Генетични и имунологични проблеми - 16

  • 36 933
  • 746
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 7 491
Хопчи, ембриотоксините действат още на етап имплантация, доцентът ги изписва ако не си забременявала или ако правиш БХ.

# 136
  • Мнения: 1 669
До коя седмица се прави контрола на НК клетки? Знам, че Русев не изисква контроли и последната вливка е в 8-9 г.с., но след това НК клетките могат ли да атакуват плода?

# 137
  • Мнения: X
На мен русев ми обесни че след 13 седмица не , А тази вливка в 8-9 засича 13 та

# 138
  • София
  • Мнения: 7 491
Знам че НК клетките атакуват в начална бременност, докато се образува плацентата.
Плацентата към 12гс трябва да е завършена.
Действието на интралипид е около 7-8 седмици.

В същото време имаше една мацка в щатите, която прави вливки интралипид до 16гс по предписание на американския й репродуктивен АГ.

# 139
  • Мнения: 1 104
Ema, на мен последната проба за НК клетки ми я взеха в 13гс. Доц. Конова каза, че ако са положителни ще правим вливка, но ще е последна, защото след 20гс няма смисъл вече.

# 140
  • София
  • Мнения: 10 642
Е нямам думи.....

Обещах да напиша какво ще каже Русев за терапията редуване на клексан и аспирин през ден и ето и интерпретацията:
АРТТ с този мой резултат - 22.2 реф от 22.1 до 28 означава, че утрогестана/ който ми е предписан 2 х 3/ блокира действието на клексана това изобщо не е вярно! Този резултат е в референтните граници и е съвсем нормален! АРТТ от клексан няма да се промени./ той пък ми е през ден и редувам с аспирин/. Трябва да започна веднага да намалявам утрогестана и за следващите две седмици да го спра....Сега съм в края на 10 г.с. Вече съм била бременна, не ми трябвал !
На въпроса ми как действа терапията с ресуване на клексан и аспирин, отговора е че те са с еднакво действие, взаимозаменяеми..... Пълна глупост!!! Аспирин и Клексан имат различно действие и НЕ са взаимнозаменяеми!!![/b]
Д димера трябвало да е 0.150 за да е всичко наред, при мен е 0.330 и това показвало, че не е чисто / кое точно не е чисто вече нямах желание да питам/ И това изобщо не е вярно!!! 0,33 е в референтните стойности за небременни, а тези за бременни са дори по-високи!!
За тромбоцитите нито дума.
След 2ч и половина чакане това беше анализа, който получих. Ами какво да ви кажа .... объркана съм

# 141
  • София
  • Мнения: 7 491
Ако учител по литература пише двойка за преразказ, това оценка към ученика или към автора на произведението е?

Между другото, Нандин, с нетърпение очакваме списъка от специалисти, с които да се консултираме.
Щото темата е за взаимопомощ.

Flowers Hibiscus

# 142
  • София
  • Мнения: 10 642
Оценката е към “великия” доц. Русев. Само не ми казвай, че варваш на тези му твърдения.
Който и анестезиолог, съдов хирург, ангиолог, хематолог, че и лабораторен лекар да хванеш, няма да да говори такива глупости като изказаните от Русев. Повечето от АГ-тата също.

# 143
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Имам чувството, че жените които консултира са твърде осведомени вече, имат много въпроси, и той просто търси начин по който да ги успокои или по някакъв достъпен език да им вдъхне вяра в терапията, която изписва. Което не го  оправдава, че лъже ако е казал тези неща. По-добре е да им каже, по този начин свеждаме риска до миниму, като единият ден разчитаме на това и това действие на нмх, а на другия ден на това и това действие на ап.
Иначе аз го харесвам, но не ми харесва да си измисля някакви неща, дали заради терапията в която вярва или за това, че си мисли, че ние няма да го разберем.

# 144
  • София
  • Мнения: 7 491
Не вярвам на тези твърдения. Аз съм ходила при Русев няколко пъти и зная той как обяснява.

Опитах се друго да кажа, но ти не ме разбра. Като чуеш Русев и те удря шайбата.

Както и да е, чакаме с нетърпение списъка със специалисти, с които да се консултираме. Бъди полезна.

Последна редакция: сб, 21 дек 2019, 00:48 от delisardeli

# 145
  • Мнения: X
Абсолютно съм съгласна. Аз такива безумни въпроси му задавах ( За мен бяха важни , За него безумни сигурно )
Той така спокойно ми обесни всеки ген какво прави ( Моя ) Не че запомних де . Беше толкова спокоен и уравновесен ( Все едно е хванал Дзен ) Че изобщо този рассказ който чета ми звучи като тя не е разбрала нищо и за това е ядосана .
Не вярвам че е обеснил по този начин

# 146
  • Мнения: 449
Момичета кажете ми стойностите на д димер с тромбофилия съм и сега си сравних резултата от септември 0,1 е бил а сега е 139 при горна граница 189 лаборатория рамус тогава не знаех за ния и загубих бременността, тази седмица бях на хематолог тя ми каза че при бременност терапия през ден е неефективна и няма такава погледна ми и резултатите и каза да не пия аспирин отсега
Скрит текст:
Та и аз се чудя Русев ли да слушам или хематолога много съм объркана

Последна редакция: пн, 23 дек 2019, 18:12 от AnMary

# 147
  • Мнения: 1 033
А освен аспирин друго имаш ли?
Никой тук не може , а и не е редно да ти казва дали да го слушаш или не. Случаите са ни различни.

# 148
  • Мнения: 449
В момента не съм бременна но планирам другия месец трябва да правя и вливания той ми назначи терапия през ден при бременност а преди това да пия аспирин но хематолога каза че не е нужно затова ми е чудно как има разминаване в начина на лечение

# 149
  • Мнения: 1 033
Сигурно има някакъв механизъм по-който действат, но така както ми го обясни ме загуби. Направила съм всичко, което беше предписал, за да знам за себе си, че съм направила всичко възможно. Ако не е помогнало само се надявам да не е навредило. Аз нямам тромбофилия и при мен по скоро е профолактично. Имаш време консултирай се с още някой, така няма да се чудиш какво да правиш.

Общи условия

Активация на акаунт