Генетични и имунологични проблеми - 16

  • 36 929
  • 746
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 449
Stanislavа, на мен доц. Конова ми обясни, че НК клетките се следят до 22гс. Но основно имат отношение до 12гс, след това влиянието им значително намалява.
Съжалявам за загубата ти. Предполагам сте изследвали и панела за тромбофилия.
Знам, че на нея често се преписват загуби в по-късен период.
Да изследвах основния панел излезе хомозигот 4г 4г неусвояване на фолиева и вит б12, сега ще изследвам за да видя дали съм наваксала дефицитити

# 271
  • Мнения: X
Галеона как ги следиш ? Имам предвид че аз примерно пуснах един път Русев ми назначи вливките , Вчера направих една и кога трябва да ги изследвам?

# 272
  • Мнения: 1 104
Bochinka, аз съм от Стара Загора и в началото на бременността (че и малко преди това) всеки месец пътувах до Пловдив, за да се срещам с доц. Конова.
Там ми пускаха изследвания на НК клетките, а като станеха готови резултатите, акушерката ми звънеше, за да ми каже какво правим. Значи на 4 седмици съм ги следила. Но при мен имаше вече налична бременност. Знам, че ако няма се повтаря вливката след 8 седмици. И така докато не настъпи бременност.

За Сифия и за доц. Русея нямам информация и не знам какво да кажа. Аз се следих при доц.Конова

# 273
  • Мнения: 371
Здравейте,

Аз съм в същата ситуация.
Всички лекари, при които бях отричат вливката с Октагам и много ясно ми обясниха защо.
Ако днес 20 пациентки са отишли при тях- 20 са с едно и също предписание от доц. Русев.
Няма къде другаде в София да се направи тест за тези ембриотоксини ( до колкото знам), за да се потвърди истина ли са, не са ли.
Сама трябва да вземете решение на кой доктор да се доверите.
Аз също бях при д-р Станулов.

Момичета, помагайте! След среща с доц. Русев излязоха завишени нк клетки и инхибиращи ембриотоксини. Тъкмо се бях навила да правя вливките и вече 3ти или 4ти лекар ми казва, че хич не им вярва на тези неща. За др. Станулов става въпрос, който е много добър лекар, според мен и на който вярвам. Допълни, че този октагам( май така се пишеше) въобще не е безобиден и представлява извлечена кръв от хора. В Турция също не ги взимат под внимание. Та хем искам да изключа всички възможни варианти за неуспех, хем се притеснявам да не си навредя нещо с тези всичките препарати. Вие какво мислите? Има ли успяли след вливки? За едно момиче четох тук, дали има и други?

# 274
  • Мнения: X
Русев е Имонолог и общо взето причините които изследва той са няколко на брой . Нормално е да има почти еднакви изследвания . Но как то се казва всеки сам си решава

# 275
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 238
Аз имах един спонтанен аборт в 8 г.с., една извънматочна бременност с операция и още една биохимична бременност. Направихме генетични и имунологични изследвания. Излязоха ми завишени НК клетки. Правих вливане с Октагам и пих някакви добавки. След това се нормализираха, но преди инвитрото отново бяха високи. Правихме вливане преди трансфера. Забременях и от тогава ги следим на 4 седмици. Правих още едно вливане на Октагам 5 ми и 2 вливания по 7 мл. Включиха ми и Фраксипарин първо 0,3, а сега на 0,4, защото НК клетките си стоят около 28%.
Не се следя при конкретен имунолог. Правя изследванията в инвитро клиниката, а резултатите идват с назначена терапия.
До сега не съм имала странични ефекти от Октагама. Доста е скъп и вливанията са дълги, защото трябва да тече бавно. С бебетата обаче всичко е наред. Растат си и си отговарят на седмиците.
Не знам колко са вредни и до колко имат значение вливанията, но не съжалявам, че ги правя. Така съм спокойна, че поне съм направила всичко, което са ми казали и всичко, което зависи от мен.

Вече си е въпрос на лична преценка.

# 276
  • Мнения: 1 104
Iligd, не само в България, но доколкото знам и на световно ниво, има няколко препарата, които се използват за завишени НК клетки, ембриотоксини и антифосфолипиден синдром.
Те не са 100 варианта на терапия, че да има голям избор. Simple Smile
За контракции в ранни срокове на бременността също стандартните са Нош-Па и Магнезий, ама всяка втора бременна ги пия. Дай и тях да ги спрем, на логиката, че са масово изписвани.
Иначе си права, че всеки сам решава.

# 277
  • Мнения: 371
Аз изразявам собственото си мнение, и преразказвам думи на други лекари. А ти спирай и почвай лекарства каквито и когато си поискаш.
Никой не задължавам да вярва на написаното от мен, нито съм казала някой да не си влива Октагам. Аз бях готова да го влея, до момента, в който много други специалисти ми обясниха ясно, защо те не биха го вляли.
Не вярвам 2000 жени да имат всички ембриотоксини и завишено НК клетки и това е- няма нужда да ме убеждаваш в притивното, както аз не убеждавам теб.
Със здраве!


Iligd, не само в България, но доколкото знам и на световно ниво, има няколко препарата, които се използват за завишени НК клетки, ембриотоксини и антифосфолипиден синдром.
Те не са 100 варианта на терапия, че да има голям избор. Simple Smile
За контракции в ранни срокове на бременността също стандартните са Нош-Па и Магнезий, ама всяка втора бременна ги пия. Дай и тях да ги спрем, на логиката, че са масово изписвани.
Иначе си права, че всеки сам решава.

# 278
  • София
  • Мнения: 7 490
Ами с цялото ми уважение, ама много от докторите изобщо нямат понятие от имунология. Затова казват "не вярвам". Но това не означава, че дават компетентно мнение. Имунологията е нова наука, и в световен мащаб имунологичните терапии са табу за традиционната медицина. Всеки от нас има два варианта - да си зарови главата в пясъка и да каже че проблемът не съществува, или да си следва терапиите и да се надява комплексността терапии да подействат. Въпрос на личен избор.

Не разбирам само защо когато си заровиш главата в пясъка, караш и другите да го правят.

# 279
  • Мнения: 1 033
Тук никой не кара никого да прави определени неща. Споделят се мнения и всеки сам си преценява. Аз пък не разбирам защо трябва сляпо да се доверяваме и всеки, който изкаже различно мнение да бъде порицаван ?!

# 280
  • София
  • Мнения: 7 490
Да, и аз не разбирам защо хвърчат порицания.

Момичетата споделят опит, който е пределно ясен.

Преди известно време в темата за кюртажа имаше една мацка, която се бореше за второ. Някъде в Щатите беше. Правеше БХ през месец два, може би 4-5 бяха станали, супер отчаяна беше. Успя да намери някакъв репродуктивен АГ на 500км от нея, който й премери НК клетките и й изписа интралипид, забременя, почна да прави вливки - в 16гс беше последната, накрая роди живо и здраво детенце.

# 281
  • Мнения: 1 033
Най-вече , защото никой нищо не ти обяснява. Взимай, пии, вливай и това иначе си си виновен. И аз направих всички вливки от страх, не че знам за какво са точно. Обясненията, които получих бяха смехотворни и трябваше да търся и други по-разумни. Също така има и доста жени, които неуспяват и след тези вливания. Така , че за мен всичко се свежда до едно - само късмет.

# 282
  • Мнения: 371
Не знам как така хвърляте такива коментари, че някой си заравял главата в пясъка?!
Как го разбра това?
Вече за втори път си позволявам да изразя мнението си тук, и когато то не отговаря на хубави и мили неща за доцента и терапията му, то излиза, че съм си заровила главата в пясъка, нищо не разбирам и как смея да говоря.
Нито го подкрепям, нито го отричам.
Мненията, които имам са и на имунолози, не само на АГ.
Защо не спрете да убеждавате хората, а не ги оставите сами да се уверят и достигнат до тяхната истина- както правя аз например.
Дай Боже наистина да помагат тези вливания на не евтиния имуноглобулин, а ако не помагат то поне да не вредят.

# 283
  • София
  • Мнения: 7 490
Имунолози има в Надежда, Русев и Конова. Тези в Надежда изписват само имуноглобулин, Русев и Конова изписват интралипид или имуноглобулин според случая.

Защо не се дразните на тия в Надежда, че изписват САМО вливки имуноглобулин? Все Русев ви е в устата.

# 284
  • Мнения: 148
доц. Русев ми обясни всичко толкова спокойно и конкретно,че не мога да повярвам,че някой не е разбрал нещо,А ако не е разбрал защо не  е питал?А това дали въпросната му "еднаква терапия" не действа..,май е помогнала на повече жени,отколкото оплакванията,пък и това не е вълшебна пръчица... ,на който не са помогнали вливките няколко месеца си отива на репродуктивен лекар и си действат

Общи условия

Активация на акаунт