Генетични и имунологични проблеми - 16

  • 36 874
  • 746
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 547
Отиди при доц. Русев без час. Не е върнал никой. Обясни му какво е положението и той ще ти каже какво да правиш. До 19ти е на работа, имаш време. Преди да отидеш, звънни в клиниката да видиш там ли е, защото до скоро, в петък пътуваше до Плевен и не ходи в клиниката.

# 76
  • Мнения: 134
Благодаря ти, sweety!

# 77
  • София
  • Мнения: 7 484
Ембриотоксини не може да се пускат ей така.
Правят се изследвания върху миши ембриони и се проследяват една седмица.
По празниците или в почивни дни не става, трябва предварително да сте се уговорили че има възможност да се направи изследването.
https://reproinova.com/%D0%B4%D0%B5%D0%B9%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%8 … 0%B5%D1%81%D1%82/

За назначаване та терапия за тромбофилия може да опитате между часовете.
За проследяване в ранна бременност се ходи на АГ Къв 8-9 седмица, за да проследи кръвотока с доплер.
Виж темата за тромбофилия.

# 78
  • Мнения: X
Русев е в клиниката винаги от Пон до Чет до 16 часа

# 79
  • Мнения: 665
Здравейте, вчера си видях резултатите при доц. Русев., беше качил и заключението. Досега никога не съм имала повишени НК клетки, каква може да е причината за това според вас? Най-много обаче се притесних за тромбоцитно-левкоцитни агрегати, които са ми почти 3 пъти над нормата. Дори в заключението пише “сериозно завишени”. Някой имал ли е такива резултати?!?
Ето и заключението:

# 80
  • София
  • Мнения: 7 484
Хопчи, ТЛА се нормализират с аспирин протект.
НК клетките се нормализират с вливки.
В заключението виждам и доста мутации в различни фактори, за които ти е назначил терапия с НМХ.
Нормално е при толкова мутации да има повишени НК клетки.
Две от мутациите засягат усвояването на Б9 и Б12, пусни изследване на тези витамини и приемай само метилирани форми.

Виждам аномалия в мъжки кариотип, за която е написал да се консултирате с генетик.

# 81
  • Мнения: X
Аз сега се замислих за нещо , Дали когато забременея трябва да продължа да си пия по едно хапче Фолиева ? Нещо Русев нищо не ми е казал по тоя въпрос междо другото

# 82
  • Мнения: 665
Дели, за НК клетките се учудих, че ги изследвах миналата година след първият ми мисед и след това при следващия положителен тест - бяха си даже в долна граница. Оф, уж нищо ми нямаше, излезнаха 100 неща!!!
А кариотипа на ММ сега го повторихме в Геника, но чакаме резултати още.

# 83
  • Мнения: 1 104
Bochinka, при бременност даже могат да ти увеличат приема в зависимост от показателите. Аз бях на една таблетка преди да забременея (Неофолик мета), но фолата ми беше по-скоро на долна граница. Като видях положителен тест ми казаха да почна по 2 таблетки на ден. Сега вече доста съм го вдигнала с доза от 800 единици за 2 месеца.

# 84
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Хопчи аз съм със същите завишени неща без мутациите? Може ли да ти видя стойностите?
Същото е и моето заключение. Досега съм направила 2 вливки с интралипид и пиех АП но ми действа зле на стомаха.  Сега пия натаспин. В началото на януари трябва да си направя третата вливка и се чудя дали да не пусна контролно НК клетки и ТЛА да видя дали въобще се повлияват от терапията.
Аз не смятам че НК клетките са повишени заради мутациите ти. При положение, че те са си вродени. Нк клетките могат да се повишат в следствие на всичко, вирус, инфекция, кариес и т.н

# 85
  • Мнения: X
Как ви действа аспирина на стомаха ? Аз имам леки опасения , Трябва другия месец да го почна но като цяло имам драми с стомаха

# 86
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Лично на мен, много зле. Получих ужасна криза, с постоянна тъпа болка която не ме оставяше да спя. Докато не го спрях, не ми мина и не се повлияваше от болкоуспокояващи.

# 87
  • Мнения: X
Ужас . Звучи доста кофти .А Натаспина всеки ден ли ви е ?
Аз при бременност трябва да ги редувам с аспирина през ден

# 88
  • София
  • Мнения: 7 484
Аз никога не съм имала проблем. Пила съм през ден, пила съм и всеки ден х100.

Ти ако имаш чувствителен стомах, пробвай още преди да забременееш как ти действат, за да може да намериш заместител ако не ти понася.

# 89
  • Мнения: X
То аз така или иначе трябва да почна преди това . Но като цяло имам адски драми с стомаха . То с какво ще го замествам като той ми е предписал и аспирин и натаспин и клексан .

Общи условия

Активация на акаунт