Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата? - 6

  • 44 557
  • 736
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 30
Скрит текст:
...аз съм тинейджърка на 15 години и не ползвам каквато и да е козметика (говоря против акне и подобни) освен мицеларна вода, поради простата причина, че нито един от префърцулените кремове не може да премахне пъпките. смисъл, ако можеше тогава нямаше да има хора с несъвършенства по лицето, нали?
Не може да премахне пъпките, но може да предотврати сериозните проблеми, а и да ускори оздравяване без трайни последствия. Радвай се, че имаш добра кожа Hands V

отделно видях, че в началото коментирахте дали дъщерите ви (които са на 11-12 години) харесват момчета и дали си имат гаджета.. ъм, те са дечурлига и няма как да ги интересуват такива неща. вие на тяхната възраст от момчета ли сте се интересували? предполагам не, и въпреки че времената са се изменили някои неща са си същите ¯\_(ツ)_/¯
Дечурлига, дечурлига... но хормоните работят. Аз на 12 бях в края на седми клас и преживях първото си разочарование и си докарах комплекс за цял живот (почти, мина ми 30 години по-късно Rolling Eyes)... след реплика на младежа "Що не се погледнеш в огледалото!?!". Ами те всичките ми съученички бяха с година, година и половина, почти две години по-големи та бяха оформени вече, а аз "дечко". Но интерес определено имах, като естествено си беше много такъв един за държане за ръчичка и гледане с въздишки.... еееех, младост! Relaxed

първо, не съм казвала перфектна кожа, даже напротив.

На 15 години и аз си мислех, че знам повече от всички Laughing
Сладурка Grinning

не съм казвала, че знам повече от вас. само изразих мнението си по въпроса
╮(. ❛ ᴗ ❛.)╭

Последна редакция: ср, 11 дек 2019, 14:00 от Не се сърди, човече

# 91
  • Мнения: 8 924

второ, аз съм естет и смятам за по-прилежно в онлайн пространството, когато не е особено официална сферата на общуване да пиша с малки букви. проблем? (това не е нападка, моля те не го разбирай така)
Да, за мен е проблем. Трудно чета и следя мисъл, която не спазва пунктуационни правила.

# 92
  • Мнения: 8 212
Скрит текст:
...аз съм тинейджърка на 15 години и не ползвам каквато и да е козметика (говоря против акне и подобни) освен мицеларна вода, поради простата причина, че нито един от префърцулените кремове не може да премахне пъпките. смисъл, ако можеше тогава нямаше да има хора с несъвършенства по лицето, нали?
Не може да премахне пъпките, но може да предотврати сериозните проблеми, а и да ускори оздравяване без трайни последствия.
Радвай се, че имаш добра кожа Hands V
Скрит текст:
отделно видях, че в началото коментирахте дали дъщерите ви (които са на 11-12 години) харесват момчета и дали си имат гаджета.. ъм, те са дечурлига и няма как да ги интересуват такива неща. вие на тяхната възраст от момчета ли сте се интересували? предполагам не, и въпреки че времената са се изменили някои неща са си същите ¯\_(ツ)_/¯
Дечурлига, дечурлига... но хормоните работят. Аз на 12 бях в края на седми клас и преживях първото си разочарование и си докарах комплекс за цял живот (почти, мина ми 30 години по-късно Rolling Eyes)... след реплика на младежа "Що не се погледнеш в огледалото!?!". Ами те всичките ми съученички бяха с година, година и половина, почти две години по-големи та бяха оформени вече, а аз "дечко". Но интерес определено имах, като естествено си беше много такъв един за държане за ръчичка и гледане с въздишки.... еееех, младост! Relaxed

(съжалявам, че писах с малки букви, просто ме мързи да натискам shift-а всеки път, когато започвам ново изречение)
Не те домързя да напишеш цяло изречение, а те домързя да натиснеш shift с малкото пръстче докато натискаш другия клавиш Rolling Eyes

първо, не съм казвала перфектна кожа, даже напротив. просто съм им бала майката и не ми пука.
Е и аз никъде не съм коментирала "перфектна кожа"Thinking

второ, аз съм естет и смятам за по-прилежно в онлайн пространството, когато не е особено официална сферата на общуване да пиша с малки букви. проблем? (това не е нападка, моля те не го разбирай така)
Ами "по-прилежно" със сигурност не е, по-немърливо е, но...

И между другото, при това сравнително грамотно писане (ако изключим неглижирането на главните букви), израза по-горе с "майката"... хич не пасва на 15 годишна девойка. И на млада дама, каквато се очаква да стане грамотно момиче. Подбирай си речника, не е нападка, просто съвет! Hands V

ПП:Какво ли обидно написах в края на предишния си пост, че е изтрито Thinking
Да, наистина много е тийнейджърско всичко да се оправдава с мързел, но като не те мързи на да направиш нещо, защо трябва да се оправдава с мързел нещо по-просто... Не е било заядливо, само обърнах внимание на коментара. Що ли в тоя случай не е изтрито "аз съм естет..." Thinking

Последна редакция: ср, 11 дек 2019, 15:41 от peneva_a

# 93
  • Мнения: 22 522
Вероятно пушенето и пиенето на алкохол е до училище и среда.
Спомням си, че в 7ми клас мои съученици и пушеха и пиеха.
Нито едно не ме е влечало, макар да пробвах да пуша, но ми ставаше изключително лошо и се отказах. В последствие носех в раницата си по 4-5 различни кутии цигари на съученичка. Родителите ми знаеха че не пуша.
Пила съм на един единствен рожден ден на съученичка... В 11ти клас.
Гаджета в училище сред съучениците ми никога не съм имала. Но от 5-6ти клас вече имаше харесвания, че и гаджета сред някои.

# 94
  • София
  • Мнения: 5 303
Енергийните напитки вече ги почват в малките класове, много е модерно :/

# 95
  • Мнения: 4 970
В нашия клас още са прилични нещата. Поне привидно де. Има две момичета, които се обличат по-предизвикателно. За момчетата нищо не знам, но половината са си бебета. Енергийни напитки пият и по-малки деца от училището.
Преди години, когато аз бях в седми клас, помня, че много съученици пушеха. Опитах и аз, но не ми се получи. Никога не пропуших. Алкохол не сме пили тогава. В 9 клас разбрах, че някои съученици пият алкохол и бях потресена. Може да съм била от задръстените обаче  Embarassed.

# 96
  • Мнения: 21 314
Ние сложихме скобите снощи,доста трудно говори с тях.
Зъболекарят ни посъветва да чете вечер на глас ,дано да свикне.
Не смея да й звънна , надявам се да е нямало подигравки днес.

# 97
  • София
  • Мнения: 1 578
Какво е това чудо скоби- брекети, шини или нещо друго?

# 98
  • Мнения: 8 212
Ние сложихме скобите снощи,доста трудно говори с тях.
Зъболекарят ни посъветва да чете вечер на глас ,дано да свикне.
Не смея да й звънна , надявам се да е нямало подигравки днес.
Трябваше да ги сложите в петък вечер, че да има време да свикне да говори и да си преглъща слюнката по не два пълни дни вкъщи, тоя един ден с нищо съществено няма да й помогне Thinking Докторката не ви ли предупреди, че й трябват 12-24, че да й се нормализира слюноотделянето? (чуждо тяло в устата предизвиква допълнително такова и е натоварващо й дразнещо)

Скоби или апаратче по наше време казваха на шините, същото си е, само дето сега има и шини с подвижни на винт части, и с шарени основи Wink

# 99
  • Мнения: 21 314
Скрит текст:
Това са нейните.

# 100
  • Мнения: 4 462
След около  седмица се свиква и си говори нормално.
Ние и бяхме взели кутийка с въженце за на врата ,но тя беше в ПДГ и още не бе открила ,че има право на вето Relaxed
https://www.google.com/search?rls=com.microsoft:en-US:IE-Address … spf=1576239702489
Много помогна. Не сме губили шини.
Почистването с паста и четка, дезинфекция с таблетки '' корега''  веднъж ,дваж седмично.

# 101
  • Мнения: 1 013
Малко встрани от темата, ама да Ви питам считате ли моето за нормална реакция:
Вчера се возя в един тролей и гледам на спирка чакат за качване две пикли на видима възраст 14 г. Пушеха. И двете си хвърлиха фаса на земята преди качване.
В тролея им казах: Що сега си хвърлихте цигарите на земята?
Няма да пиша какъв беше отговора...Sad
Аз полудявам, не мога да се сдържам и не съм толерантна!
Имам девойка на 13.

# 102
  • Мнения: 9 004
О и аз им казвам и на малки и на големи, не им харесва😤, ама и на мен не ми харесва да си хвърлят фасовете по земята. Само, че аз им казвам "изпуснахте си нещо, моля ви ако не ви трябва, да го вземете и хвърлите в коша за боклук" 😂

# 103
  • Мнения: 1 541
Моята девойка става на 11 г. след няколко дни. Снощи и прилоша в банята, пребледня, каза, че й се е замъглил погледа и е усещала тежест в гърдите. Случва се за първи път. Полежа и й мина. Предполагам, че й е паднало кръвното... Има ли други, на които се е случвало подобно нещо? Да я водя ли веднага на лекар или да изчакам годишния след 2 седмици - тя не иска да ходи сега?

# 104
  • Мнения: 21 314
За Ваше успокоение най-добре да я заведете.

Общи условия

Активация на акаунт