Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата? - 6

  • 44 424
  • 736
  •   1
Отговори
# 570
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 459
Преди да дойдем да живеем тук, голямата ми дъщеря два пъти гостува на сестра ми за по месец. Идваше с баба си на гости на леля си. Това към коя категория го причисляваме?! Цял месец лятото. Хем на ваканция в чужбина, на море, хем не е с мама.
Не пътуваме много, но когато го правим, гледаме да сме заедно. Ако ви кажа на какво опъване на нерви е способен тийнейджър на карибски круиз, ще ви се прииска следващия път да си го оставите при баба му!

# 571
  • София
  • Мнения: 6 185
Тарталета, сигурна съм, че в подходящ момент тинейджър е способен да опъне нервите и на тибетски монах. То това им е, в един момент са бели и добри, в следващия се чудят кого да "изядат". Иска ми се да ми върнат вече доброто момиченце.

# 572
  • София
  • Мнения: 12 245
Като слушам за масовият тинейджър почвам да се притеснява затова, че при моите няма почти никаква промяна.
Едната е супер добричко и миличко същество и в момента, помага, учи си, обича да се гушкаме, не се караме и изобщо е много спокойно дете. А реално тази година ще стане на 14 г, вече е с цикъл, по-висока е от мен и със сигурност е в пубертета Simple Smile Близначката й  е малко по-проклета има моменти в които се опитва да отговаря или се цупи и предпочита да си седи сама и да слуша музика в стаята, но и при нея промяната не е сериозна и не е нещо фрапантно поведението и. Макар и с малко повече зор и подбутване си учи и също се старае, напоследък даже и се разбират една идея по-добре със сестра си, не се карат толкова с нея, играят си и си помагат. Сестра им е на 10,5 г и имаше момент в който дрязгите с нея бяха по-чести и по-сериозни, но и това отшумя.

# 573
  • София
  • Мнения: 4 567
Като слушам за масовият тинейджър почвам да се притеснява затова, че при моите няма почти никаква промяна.
Неблагородно завиждам Wink
Моята голяма още няма цикъл, но останалите пуберски промени са налични с пълна сила. Брат ѝ не ѝ се връзша особено. Но малката поне веднъж на ден я докарва до сълзи...

# 574
  • Мнения: 5 287
И ние сме далеч от пуберските изцепки, които виждам при наши приятели с деца на нашите на годините - пушене, висене по кафета, заплахи за самоубийства, неприбиране в уговорен час. Надявам се да ни отмине, но едва ли …
Засега се изчерпва всичко с тряскане на врати, викове и мрънкане. И караници за висенето на телефона.
За почивките сами без децата и нас не ни се е случвало повече от три пъти за 13 г. и то за по един ден, последни път ходихме на дълъг преход в планината и като знам колко мрънкане отнесох последния път, реших да ги оставим. Не обичам да се разделям с тях. Мога да ги пусна сами някъде, но когато ние ходим някъде, предпочитам да са си с нас. Лошото е, че те вече все по-често не искат Sad Засега нямат избор, но...

# 575
  • Мнения: 225
Като темата у на вълна почивки... Кога бихте пуснали децата да пътуват сами? Не говоря за организирана училищна екскурзия, а почивка с приятели - неорганизирано, мрънка вече 2 месеца да я пусна. На 17 години е. По принцип и имам доверие, но не знам как ще намерят място за спане като не са пълнолетни.

# 576
  • София
  • Мнения: 39 812
yana neicheva123, на 17 имат лична карта и би трябвало да могат да се регистрират в хотел и т.н. Четох в туристическият подфорум, че имало хотел (Слънчев бряг по сменен), който имал изискване гостите да са над 18г. Но предполагам, че тези хотели са единици.
Можете вие да направите резервацията, а те после ще се оправят с плащане/събиране на пари.
(Аз така правя със закупуване на билети за концерти. Разбира се после щерката пари не ми връща Joy)
Моята само при баба си е пътувала сама (еднократно). Искала е да ходи сама на море с приятелка. Предлагала съм ѝ да им направя резервация. Но все не успяват да отидат двете (нейната приятелка не я пускат).
Тази година искаше да ходи на ски в Австрия (на 19г е). Съгласих се, но така и не се организираха.

# 577
  • Мнения: 5 287
Не мисля, че ще ги пусна преди 18 г., после не знам дали изобщо някой ще ме пита Simple Smile Сигурно зависи и от компанията, доколко познавам децата, както и мястото, на което отиват. На Сънито не бих ги пуснала и след 18 г., ако зависи от мен Thinking

# 578
  • Мнения: 9 389
Като станат на 18 г. са свободни да пътуват сами, колкото и където искат, стига да имат пари. По повод пубертетът - лично аз никога не съм пушила, не съм се напивала, взимала наркотици и стояла по купони и дискотеки по цяла нощ. Предпочитах да чета книги и да ходя на кино. Така че има и такива тийнейджъри.

# 579
  • Мнения: 22 468
Моите родители ме бяха пуснали на 16г сама в Бургас на море за няколко дни.
Не бих пуснала детето си сега или поне силно ще се замисля.

А тийнове не организирано, категорично не.
Бих направила резервация на мое име в определен хотел, както е проверила после дали са пристигнали и са се настанили.
Но да тръгнат ей така и да не се знае къде ще спят, в никакъв случай.

# 580
  • Мнения: 19 326
Аз на 14 отидох да уча в друг град в гимназия и де факто постоянно пътувахме сами по влакове.
Та, не виждам нещо страшно в самото пътуване в рамките на България. Ако знаете предварително къде ще спят и имате доверие в компанията, мисля, че е ок. Море мен малко ме притеснява да не вземат да ходят на нощно къпане с алкохол и да стане някоя беля. Ама то сигурно и други глупости могат да измислят. На Съни и аз не бих ги пуснала и след 18 Laughing

# 581
  • София
  • Мнения: 39 812
На Съни и аз не бих ги пуснала и след 18 Laughing
Само ние пишещите тук сме такива.
От няколко години във фейса ми излизат снимки на бивши съученичка на дъщеря ми точно от дискотеки в Слънчев бряг. Може и да не ходят сами на море, но...
По-миналата година (от немай къде) ходихме на море в Слънчев бряг. В Слънчев бряг почти не сме стояли, а обикаляхме околността. Дъщеря ми обаче каза, че втори път там няма да стъпи. Бяхме в затворен комплекс (много тих и в края на града). Ако опре ножа до кокала и не успеем да резервираме на друго място може и да повторя.
Моята щерка не се натиска за тези курорти. Тя иска да отиде сама на Ахтопол. Не ми е казвала какви са ѝ плановете за това лято.

# 582
  • Мнения: 4 332
И какво му е лошото да отидеш на почивка поне веднъж без хлапе наоколо.От 3 месечна я мъкнем с нас.Беше на 3 месеца,когато я заведахме в Румъния.До миналото лято.Вече я оставям.Едно,че и аз съм човек,второ и тя не иска вече да е постоянно с мен/дори очаквам и още по-сериозни откази да пътува до България/,трето-все пак и баба и трябва да и се нарадва,след като я вижда 3 пъти в годината
Това,че не е вързана постоянно за мен,едва ли ме прави лош родител.
Моят проблем в момента са изблиците на тийна и все по-усещания се Козирожки характер🌵/нищо,че зодиите са само за забавление Simple Smile / Не знам къде се скри слънчевото ми дете❤,ама мамите със спокойни тийнове да си знаят,че имат късмет ❤

# 583
  • Мнения: 5 287
red soul, то въпросът беше да пуснеш дете да отиде без теб на почивка, не ти без него Laughing
А иначе за различните родители - доста от обкръжението на нашите на 13 г. често си ходят и сега на дискотеки - с родителите си или без...така че изобщо не ме учудва за Слънчака, но като поработила малко там, съм се нагледала на какво ли не и определено си е страшничко в тази възраст. А за липсата на пари след 18 г. - има и автостоп, да знаете, че не е по-безопасно Rolling Eyes

# 584
  • Мнения: 4 332
Аа,вярно Simple Smile Аз,защото сега започна да ми се отдава тая възможност и се въодушевих нещо

Общи условия

Активация на акаунт