Нормално ли е 4годишно дете/момче/ да има обеца на ухото

  • 2 757
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 390
..... това е една тема за която винаги съм си задавала много въпроси.
Нормално ли е дете не 4 години/момче/,без познания за модата да има обеца на ухото.
Аз съм много съвременен човек и винаги следя новостите в модата.
Т.е. не съм някоя задръстенячка, но някак не приемам подобно родителско решение тъй като едва ли едно дете на тази възраст може да поиска подобно нещо.
............................................................
Явно не сте ме разбрали ,но аз съм против поставянето на обеца на дете на подобна възраст ,без собствено мнение.
Т.е. моето дете няма такава.
Просто ме интересува как мислите.
Само аз ли съм против?
в неговата а и много по ранна възраст 90% от момиченцата та, без собствено мнение са с обички  Crazy така са преценили родителите, защото така им харесва, и всичко е ок
Голяма разлика между малки деца,без собствено мнение било то момиче или момче с обица или обици ... не виждам  Rolling Eyes
И двата варианта не ми харесват... но не го смятам за ненормално  Wink Laughing

# 16
  • Мнения: 5 183
Голяма разлика между малки деца,без собствено мнение било то момиче или момче с обица или обици ... не виждам  Rolling Eyes
И двата варианта не ми харесват... но не го смятам за ненормално  Wink Laughing

 Peace

# 17
  • Мнения: 619
Не ми харесва ,не бих сложила на моя син Naughty

# 18
  • Мнения: 1 860
 И аз не бих сложила, но това не означава, че се чудя на родителите които го правят. Всеки си има собствени критерии за красота. Аз например мисля да оставя дълга коса на Габриел и от сега се подготвям за изказвания от този род. Peace

# 19
  • Мнения: 157
Имам приятелка,която сложи обица на синът си като беше на 1г.Аз също много исках да сложа на моя,но после размислих и реших,че като порасне,ако иска може сам да си сложи.

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
A kakва е разликата за момче/момиче? За момиче е прието, а за момче не, така ли? И двата пола на тази възраст нямат собствено мнение.
Аз на своите деца обици няма да слагам , поне за сега. Но не ме интересуват чуждите деца и не се впечатлявам как са облечени и нагиздени. Не обичам да обсъждам чуждите решения на родители, да правят каквото си искат, стига да не са пряко свързани с мен и децата ми действията им.

# 21
  • Мнения: 742
Според родителите му е нормално. От там нататък не е ничия работа да дава оценки. Освен ако не става въпрос за чесане на  езици.

# 22
  • Мнения: 14 133
Според родителите му е нормално. От там нататък не е ничия работа да дава оценки. Освен ако не става въпрос за чесане на  езици.
Аз съм против дори и мъж да е с обица на ухото. Не ми пука, че някой ще обяви за задръстенячка!!!!

# 23
  • Мнения: 817
Според родителите му е нормално. От там нататък не е ничия работа да дава оценки. Освен ако не става въпрос за чесане на  езици.
smile3501  202uu

# 24
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
За мен е нормално когато порасне на колкото и години е, достатъчно , за да прецени иска или не обеца на ухото-да си сложи...
Валентина има в групата си едно момченце , което няма 2 годинки , а има ожеца на лявото ухо, а Валентина е на 3 почти и още няма такива, макар вече да казва, че иска...

# 25
  • София
  • Мнения: 2 623
Не бих сложила на сина ми обица. Когато порастне сам ще прецени дали му харесва или не. Не бих обвинявала и родителите - щом са преценили - тяхна си работа, но за мен е неприемливо не само от естетична гледна точка. Аз и не приемам изобщо деца с накити. Вижда ми се смешно и снобарско, но има доста такива около нас изключение правят обичките на момиченцата с които стават още по-сладки, но и в това виждам минуси - малкото дете би могло да ги свали и глътне, а също така да си разрани ушичките при дърпане.

# 26
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
На мен ми се струва нелепо и грозно. Същото мисля и за силиконовите гърди, ама я колко народ не е на моето мнение.  Laughing Това си е тяхното дете, да му слагат каквото желаят.  Tired

# 27
  • Мнения: 1 187
За мен е грозно - момче с обици ... брррр настръхвам. Имаме тук едно комшийче (момченце на около година и половина) цялото окичено в злато - златно синджирче с кръстче, златна гривна и ОБИЦА  Sick Грозна гледка  #Crazy

# 28
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Правилно не е наша работа да се бъркаме в родителски преценки!
Исках само да разбера колко отговори ще са за и колко пратив
Разбрах,че повечето хора тук мислат като мен  bouquet

# 29
  • Мнения: 118
Явно не сте ме разбрали ,но аз съм против поставянето на обеца на дете на подобна възраст ,без собствено мнение.
Т.е. моето дете няма такава.
Просто ме интересува как мислите.
Само аз ли съм против?
Отлично те разбирам аз също съм против. Познавам една  #2gunfire мама, която сложи на сина си послучай 1-ят му рожден ден, аз и казах че просто е луда и бях  newsm61

Общи условия

Активация на акаунт