Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 10

  • 33 921
  • 754
  •   1
Отговори

Анкета

Имали ли сте износена бременност преди да разберете, че имате тромбофилия?

Опции:

* Може да изберете максимум 3 опции.

# 210
  • София
  • Мнения: 2 415
За тези - там на място, след прегледа при нея. Може да е ял човек, НО за АнтиХа трябва да се даде кръв точно 4 часа след фраксипарин или клексан. Затова, ако часът е за (например) 10, добре е в 7 или 7,15 или 7,30 да е бит, за да може тя да прегледа и да се вземе навреме. Може да се почака малко, но аз съм била само веднъж и чаках 5 минути след моя час и после доста си почаках докато сране време да дам кръв.
Момичето преди мен беше стрелян заек и си беше дала само 15 минути, за да не виси дълго.
Вземете си маска - при нея е безопасно, само бременни и няма болни, но касата е долу или в другата сграда, ако тази долу е затворила и там е пълно с всякакви кашляши хора.

# 211
  • Мнения: 1 842
За тези - там на място, след прегледа при нея. Може да е ял човек, НО за АнтиХа трябва да се даде кръв точно 4 часа след фраксипарин или клексан. Затова, ако часът е за (например) 10, добре е в 7 или 7,15 или 7,30 да е бит, за да може тя да прегледа и да се вземе навреме. Може да се почака малко, но аз съм била само веднъж и чаках 5 минути след моя час и после доста си почаках докато сране време да дам кръв.
Момичето преди мен беше стрелян заек и си беше дала само 15 минути, за да не виси дълго.
Вземете си маска - при нея е безопасно, само бременни и няма болни, но касата е долу или в другата сграда, ако тази долу е затворила и там е пълно с всякакви кашляши хора.
Много ти благодаря за информацията и съвета за маската  Flowers Four Leaf Clover
Аз съм преди трансфер и сега нищо не взимам/бия за тромбофилията.
А на касата може ли да се заплаща с карта Rolling Eyes

# 212
  • София
  • Мнения: 2 415
Не съм сигурна. Като бях онзи ден едната каса беше затворена и ме пратиха в тази на ДКц и аз там си закрих лицето с ръкав и подадох 130 лв. и избягах през глава. Беше си истинкса каса с начумерена касиерка, според мен е имало опция с карта, обаче наистина не мога да възстановя апарат пред очите си.

# 213
  • Мнения: 2 523
На касата където ме прати не можеше да се плаща с карта.

# 214
  • София
  • Мнения: 105
Здравейте момичета,
по повод на плащането с карта - може ама в сградата, която е отсреща на касите.

Имам следното питане към вас. След аборт в 9-та г.с. си пуснах тромбофилиите и излязоха следните отклонения:
Фактор V Leiden - Хетерозигот; PAI 4G/5G - хетерозигот; MTHFR C 677T - хетерозигот и отклонение в Антитромбин III - 74,90 при референтни 80-120%. Всички останали показатели свързани с кръвосъсирването са ми в норми.
Лечението ми е при следваща бременност от положителен тест 0,40 фраксипарин всеки ден.
Чета,че всички пиете и аспирин и се притесних.
Има ли някоя от вас с тези мутации и само на фракси ?

# 215
  • София
  • Мнения: 7 427
Фраксипарин е антикоагулант, аспирин протект е антиагрегант. Имат различно действие. Има момичета, които са само на фракси. Ако имаш съмнение за терапията, потърси второ мнение.

# 216
  • Мнения: 1 104
Може ли да споделите има ли някакви изисквания или схема за мерене на кръвното при бременност?
Скоро влизам в 20гс и знам, че е много важно от там нататък да се следи. Аз имам назначена терапия с НМХ и следим кръвотока.
Но за кръвното не искам да разчитам само на измерванията в кабинета на АГ.
Знам, че е хубаво да имам 3 резултата на ден - сутрин, обед и вечер. Нещо друго?

# 217
  • Мнения: 2 523
За кръвното- меренето трябва да е по едно и също време и от една и съща ръка. Моят апарат дойде с книжка за записване на резултати и това е доста полезно. Иначе то си има упътване как да е ръката, да е в седнало положение и тн. За друго не се сещам.

# 218
  • Мнения: 1 104
Мерси, Jessi.
Аз винаги меря на лявата ръка от страната на сърцето.
Като ми го мерят при АГ обаче не държат ръката ми да е на нивото на сърцето. Което не знам колко е точно. Там винаги ми го мерят по-високо с ръчния апарат, отколкото аз в къщи с еленктронния.

# 219
  • Мнения: 2 523
И аз все ползвах лявата. Иначе инструкциите на апаратчето казват ръката да е успоредно със сърцето, но при АГ винаги е била пусната надолу. Не мисля че имаше особена разлика в резултатите.
Сега като си спомня и баба ми винаги си мереше кръвното със спусната ръка.

# 220
  • Мнения: 1 104
Jessi, при теб имаше ли някакви отклонения в кръвното като го мереше? И кога започнаха, ако е имало?
Питам те, защото виждам, че си по-активна по въпроса. Simple Smile

# 221
  • Мнения: 2 523
Аз бях с висок риск от прееклампсия и пиех АП, но през цялото време кръвното ми беше както преди бременност. Аз по принцип съм с доста ниско кръвно.

# 222
  • Мнения: 1 104
Мерси отново, Jesse! Simple Smile
И аз съм със завишен риск след 37гс (1:44) от едното БХС и нисък риск от другото (1:401).
Ходих на консултация при двама специалисти за ранния скрининг, та затова имам и два резултата, да му се чудиш. Simple Smile

# 223
  • Мнения: 2 523
Нп Galeona!
Мисля че и моят беше точно 1:44. Честно казано като си се мерех сама ми помогна доста да не се притеснявам дали има проблеми с кръвното. Въобще не съжалявам че си купих апаратчето. Пожелавам ти да си е само статистика при теб и да не се прояви проблем!

# 224
  • Мнения: 287
Вие къде изхвърляте инжекциите от фраксипарин?

Общи условия

Активация на акаунт