Великобритания - тема 80 Юбилейна Пред Коледна; Коледна; След Коледна

  • 33 648
  • 732
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 9 991
Лондон разбира се. Тук в процент не знам дали не сме повече от самите англичани.

# 271
  • Мнения: 1 923
Лондон е прекрасен град, но е адски скъпо, не бих го препоръчала за новодошли. Зависи разбира се, с какви професии са и спестявания и т.н. Супер е ако си сингъл, но с деца положението рязко се променя.

# 272
  • Мнения: 9 991
Скъпо е но има денонощен транспорт и повече работа разбира се. Особено за новодошъл, ако трябва да работиш до късно някъде в малкия град, трябва да имаш кола. За семейство наема се променя драстично разбира се.
Аз да кажа за моето интервю. Латвийска ме интервюира, гаджето и българин, обаче заплащането и бенефитите са по-зле от мястото, където съм в момента. Иначе събота и неделя, както банк холидейс се почивало. Храна и напитки безплатно. Транспорта не ми е удобен. В централен офис на бритиш еъруейс, обаче аз в ресторанта/столова по-скоро или в кафе. Евентуално с тенденция че току виж някой ден се издигна, което където съм в момента явно няма да се случи. Инече дали мога да се надявам ако захапя в такива голяма компания, мога да се издигна? Иначе в понеделник имаме уговорка да ходя на трейл.

# 273
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Аз бих се ориентирала в район в който мога да си намеря работа и да почна веднага.
И в малките градове се оправя човек с транспорта или като мен започваш да караш кола на 100 години 😂 обаче вече втора седмица съм с колата и се чудя защо толкова години си гледах книжката като в рамка 😂

# 274
  • Мнения: 9 991
Ако се развали колата, какво правим ако нямаш друга опция за транспорт? Да не забравяме колко са високи застраховките ли какво там се плаща. Кола ще си купя, ама как ще плащам 2500 на година данък? Позната пристигна наскоро, днес и е първия работен ден. Ветеринар обаче, стартовата и тройна на моята. Няма нин още, сега ще следя следбрекзитско как ще подходят с нея.

# 275
  • Мнения: 1 476
И аз като Илейн, дойдох тук за да почна да карам кола и то добре, че е автоматик 😂. Ние сме в малък град на майната си, но  и това си има предимства, тихо е, спокойно е. Е, и на нас ни отвориха колите пред вкъщи, но все пак не се случва толкова често. А за расизма, има си го, но нас или вече ни знаят или са прекалено големи лицемери и не го показват, не сме имали проблеми и са ни приемали добре навсякъде. Също това, че се водим и двамата professional пак има значение.

# 276
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Аделина шест месеца бях на споделен транспорт с колеги докато започна да шофирам, това е масова практика ако не ползваш градски транспорт или не шофираш. Повярвай ми не е нужно да си в Лондон  заради транспорта Simple Smile
За 2500 на година данък не съм чула, аз пътен данък за моята кола нямам, на ММ колата е 280 на година и за двамата застраховкит е са под 500 паунда, моята е 430, неговата 350. Затова тези неща се проверяват преди да заживееш някъде, казват му се разходи за живеене.
Ронка и моята е автоматик Simple Smile

# 277
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Дори когато синът ми беше новоизлюпен шофьор на 17 години не сме плащали 2500 за застраховка. Взимайте си малки и икономични коли. Колкото по-мощен е двигателят, толкова по-висока е застраховката.
Аз с колело се движа, 3 мили е до гарата (около 5 км са това) и от там с влака. Колата много рядко ползвам вече. Мъжът ми преди около година смени колата ни с автоматик и още не мога да му свикна и се дразня. Тъкмо посвикна и служебно отида някъде с кола под наем с ръчни скорости 🤪 Та или бутам ръчката на автоматика, да превключвам скорост или забравям да изключа/включа на скорост. Ужасно е просто!

# 278
  • UK
  • Мнения: 4 308
Аз да си кажа, че на моя мъж първата година тук застраховката му беше 130 на месец, много брутално. Шофьор със стаж, но без хистори тук, зависи си и от района на местоживеене, от колата, къде я паркираш нощем, много неща са. Това беше положението преди 5 години, сега същата кола, същия адрес, с натрупани тия години но клейм бонус, около 500.

Валя ли сняг при вас днес?

# 279
  • София
  • Мнения: 1 464
Валя сняг вчера следобед, много силен вятър и студ в Мидландс. Дано днес е по-добре.
Много ми е трудно без кола на мен тук. Минах theory test, сега ходя на шофьорски курс. Цената на час е £30. Много съжалявам, че съм на 39 години и едва сега започнах с шофьорските курсове. Нямам обяснение защо се притеснявам толкова, когато шофирам... дано го преодолея този страх, защото просто колата е важна необходимост, няма начин да се откажа, колкото и да е трудно.
Цената на застраховката зависи от опита на шофьора, но и от неговата възраст.

# 280
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Happy имам книжка от 20 години и никога не бях шофирала от страх, за да почна да шофирам отново почнах опреснителен курс тук, 25 паунда на час, единствено не ми се налагаше тест, но бях като абсолютно начинаещ. Ходя на уроци от септември и още ходя Simple Smile имам още три или четири неща да мина, но вече втора седмица карам сама, ходя на работа и взимам детето от градина.
Изпитвам страх от велосипедисти на пътя, но внимателно изпреварвам Simple Smile за сведение от два месеца съм на 44 Wink.

С написаното искам да ти дам кураж, не гледай годините, а се отпусни и давай. Иии автоматика поне за мен ми даде повече увереност, макар че опреснявам на ръчни.

# 281
  • Мнения: 8 891
https://www.bbc.co.uk/news/world-europe-51441410
Статия с отворени коментари за резултатите от изборите в Ирландия.

Не шофирам, нямам книжка и отдавна ми е късно за курс. Затова и ми е важно да живея на място с приличен обществен транспорт. Осъзнавам колко е важна шофьорската книжка и като умение, и като документ, но изтървах годините да преодолея страховете си.

# 282
  • Мнения: 9 991
Аз книжка зор заман взех след два курса. Много зависи от инструктира. Единия лаф мухабет и много помага, накрая сама нищо не можех. Другия крещя и ме обижда, но книжка взех. Сама още не съм карала.

# 283
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Dejie, да добавя и мощността на колата оказва силно влияние на застраховката.

Happy, браво за желанието, увереността идва с опита.

Блу, никога не е късно 🤗

Както Илейн е написала, с автоматик шофирането е песен! Когато за първи път подкарах нашия, попитах мъжа, аз за какво съм въобще в колата,толкова е автоматизирана, че за шофьора буквално остава един педал да натиска и волана да върти и пак ако нещо не прецениш, тя може сама да си активира спирачките...
Аз две коли под наем ги гоних по нанадолнише, защото бях забравила да вдигна ръчната. Страшно те разглезва автоматика Simple Smile

Илейн, и аз изтръпвам на колелото, когато се опитват да ме изпреварват, без да навлизат в насрещната лента. Шокиращо голям процент шофьори не го знаят, аз също не знаех, но при изпреварване на колоездач, по правилник, трябва да си на минимум 1.5 метра. Което означава, съседната лента да ти е празна, защото сериозно си влизащ в нея. Колоездачите карат на около 60 см от бордюра, ако са близо до бордюра, най-вероятно са неопитни и още повече трябва да се внимава. И колоездачите би трябвало да задминават спрели коли на около метър разстояние, за да избегнат някой невнимаващ шофьор, който си отваря вратата да излиза, без да се огледа. Има и други дребни детайли, които научих от как се метнах на колелото и определено това ми помага и при изпреварването на колоездачите, когато съм шофьор. Знам какво да очаквам от тях като поведение. Въпреки, че както сред шофьорите, така и сред колоездачите има такива, които считат, че правилата и законите не важат за тях Sad

# 284
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
Браво, Илейн.
И моята книжка е 20годишна, а съм карала 3-4пъти като я взех.
Обмислила съм и аз опреснителни курсове по-нататък, че ако искам да работя в офис, ще ми трябва. Кандидатствах за една работа на час и половина от нас в автобус. Добре, че се спряха на друг. Щях да губя по 3часа всеки ден в път. После ми се обадиха направо да почвам веднага на друга позиция, но вече бях почнала работа на 10 минути пеша от къщи (а и дължах предизвестие), и отказах. Но след време, ако няма развитие на сегашното място, ще трябва да шофирам, ако искам някоя работа на другия край на града.

Общи условия

Активация на акаунт