Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата? - 6

  • 44 292
  • 736
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 5 278
Аз също съм стигала до анорексия и то след ученическите години, и да, симптомът, който ме стресна, беше спирането на цикъла Sad Много е страшно от гледна точка на преживял това нещо и много трудно се преодолява. Рядко съвети и приказки могат да ти повлияят, то си е на психическа основа и единствено сам можеш да се измъкнеш, ако  намериш някакъв смисъл.
Нашата дъщеря е много слаба, клечка направо, но не е от гладуване, просто яде малко неща, само които обича, и ако ги има, яде много, ако не й харесва стои гладна или си купува боклуци, което адски ме нервира. От време навреме ме застрелва с някакви глупости как трябвало да отслабне Flushed Но като цяло не се притеснявам за нея, защото самочувствието й е добро. Мисля, че проблемите с храненето идват точно от лошо самочувствие и неприемане на самия себе си. Тя е от хората, които са малко самовлюбени, което пак не е добре, но е по-добре, отколкото да е като мен Simple Smile

# 196
  • Мнения: 19 296
Миа, твоята дъщеря беше по-голяма и може от самото порастване да е отслабнала. Около 12-13 повечето момичета се закръглят и после се издължават. Все пак наблюдавай.
Аз бих облъчвала уж без връзка с нея за здравословно хранене, за да се поддържа хубава фигура, хубава кожа, да не спира цикъла, от кои храни не се пълнее, пък съдържат много хранителни вещества.

# 197
  • Мнения: 2 038
Моята абсурд да забрави да яде. Обича да си хапва, но понеже мрази да чака ред в лавката използвам и й слагам в чантата плодове, зеленчуци, оризовки, барчета или нещо, което аз съм правила. Не че не си купува и боклуци, но е рядко.
На 12 е, има хубава фигура, малко е поналяла бедра, но пък много се харесва. Споделяла ми е, че нейна приятелка не яде почти нищо, за да е слаба и й се чуди на акъла. Познавам момичето от малко и винаги е било страшна кльоща, та и за мен е странно, но явно я притесняват промените в тялото й.
За храненето сме говорили много, насърчавам я да спортува и гледам да й давам добър пример (разбирай тъпча се с шоколад тайно Wink).

# 198
  • София
  • Мнения: 4 560
И аз се притеснявам много да не залитне по разни диети и гладувания.
Поне в нас хапва добре. Е , малко прекалява с шоколада, но поне заряза чипсовете и зрънчовците. Може би наистина няма време през междучасията.
Не спирам да дудна за храненето и спорта. Все още кима разбиращо и дава признаци, че слуша. Ще видим до кога...

# 199
  • София
  • Мнения: 6 182
О, имам си не едно, ами две наум даже. Но мълчаливо следя както менюто, така и външният и вид. Донякъде ме успокоява факта, че много обича да се храни на заведения и като ходихме сега по празниците, поръчваше като за последно Joy Даже тя ни готви единият ден след Коледа.

# 200
  • София
  • Мнения: 23 096
Моята дъщеря почти всеки ден се мери на кантара. Вчера ме осведоми, че е станала 51 кг, тоест качила е 1 кг и трябва да го свали. Казах й, че при ръст 172 см няма нищо за сваляне. Тя и без това е по-скоро слаба, даже проверявала някакви таблици и каза, че е с поднормено тегло. И въпреки това не спира да експлоатира кантара. Засега не се притеснявам, защото добре си хапва, особено неща, които обича.

# 201
  • Мнения: 4 401
Всяка си знае детето  и аз така. Много добре се владее и е много дълбока вода, та се вкарвам във филми и от най-малкото и от най-безобидното.
Точно като при вас и при нас информацията за гладуващи е все за приятелки и съученички, поведение което тя уж не споделяла....дрън, дрън. Разбира се всичко чуто си го пускам покрай ушите и вярвам само  и единствено на личните си наблюдения .
Явно съм точно толкова далеч от мечтаното спокойствие ,колкото е и тя от мечтаната пълна независимост.
Smirk
Дайте идея за почистване на лицето?
Поръчах преди празниците от онези уреди за щадящо почистване на лицето.
Един с вакуум и един с ултразвук. И двата са предназначени за почистване и двата са щадящи и доста ефективни. Има тема за тях .
Също:
https://aptekamedea.bg/a-derma-a-derma-phys-ac-khidra-krem-kompe … 0ml-promo-v1.html
kрем
https://www.ebay.com/itm/Nature-of-Agiva-Roses-Deep-Cleaning-Fac … -ml-/272077112041
ексфолиант за лице
Има ги по нашите аптеки или в лили дрогери.
Нещата са под контрол и не се стига до пори и пъпки.

# 202
  • София
  • Мнения: 5 285
Днес откриват изложба на "Живот на килограм"...

# 203
  • Мнения: 9 359
Който ползва от специалното бельо за менструация, може ли да сподели, с какво е по-добро от обикновеното.

# 204
  • Мнения: 4 671
и малко встрани от темата за килограмите, моля да споделите в колко вечер си лягат децата ви и настоявате ли за по-ранен час примерно? Мислите ли, че е редно да се заема по-твърда позиция за ежедневните дейности от страна на родителя или давате по-либерално и оставяте възможност и на децата?

# 205
  • Мнения: 6 587
Настоявам да си е легнала в 22:30, максимум 23:00ч. в делнични дни. Без телефон или други устройства в стаята.
В почивните дни няма ограничения.

# 206
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Настоявам да си е легнала в 22:30, максимум 23:00ч. в делнични дни. Без телефон или други устройства в стаята.
В почивните дни няма ограничения.
И вкъщи е така.

# 207
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
Оххх това с часа за лягане е много болна тема.Режима й е пълна каша.Прибира се към осем от училище,до десет часа се нотка и тогава сяда да учи.След моя забележка ме скастри ,че тогава най-добре учила!!! После към 12 часа се започват разкрасителни процедури-къпане,маски,прически....Така до към два часа.Аз съответно вече спя , а тя броди из къщата... Миналата седмица ММ не издържа и наложи нови правила.Телефона се оставя в десет часа при нас,тя до 11 се мажоти с нейните маски и в 11 часа лампата се гаси и в леглото.Не знам колко време ще държи тези правила...
Като е първа смяна на училище ставането е ужас с това стоене до късните часове.

# 208
  • Пловдив
  • Мнения: 5 936
И на моята сме й наложили час за лягане 22,30, +-10-15мин.
През уикенда ляга, когато иска, но не издържа до много късно - максимум до 12.

# 209
  • Мнения: 19 296
Смятам, че сънят е много важен. Настоявам за лягане в 22ч, но не става и ляга към 22.30. Става в 7.15.
През ваканциите ляга в 12, но спи до 10-11.
Уикенда също ляга по-късно и спи до късно.
Телефонът го оставя в хола. Телевизор няма все още в стаята.

Общи условия

Активация на акаунт