Мами, които са били при д-р Савова - Св.София - имате ли такъв случай?

  • 4 334
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
Момичета, нека променим нещо в тази държава.
Моля тези, на които са им поискали пари "под масата" да подадат оплакване - и пред директора на болницата, и към Комисията. Нали затова са тези официални тарифи - уж да се пресече корупцията.
Защото, докато хората си мълчат и дават, докторите ще си искат.
Нека направим нещо, за да спрат да рискуват живота (нашия, на децата ни, на близките ни).
Преди години на моя братовчедка й поискаха огромна сума пари (в друг град) за спешно секцио с близнаци и жесток кръвмоизлив в края на 6-тия месец. Не я отвориха, докато мъжът й не намери парите - животът й висеше на косъм, а едното детенце впоследствие почина от липсата на кислород през тези фатални часове. Тогава нямаше към кого да се обърнеш и нямаше наказани.
Един "лекар" замалко да убие мен и децата ми с подобно изнудване (много пъти съм разказвала случая - същият преди време погуби детенцето на една от мамите от форума, за да забави раждането й и да се падне в неговата смяна, за да й вземе пари). Е, оплаках се - глобиха го някаква сума и толкова (леко перване през пръстите, защото мамка му е шефка в болницата), а на мен ми поднесоха "извинения".
Нали уж сега имало механизми за борба с корупцията.
Нека най-после подобни "лекари" да си понесат законовите последици.
Св. София е една от най-добрите болници и специалистите там са много добри и квалифицирани. Не ми е ясно защо самите те не правят нищо, за да си махнат "мършата от стадото" newsm78.

# 16
  • Мнения: 1 753
Не ми е ясно защо самите те не правят нищо, за да си махнат "мършата от стадото" newsm78.

Заради криворазбрана колегиалност...  Confused

# 17
  • Мнения: 4 668
Момичета, нека променим нещо в тази държава.
E как да го променим ? Аз скоро в една тема бях оплюта тотално , защото попитах как така Мазнейкови имат милиони с които да построят новата клиника !
Всеобщото мнение беше " На който не му изнася да не ходи "
Добре , там  няма да ходим ... ама рекетът в държавните болници ?

# 18
  • Мнения: 1 107
Веднага и без да се колебая бих подала оплакване срещу нея.
Ето затова ходя при частна лекарка, която няма договор с НЗОК, раждах при нея и продължавам да ходя при нея. Винаги си тръгвам с касова бележка от кабинета й и съм много, много против пари под масата, независимо по какъв повод  Twisted Evil

Pipinka, не виждам общо между случая с частната клиника на Мазнейкова и рекета на Савова, работеща в държавна болница  newsm78

Всеобщото мнение беше " На който не му изнася да не ходи "
Добре , там  няма да ходим ... ама рекетът в държавните болници ?

С рекета се борим като подаваме оплаквания и си търсим правата. Докато има такива, които плащат под масата, ще има и лекари, които ще изнудват.

# 19
  • Мнения: 4 965
Момичета, нека променим нещо в тази държава.
E как да го променим ? ...
... ама рекетът в държавните болници ?


Ами, най вече като подаваме оплаквания и сигнализираме, където трябва, вместо да се примиряваме и да броим пари или пък просто да сменяме доктора, без да направим нищо по отношение на този, който си е поискал нещо.
Защото, повярвай ми, ако аз си поискам пари, за да одобря фирма-доставчик на материали, вместо да спазвам процедурата при конкурсите, ще ме съдят до дупка и надали ще си намеря накогя работа в областта.

А и аз не мисля, че трябва да се сравняват частните и държавните болници - в частните цените са по-високи, но не ти искат отделно пари (друг е въпросът как доктори от държавни болници откриват частни такива, без да теглят кредит или нещо подобно, защото има такива случаи - не визирам Мазнейкова, защото не съм запозната с нейната ситуация). В държавните обаче си има регламенти, които трябва да се спазват Naughty.

# 20
  • Мнения: 4 668
Връзката беше , че като те рекетират в държавните болници за пари после не им е проблем да строят частни...  !
Може би не беше много добро сравнение , защото въпросните доктори имат пълно право да вземат пари в частната си клиника , но защо го правят и в държавните ???
Аз затова съм почитател на частните - поне си на ясно какво даваш !

# 21
  • Мнения: 634
Д-р Савова следи бременността ми по абонамент в ЖК в "Св. София" и да, поиска ми допълнително пари за раждането. Разликата е, че аз съм лежала 4 пъти в Патологията и само аз си знам колко пъти съм й звъняла на мобилния, защото вляво или дясно имам леки болки и дали това е нормално, както и вниманието й по време на болничния ми престой без да съм й платила и един лев.

Тоест аз съм много доволна от нея, имам й пълно доверие и се чувствам спокойна при нея , затова приех нейните условия за раждането като плащането ще стане след раждането (живот и здраве Praynig).  За сравнение, миналата година имах неуспешна бременност, която ми я следеше д-р Колева в частния си кабинет и чиято практика е да дава мобилния си номер САМО на родилки, а след кюртажа дори не ми изписа необходимите лекарства... Shocked

А и напоследък ми се струва, че таксата от 500 лв. е по-скоро за майчета, които са си следили бременността в частните кабинети на лекарите от "Св. София"... Grinning

Последна редакция: пн, 24 юли 2006, 17:42 от AndyB

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 576
Миналата година щях да раждам при д-р Савова. През бременността никога не ми направи намек за пари, а с Биляна сме колежки. Може би е решила, че ако ми иска ще реагирам като нея. Благодаря ти!  Simple Smile
Родих при д-р Иванов, дойде човека в най-големият дъжд!

# 23
  • Мнения: 3 323
Според мен не трябва да плащаш щом не искаш. 500 лв. не са малко пари и болницата ги иска точно за да спре корупцията. Като прибавиш и 100 за ВИП зала и още толко за присъствие на таткото( ние така сме решили) и 100-200 за престой след това....Никак не е за прененбрегване тази сума тази жена е изнудвачка.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 750
Скоро и аз раждах в "Св. София". Лекарката, която бях избрала също поиска допълнително пари (250 лв.) освен определените от болницата 500 лв. за избор на лекар. Бях бясна, но нямах голям избор, защото това ми го сервира няколко дни преди определената дата за секциото.  newsm61
Обясни ми, че 150 лв. били за шефката на отделението (Григорова) и 100 лв. за анестезиоложката. Не я беше срам да ми каже как шефа на болницата неофициално им позволил всеки да си определя тарифата извън тези 500 лв. Защото от тях лекарят получавал "само" 180 лв., останалите оставали за болницата.

Така че, явно напоследък практиката на повечето лекари от тази болница е такава. Дали пък да не напишем писмо до "Господари на ефира"?! Но ако и шефа на болницата е наясно с това и го е разрешил дори неофициално, то тогава какво ще постигнем?!

Иначе, мнението ми за Савова не е никак положително. Казвам го от личен опит.

Последна редакция: пн, 24 юли 2006, 16:21 от Tatalina

# 25
  • Мнения: 4 965
...Обясни ми, че 150 лв. били за шефката на отделението (Григорова) и 100 лв. за анестезиоложката. Не я беше срам да ми каже как шефа на болницата неофициално им позволил всеки да си определя тарифата извън тези 500 лв. Защото от тях лекарят получавал "само" 180 лв., останалите оставали за болницата.
...

А ти сигурна ли си (нито се заяждам, нито защитавам някого), че нещата са били точно, както въпросната лекарка ги е представила пред теб? Възможно е самата тя да си е прибрала сумата, а другото да са били приказки за подсилване на достоверността.
Казвам го, защото д-р Григорова беше тази, която буквално спаси живота на мен и на децата ми след случая с онзи "лекар" и тя беше тази, която вдигна скандала и настояваше той да бъде наказан.
Ти говори ли лично с нея? Или с Янков (за него мнението ми е противоречиво, та няма да го споделям)?
А, ако това за неофициалното позволение е вярно, а не е нейният начин да те убеди да не се оплакваш и да си платиш, случаят не е за "господарите", а за Прокуратурата.

Ако не е тайна, коя е лекарката?

# 26
  • София
  • Мнения: 1 750
azaf,  имам подозрения, че е било точно така като ти казваш. Не съм разговаряла с Григорова, за да разбера как точно са били нещата. Факт е, че по врем на операцията благодарение на Григорова момиченцето ми е живо и здраво, защото моята лекарка се забави с изваждането и малко се шашна, а Григорова я стегна с няколко точни думи.
Така че, не зная какво се е случило с парите. Но останах с добро впечатление от Григорова.
Лошото е че няма как да се докаже, че избраната от мен лекарка е искала пари.

Не ми се иска засега да казвам името й, защото ми предстои ходене при нея за контролния преглед след операцията. След това вече нищо няма да ме свързва с нея и ще пусна специална тема по въпроса.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 044


А и напоследък ми се струва, че таксата от 500 лв. е по-скоро за майчета, които са си следили бременността в частните кабинети на лекарите от "Св. София"... Grinning
Това нещо не го разбрах newsm78А до звъненето,естествено че ще и звъниш,нали затова ходиш на платена ж.к.Аз точно по тази причина съм платила за женска консултация и успоредно с това и давам пари,за да не ми е неудобно и да и звъня когато ми се налага,не на Савова,на мойта лекарка имам впредвид Confused

# 28
  • Мнения: 634
Платената ЖК в болницата е заради изследванията и ехографът, които ти се полагат всеки месец за разлика от ЖК по Здравна каса, който са 2 изследвания на кръв и урина и 3 ехографа (или нещо подобно).

Просто имах предвид, че повечето бъдещи майчета ходят в частните кабинети на лекарите от "Св. София" и в такъв случай би било абсурдно да им поискат и допълнително пари за раждането...те вече са си платили достатъчно... Mr. Green

Аз точно по тази причина съм платила за женска консултация и успоредно с това и давам пари,за да не ми е неудобно и да и звъня когато ми се налага,не на Савова,на мойта лекарка имам впредвид Confused

Точно затова писах, че съм възхитена от нея....никога не съм почувствала, че е необходимо да й плащам нещо допълнително извън тези 200 лв. които се плащат за ЖК на касата на болницата.

# 29
  • Мнения: 4 965
Платената ЖК в болницата е заради изследванията и ехографът, които ти се полагат всеки месец за разлика от ЖК по Здравна каса, който са 2 изследвания на кръв и урина и 3 ехографа (или нещо подобно).
...

И не само. В случая плащаш абонамент за конкретен лекар (иначе, можеш всеки път да ходиш при различен и да си плащаш на ръка).
Абонаментът ти гарантира избор на лекар, който да ти проследява бременността - той става твой личен лекар към момента и ти имаш право (а той задължение) да го търсиш при проблем. Той е човекът, който ти води картона и е запознат най-тясно с протичането на цялата бременност. От него зависи родоразрешението и много други неща. Изборът дали да родиш при него (плащайки си 500-те лв. за избор на лекар) или да родиш "на редовна смяна", обаче, си е лично твой.
В случая тези жени също са си платили "достатъчно" - нали са платили сумата в официалната тарифа на болницата. Акона лекарите им е малко, да вдигнат тарифата, но да става "черно на бяло", без изнудване Naughty.

Общи условия

Активация на акаунт