Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата? - 6

  • 44 288
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
И в класа на дъщеря ми ще се разменят подаръци. Падна и се момиче, но фенка на Барселона. Взехме тетрадка голям формат и химикал на отбора и сега се чудя с какво да допълня. В града няма особен избор.
Относно скобите, преди три години цената на нейните в Плевен беше 240 лв, сега ще се ползва основата и ще ги преправят за 170 лв.

# 61
  • Мнения: 6 587
И в класа на дъщеря ми ще се разменят подаръци. Падна и се момиче, но фенка на Барселона. Взехме тетрадка голям формат и химикал на отбора и сега се чудя с какво да допълня. В града няма особен избор.
Относно скобите, преди три години цената на нейните в Плевен беше 240 лв, сега ще се ползва основата и ще ги преправят за 170 лв.

Ако не тайна, при кой зъболекар провеждате лечение?

# 62
  • София
  • Мнения: 1 715
Благодаря за споделеното относно подаръци. Дъщеря ми (12 г.) не иска нищо конкретно. Още не е писала писмо до Дядо Коледа. Мисля, че още вярва в съществуването му.
Взех ѝ едни бели апрески, защото си търсеше нещо в тон с якето. Ще добавя USB микроскоп и Acne Out  по ваша идея Simple Smile
Наскоро ѝ купих английска минерална пилинг маска, от която кожата става доста гладка. Не се сеща да я ползва постоянно обаче. Хубави са и продуктите на So' Bio.

Тази година за първи път ще празнува  Нова година без нас. Ще е при нейна приятелка извън София за няколко дни. Много се радва и в същото време се притеснява да не се сърдя Simple Smile

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 5 935
И аз вчера купих Acne out - крем+измивна пяна. В Sopharmacy са намалени.
Пяната е страхотна - от две миенета лицето й светна. Смятай как го е мила преди Simple Smile Кремът попива много добре. Ние взехме червения, а не белия, който е хидратиращ. Тя няма все още кой знае колко пъпки,но се появяват и се надявам с този крем да предотвратим лицето й да стане пъпчиво.

# 64
  • Мнения: 19 296
Acne out специален крем за акне ли е или просто овлажняващ?
Аз купих на Биотрейд трите стъпки. Има голям ефект, но овлажняващият крем е с парафин и искам да го заменя.
Оф, много съм зле. То било пак на Биотрейд. Аз го бъркам постоянно с Red out.
При моята измивният лосион и лосионът за акне вършат чудесна работа. А може и хормоните да са се наместили донякъде. Последната стъпка е овлажняващият крем, който искам да заменя.

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 5 935
Аз не взех овлажняващия, защото по принцип не обичам хидратиращи продукти,които цял ден ми държат лицето мазно и влажно. Този може да не е такъв, но предпочетох да взема другия. Дъщеря ми каза,че много й харесва крема, усещала си кожата много добре - без изсушаване и опъване. Надявам се да има и ефект Simple Smile

# 66
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Моята най-после си измисли подарък - четка за почистване на лице и съответната козметика. Никога не би ми хрумнало такова нещо. Нищо не им разбирам, гледам цени от 20 до 300 и нагоре лв. Нещо евтино ще взема, ако имате препоръки, ще съм благодарна.

# 67
  • Мнения: X
На моята дъщеря / 13г. / на 2.12 й дойде цикъла за първи път. Прие всичко нормално, сама се справи с тоалета си в училище.Свалихме приложение на телефона, за да отбелязва дните от цикъла. Няма болки и дискомфорт.
Притеснявам се обаче, че все още не е спрял днес е 7ми ден и няма индикации да спре. Ще запазя час за гинеколог за една конуслтация все пак искам да съм спокойна.
При вашите момичета колко дни продължи месечния цикъл?

# 68
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Biserka_a , ходим при др Мариянова в стоматологията на Плевен.

# 69
  • Мнения: 6 587
Biserka_a , ходим при др Мариянова в стоматологията на Плевен.

Благодаря!
Питам, защото почти всичките ми познати търсят ортодонт в София и се замислих, дали в Плевен имаме читави ортодонти..

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
T.E.D.I. и при дъщеря ми първите няколко пъти беше по-продължителен-около 7-8 дни.После взе да скъсява,а сега не се е появявал от 3 месеца.

# 71
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Здравейте, трябва ми помощ. девойката е на 12,5. Във френско сме, но баба и дядо искат да и купят дреха. Тя реши да е рокля. И сега проблема. Хората си нямат идея от тинейджърски дрехи и ми казват да я изберем и те ще я вземат. Да ам аз си нямам идея какво има в БГ. Държим да е естествена материя че девойката е със супер чувствителна кожа и ако може да не е Манго, Зара (сара) или НМ (имам предрасъдъци към тези марки). Благодаря ви ако може да споделите от къде пазарувате.

Та по темата с кожата на тялото, с девойката си забъркахме кокосово масло и бадемово олио 1:1. Стана нещо като крем. Много приятно за нанасане след душ и кожата става мекичка.

А иначе брекети ще слага на 18.12.  Тук няма забрана за електрическа четка. Даже препоръчват

# 72
  • Мнения: X
На моята кожата на тялото  е суха и взех този лосион, за сега отлично се справя.
 https://www.notino.bg/neutrogena/norwegian-formula-deep-moisture … -za-tjalo-s-olio/

# 73
  • София
  • Мнения: 1 570
Бадемовото олио не стимулираше ли растежа на космите? Аз не бих се мазала с него, и без това се чудя как да ги намалявам Joy Joy

# 74
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Вярно. Ужас. Не го знаех

Общи условия

Активация на акаунт