Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 10

  • 34 203
  • 754
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 7 491
Не си спомням ти дали беше в София. Токуда, Синево работят и утре. Ако не - понеделник.

# 181
  • Мнения: 2 024
Не си спомням ти дали беше в София. Токуда, Синево работят и утре. Ако не - понеделник.
Не съм от София. От малък град съм.

# 182
  • Мнения: 2 024
Препоръката на АГ е да ги бия инжекциите през ден. Обясни ми, че щом всичко друго е в норма, нямало опасност да направя кръвоизлив. Знам ли...

# 183
  • Мнения: 616
Препоръката на АГ е да ги бия инжекциите през ден. Обясни ми, че щом всичко друго е в норма, нямало опасност да направя кръвоизлив. Знам ли...
Аз също бия през ден,но редувам с АП.Имам 4G/5G мутация.

# 184
  • Мнения: 11
Здравейте, момичета Simple Smile
Моля ви за помощ, понеже съм напълно невежа по тази тема...
Бременна съм в самото начало - 5с. Все още не съм ходила на лекар , ще поискам да си направя изследване за тромбофилия. Притеснява ме ако се окаже ,че имам тромбофилия ,а аз не съм взела навреме мерки, понеже още не съм си правила изследването,  опасно ли е за бременноста в такъв начален етап?

# 185
  • Мнения: 616
Здравейте, момичета Simple Smile
Моля ви за помощ, понеже съм напълно невежа по тази тема...
Бременна съм в самото начало - 5с. Все още не съм ходила на лекар , ще поискам да си направя изследване за тромбофилия. Притеснява ме ако се окаже ,че имам тромбофилия ,а аз не съм взела навреме мерки, понеже още не съм си правила изследването,  опасно ли е за бременноста в такъв начален етап?


Здравей Simple Smile Моят съвет е да не си мислиш глупости и да се наслаждаваш на бременноста си.Дори и да имаш някоя мутация не е нужно да ти създаде проблем или да навреди на бременноста ти.

# 186
  • София
  • Мнения: 2 428
Здравейте, момичета Simple Smile
Моля ви за помощ, понеже съм напълно невежа по тази тема...
Бременна съм в самото начало - 5с. Все още не съм ходила на лекар , ще поискам да си направя изследване за тромбофилия. Притеснява ме ако се окаже ,че имам тромбофилия ,а аз не съм взела навреме мерки, понеже още не съм си правила изследването,  опасно ли е за бременноста в такъв начален етап?


Аз имам теомбофилия, положителният ми тест беше в края на 5 г.с. през 6 успях да стогна до лекар и да ми назначат точната доза И да ми дадат рецепта за инжекциите, до тогава взимах за няколко дни през ден аспирин протект, но той беше част от назначението след изследванията. 
Иди и ги направи, ако имаш нужда от терапия - ще я започнеш веднага след изчизането на резултатите. Ако нямаш, ще си спокойна!

# 187
  • София
  • Мнения: 543
Аз моите изследвания ги пуснах в 35-та седмица. Не че съм пример, но реших да ги изследвам, защото иначе само го мислех. Тук, в тази тема ми писаха, че никога не е късно, добре е да знам, тромбофилиите имат отношение не само към бременността. И наистина след излизането на резултатите се чувствам къде-къде по-спокойна.

# 188
  • Мнения: 703
Здравейте, днес си пуснах хомоцистеина и фолиевата без Б12 тъй като за Б12 пия метелиран вариянт.ФК  до предната седмица пих около 650 mg , а тази седмица съм я намалила на около 200 mg заради изследването.Смятам все пак да пия метилирана ФК и Б12 от тези витамини , няма да навреди.
https://www.zdravis.com/product/892/mykind-organics-gummies-davc … i-za-bremenni.htm



# 189
  • София
  • Мнения: 7 491
Tell me a story,
Аз на твое място бих си пуснала изследване и без название от лекар. Ако има потенциален проблем е по-добре да вземеш мерки навреме.

Coolyto, пий метилирани форми и изследвай Б12 от време на време. Можеш да пуснеш и витамин Д по някое време.

# 190
  • Мнения: 522
Здравейте, имам нужда от съвет. Понеже тези дни ще пускам още изследвания за вит. Д и Б9, чудя се дали да си направя и обременяване с глюкоза. Чуденката ми е, тъй като досега не съм имала завишени стойности на захар или инсулин? Дали има смисъл?
От една страна хем ми се иска да го отметна и това и да съм подготвена максимално за следващ опит, от друга страна обаче се чудя има ли смисъл, при положение, че нямам индикации за проблем?
Според моя доктор няма смисъл да го правя и не знам да я послушам или не.
Накратко от около 6г. водя борбата за дете. До момента съм с 4 загуби, две спонтанни бременности, едната извънматочна с отстранена тръба и две след ИКСИ, всички завършили по един и същи начин - спряло развитие.

# 191
  • София
  • Мнения: 7 491
Освен Д и Б9, пусни и Б12. Тромбофилия пускала ли си?

Преди обременяване с глюкоза пусни кръвна захар и инсулин на гладно. Обременяване се пуска при гранични резултати, ако е необходимо.

Попитай лекарката си за генетично изследване на ембрионите преди трансфер, предимплантационна диагностика / ПИД.

# 192
  • Мнения: 522
Освен Д и Б9, пусни и Б12. Тромбофилия пускала ли си?

Преди обременяване с глюкоза пусни кръвна захар и инсулин на гладно. Обременяване се пуска при гранични резултати, ако е необходимо.

Попитай лекарката си за генетично изследване на ембрионите преди трансфер, предимплантационна диагностика / ПИД.

delisardeli Тромбофилията я пусках началото на годината. Прикачвам и резултатите

Скрит текст:

Б12 пусках и излезе 992. Остана ми само за Д и Б9 да видя в какви стойности са.
Пропуснах да напиша и че съм с Хашимото, примам еутирокс, като редувам един ден 25, един ден 50. Общо взето поддържам ТСХ под 2.
Затова и се чудя като съм започнала с изследванията дали да не отметна и това, но ще те послушам да пусна първо кръвна захар и инсулин на гладно и според резултатите ще реша дали да направя след това и обременяването.

# 193
  • София
  • Мнения: 7 491
А терапия назначиха ли ти за тия красоти в тромбофилията?
Не помня, сори Flowers Hibiscus

# 194
  • Мнения: 522
А терапия назначиха ли ти за тия красоти в тромбофилията?

Каза ми да пия Б12 метилколабамин и метилирана фолиева, които аз си приемам и преди да пусна изследването и за фолиева да увелича дозата на 2 таблетки дневно. Иначе ми каза след положителен тест, че ще имам допълнителна терапия. Засега нищо повече да не приемам.

Общи условия

Активация на акаунт