Има ли Бог

  • 12 116
  • 307
  •   1
Отговори
# 15
  • в града на младостта
  • Мнения: 136
              newsm10         
И ние хората всекидневно унищожаваме живота, дори без да се замислим.
Колко мухи, комари , хлебарки премаза днес ?
Кой господ решава кога те трябва да спрат да живеят
и дали носят повече полза или повече вреда ?
Звучи цинично във връзка с твоята мъка........но какво сме ние повече от всяка друга живинка.........Живота трябва да се цени, независимо кой го носи..........и много да се пази...... защото е чудо

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
Преди време четох "Диагностика на кармата" от С.Н. Лазарев. Не мога да кажа, че приемам това, които пише, но книгата е един интересен поглед върху нещата, за които става дума в темата. С няколко думи, изводът е, че всичко, което ни се случва има своята логика, точна последователност и справедливо разрешение, но не в рамките на един живот и затова не можем да видим смисъла.

А по отношение на това, че Господ ни изпраща само изпитания, които можем да понесем - донякъде съм съгласна, но се питам - ами тези, които се самоубиват, защото не могат да понесат нещо? Сгрешил ли е в преценката си Бог?

# 17
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Не знам дали има Бог или не. Но аз лично за себе си вярвам, че има някаква сила, по-висша и по-разумна от нас. И тази"сила" понякога ми изпраща щастие, понякога мъка и изпитания.
Вярвам обаче в съдбата и в това, че на всеки животът му е предначертан и каквото му е писано на тази земя, това ще го постигне.

# 18
  • Мнения: 2 254
има нещо,всеки вярва в нещо...така е.но и аз като теб тези дни се питам какво става?
да стоя  в болницата,,без да знам какво да кажа.........
а тя милата няма никога да бъде мама Cry

# 19
  • UK
  • Мнения: 3 959
Когато ни се случи нещо хубаво, никога не се питаме има ли Бог. Когато родихте децата си, благодарихте ли му, че са живи и здрави? Казахте ли си, че той съществува и ви гледа? Нормално е, разбира се, да се сещаме за него само когато ни е мъчно или сме ядосани. Бог има, независимо дали е нещо, което можеш да пипнеш или е енергия, или каквото и да е, има го. Замислете се колко хубави неща са ви се случвали, никога не бихте ги оценили, ако ги нямаше лошите.

# 20
  • Мнения: 14 654
дали ще го наричаш бог, висша сила, глобална справедливост няма значение. но съм убедена че съществува. от нашата си човешка гледна точка някои събития изглеждат несправедливи, но може по някой вселенски закон точно така да е справедливо. и вярвам, че всяко действие има своето значение и то не остава незабелязано

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Според мен няма.
Приеми съболезнованията ми!

# 22
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Съжалявам за мъката ти, Касиди.
В общи линии мисля като Радето, и аз имам слабост към будизма. Blush
Иска ми се да вярвам в прераждането (много успокояваща теория) и да знам, че на една напуснала ни добра душа предстои по-щастлив живот.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 6 938
Няма!
ХОрата си го измислят, защото имат нужда от опора!
Държавите използват религиите за интересите си.

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... Кой е господ, че да решава чий живот кога ще приключи?!...
Има ли Бог според Вас

Не знам кой е...., но го има... Също не знам как тъй решава кой ще живее и кой не...? И най-важното: ЗАЩО?

Вече изповядвам истината, че Той ни праща само толкоз страдания, колкото сме способни да понесем!
Амин.

Съболезнования Hug

# 25
  • Мнения: 2 212
Кас, съжалявам за загубата ви, позволи ми да отговоря на въпроса ти с това :

***
Защо ме караш, Боже, да те хуля?
Разбирам всичките ти доводи,
но и не искам да потуля,
че и за гняв ми даваш поводи!

Сърцето ми не те разбира,
когато строго, без пощада
наказваш слаби и невинни,
пестиш заслужена награда.

Да, ти си знаеш за какво,
но разумът ми тъй човешки
не спира да крещи "Защо?",
и мисли, че допускаш грешки.

Разбирам - искаш да се криеш!
Поне едно отговори:
кажи ми докъде сме ние
и откъде започваш Ти?

# 26
  • Мнения: 14 489
много сажалявам и аз за загубата ти касиди
и да ти кажа 4е има - 6те ми повярва6 ли? какво зна4и "има Бог"? кой е Той ако го има?
аз вярвам 4е има Бог - Господ на вси4ки нас и Тои ни се е изявил 4рез сина си - Исус Христос, спасителят на вси4ки хора.

# 27
  • Мнения: 4 733
Благодаря на всички за съболезнованията...
Всъщност аз самата съм вярваща, не от най-отявлените християни, но все пак не споменавам името Господне само когато опре ножа до кокал. Вярнта ми толкова се разклати в последно време и в главата ми нахлула хиляди въпроси по един или друг повод, че си мисля да направя сама на себе си услуга и да спра да се моля на някой, който чува молитвите ми само когато прецени,че трябва да ги чуе.

# 28
  • Мнения: 1 063
Има, има. Нищо, че ни прибра едно дете и едно бебе.

# 29
  • Мнения: 4 733
Има, има. Нищо, че ни прибра едно дете и едно бебе.
Съжалявам...много съжалявам

Общи условия

Активация на акаунт