Любители на Котки - Тема 140

  • 25 736
  • 763
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 9 416
Елза не е от игривите. Чат-пат си отмъква нещо от нашите вещи, което й харесва и играе с него за кратко. Ако имаме късмет, си го получаваме отново, но обикновено изчезва безследно до някое по-голямо чистене.
Има си котешки играчки + катерушка, но не им обръща внимание. Обича едно отпченце, което беше като подарък към котешката й тоалетна. В последния пакет тоалетна пак имаше подарък - мишка, но не я отразява.
С предишния кот падаше голяма игра с въдичката, със слънчеви зайчета и какво ли още не. Елза е по-мързелива.
Обича да си играе като се мята по краката ни, но ако се спрем да се заиграем с нея, се отказва от играта. Детето пък се плаши от това скачане върху краката и все пищи. Цирк. Simple Smile

# 721
  • София
  • Мнения: 16 105
У нас абсолютен и вечен фаворит от играчките са корковите тапи. И винаги намират пътя под дивана. Имаме си и един плюшен сив плъх (кучешка играчка, дъщеря ми има куче и ни го даде "по наследство"), който Барни разнася по етажите. А  "Американският апартамент"  (котешката пещера) стои между креслото и парното в хола и се ползва многократно на ден за сладък сън.

# 722
  • Мнения: 3 822
Неделя сутрин. Мързелив мъж с мързелив котарак много си пасват. А аз на плантацията палачинки да правя.
Скрит текст:

# 723
  • Мнения: 15 248
Една дремеща Мая,

чиято дрямка се превърна в сладък сън:

# 724
  • Мнения: 21 207
След колко време мога да обезпаразити Тути за вътрешни паразити след ваксината ?

# 725
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Ето ни и нас:




# 726
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Зуки, не се страхувам от фунията, просто не смятам за нужно да тормозя животното, ако е излишно.
Точно! Както казах - три котки, четири операции, нито една фуния! защо да тормозя животното? Никой не може да ме убеди, че с тази фуния им е комфортно, а собственият ми опит сочи, че е абсолютно ненужна. Така че... Изводът се налага от самосебе си - не бих тормозила животното с фунии, дори за час, да не говорим за две седмици.

# 727
# 728
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Куклички, аз моите не мога да ги хвана така, винаги единият е в атака, диваци... Joy

# 729
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 790
Точно! Както казах - три котки, четири операции, нито една фуния! защо да тормозя животното? Никой не може да ме убеди, че с тази фуния им е комфортно, а собственият ми опит сочи, че е абсолютно ненужна. Така че... Изводът се налага от самосебе си - не бих тормозила животното с фунии, дори за час, да не говорим за две седмици.
Има котки и котки, някои постоянно ще се опитват да ръфат конците със зъби и ще я ближат с грапавото езиче. На Дуся ветеринарката преди доста години веднага след операцията й скрои едно боди от моя стара тениска, и така си остана няколко дни. Това също помага, да не се разтвори раната.

Васко с годините беше престанал да обръща внимание на играчките, но сега явно скучае и няма нищо против да малтретира едно зайче на кукичка. Satisfied


В Банкя сме в къща и не е толкова топло като в апартамента, Васко се е заврял почти между ребрата на парното. Grin

# 730
  • Варна
  • Мнения: 25 212
То има всякакви котки, ни първо бих пробвала без фуния, много бързо ще проличи има ли нужда от нея.

# 731
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Душата ми пълни това мило котенце и всеки път благодаря, че има хора като вас, други да го бяха отписали вече... Confused

# 732
  • Варна
  • Мнения: 6 281
След колко време мога да обезпаразити Тути за вътрешни паразити след ваксината ?
10 дни е приемливо.
Ей, значи, гадните пиратки!
Женето и Мила стават и от дълбок сън и бягат в скривалищата след всяка пиратка.
Мила наднича от един кашон:

# 733
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Преди няколко часа и тук гърмяха, и двете се наостриха, а Кетя започна да ръмжи ниско и гърлено, първо дори не разбрах, че е тя. Явно доста се стреснаха и това зад затворените прозорци. Не ми се мисли за уличните животинки. Отвратителни са тези пиратки и бомбички.

# 734
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 170
Момичета, здравейте! Честита Коледа!
Нашето ходене по мъките с малкия Рижко продължава 😞 Сменихме вет клиника- новата докторка смята, че малкият има коронавирус( котешки перитонит). Мисля, че Simantro предположи да не е това, когато писах за кот. Тестът е отрицателен, но докторката каза, че симптомите са такива и за нея е корона😞 Това обичайно приключва със смърт. Това било вирус, който всяка втора котка носи в тялото си, а малките котки със слаба имунна система могат да се разболеят. Т.е. може да си само преносител, може и да се разболееш. Странно ни е как хем тестът е -, хем тя смята, че е това, но клиниката е добра и като нямам други познания няма как да не И вярвам. Наистина имаме същите симптоми. Даже едното око на Рижко стана различно на цвят и му се пусна нещо като замъглено петънце пред роговицата. Като чета в нета, точно това с очите е отличителен симптом. Иначе спря да губи тегло, но и не качва, яде по един пауч на ден и малко чисто месо- колкото иска. Днес го теглиха- 1340 грама е, а трябва да е на около 5 месеца- много е слаб. От няколко дни си го взехме при нас и се гледаме, което общо взето включва даване на храна, вода насила и лекарства, почти само лежи, изхожданията са неконтролируеми и просто чистим след това. Общо взето така я караме... Слагаме му инжекции кортикостероиди, дадоха ни и хапчета, които почваме утре. Вет каза, че има някакъв вариант за лечение( интерферон), чийто един курс струва около 200лв, но той само ще крепи евентуално организма, не може да се очаква кой знае какво. Доколкото я усетихме с ММ е за варианта да не го мъчим, че няма да се оправи... Много ни е мъчно за малката душичка, сега ми мърка на краката, сгушил се е... На 2ри януари пак имаме час да видим как и дали се повлиява от кортикостероидите. Според нея е твърде вероятно да се е заразил от другите котки в апартамента, които може да са само носители на вируса, а той понеже е мъник и се е разболял. Каква съдба е това значи... Да те извадят от дъното на кофата за боклук, за да ти дадат шанс за живот и след няколко месеца да се окаже, че всъщност топлият дом, в който си малкият любимец на всички, може да те убие😞😞 Сърце не ни дава да говорим за това, а не става и да се мъчи безкрайно.
Извинявайте, че стана дълго, но исках да ви разкажа какво се случва с нас, защото както винаги като питах предния път, откликнахте 🙂 Стискайте палци на малката душичка😔 Ето го и него от преди няколко дни

Общи условия

Активация на акаунт