешавам се, че общото и състояние е добро.
За капак днес след коледното на малката щерка в асансьора поглеждам отгоре към русата главица и познайте ...въшки....направо нямам думи. А те двете големи си спят заедно и бях сигурна, че и каката ще има. Айде ММ до аптеката за Паранит, мазане, къпане, смяна на спално бельо. За утре имам поне 4 перални да пускам.

Общи условия

Активация на акаунт