Пациенти на клиники Бахчеджи Тема 9

  • 53 094
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 191
Проблемът е, че покрай това "объркване" пациента е инвестирал немалко пари за път, хотели, режийни, лекарства.
За отсъствието от работа и напрежението покрай опита въобще не коментирам. И разправията покрай грешката, там също е вложена немалко енергия. Изхабяващо е.
И после пак разходи за път, хотели, лекарства.. и отрицателни тестове.  Искрено съчувствам.
Ще се сбъдне мечтата ти Рори, вярвай ❤️

Благодаря ти, дано мечтата се сбъдне на всички ни,независимо къде 😊

# 61
  • Мнения: 421
И аз съм доволна от хафизе съвместно с др Карликая. Винаги ме е информирала за развитието на ембрионите,когато съм й писала ми е отговаряла дори и по празниците им. С мен беше на трансфера вътре успокояваше ме,защото се притеснявах. Но явно нещата отвреме на време ескалират и просто трябва да има повече координатори за да не се стига до грешки,защото все пак всеки е там с парите,с надеждите  и очакванията си. Успех на всички пожелавам и сладки бебоци.

# 62
  • Мнения: 87
Съжалявам за това което ви се е случило,  ужасно е. Но аз имам чувството че говорим за различни клиники...не знам как може при едни да става такова "мазало" при други като мен -аз съм благодарна на господ и на всички там за целия професионализъм. Аз също бях с хафизе (къдравата) и д-р Тургут. Аз всеки път, лечението го имах на принтиран лист от лекаря, стимулации, подготовки за трансфер, всичко човека бе описал по дати кога и колко да приемам. Когато бях в стимулация, на всеки преглед при следене на фуликолите трябваше да нося листа и той ако имаше нещо коригираше. Той ми вписа деня, ако щете и часа на инжекции и пункция. Не съм питала никога хафизе за такива неща, смятам че не е найна работа. Момичета пожелавам успех и си искайте нещата черно на бяло от лекаря, лошо е че трябва вие да изисквате, но явно всеки работи различно.Пожелавам ви скоро положителен резултат, независимо къде.

# 63
  • Мнения: X
След преглед доктора диктува на координаторката, тя записва на листа, и в много от случаите навън се дописва на листа и тя дава дежурните инструкции, доктора не обяснява как точно да се бият инжекциите и кога. Особено ако не ти е за първи път, всичко става много набързо. Да, иначе координаторките са много мили. Но винаги много се дразня когато пациентите  биват изкарвани, че те са съучастници в грешките които са им се случили. Те са жертви, а не виновни. На мен една иначе много мила координаторка беше пропуснала да ми впише мерионала, аз я питах ама мерионал няма ли, тя влезе и попита доктора отново и се оказа че е забравила да го впише. Понеже за секунди се изясни, не съм го отчитала като проблем. Само че ако не си наясно, както всъщност не си длъжен подобни пропуски могат да бъдат фатални, както е и станало. Да, за пореден път ще кажа, че не трябва да се предоверяваме. За съжаление.

Последна редакция: чт, 12 дек 2019, 10:17 от Анонимен

# 64
  • София
  • Мнения: 200
При мен никога доктора не е диктувал на никой нищо. По време на прегледа си пише на компютъра и след това ми дават един принтиран лист с таблица с лекарствата, кое на кой ден се взима, за тригъра имах отделен лист с описание кога и как точно да се случат нещата. Всичко беше описано супер подробно на български език с подпис от доктора + рецепта.
Вие не сте ли получавали такива програми?
След прегледите с Хафизе сме повтаряли пак, кое как и какво трябва да се направи, но честно казано това за мен поне ми беше излишно. Малко като на малоумна по 10 пъти едно и също да повтаряме. И в деня на тригъра ми звънна да ми напомни..🙈

# 65
  • Мнения: 421
Да И на мен всичко на лист ми се даваше,симулацията какви лекарства и инжекции по колко. След това за пункцията пак кога,в колко часа гладна,жадна без парфюми. След това отново за трансфера кога и в колко часа,но про мен стана по-късно 1,2 часа,защото не бях пила достатъчно вода ,после пак на лист схема с лекарства и инжекции след трансфера. Първата инжекция винаги ми я правиха там за да ми покажат и после сама или,които бяха мускулно ходих при личната.

# 66
  • Мнения: X
Е как принтиран, протокола си е като графика, и на ръка се вписват медикаментите и дозите. На следващите прегледи се носи и се дописват новите дози или медикаменти.

# 67
  • Мнения: 191
При мен никога доктора не е диктувал на никой нищо. По време на прегледа си пише на компютъра и след това ми дават един принтиран лист с таблица с лекарствата, кое на кой ден се взима, за тригъра имах отделен лист с описание кога и как точно да се случат нещата. Всичко беше описано супер подробно на български език с подпис от доктора + рецепта.
Вие не сте ли получавали такива програми?
След прегледите с Хафизе сме повтаряли пак, кое как и какво трябва да се направи, но честно казано това за мен поне ми беше излишно. Малко като на малоумна по 10 пъти едно и също да повтаряме. И в деня на тригъра ми звънна да ми напомни..🙈

За съжаление нищо от това, което описваш не беше при нас. Координаторите пишеха върху листа, предполагам, това което им казва доктора. Аз не съм имала нищо принтирано, което да е попълвано от доктора. Да не говорим, че не ми пуснаха нито едно изследване на хормоните. При нас беше така,което е много странно.

# 68
  • Мнения: 298
Момичета, в страни от коментираната тема- има ли някоя от вас, която ще пътува от Истанбул за София в неделя ( или в краен случай понеделник) с кола, и бих могла да пътувам с нея? Разбира се, ще се включа в разходите за бензин...

# 69
  • Мнения: 87
При мен никога доктора не е диктувал на никой нищо. По време на прегледа си пише на компютъра и след това ми дават един принтиран лист с таблица с лекарствата, кое на кой ден се взима, за тригъра имах отделен лист с описание кога и как точно да се случат нещата. Всичко беше описано супер подробно на български език с подпис от доктора + рецепта.
Вие не сте ли получавали такива програми?
След прегледите с Хафизе сме повтаряли пак, кое как и какво трябва да се направи, но честно казано това за мен поне ми беше излишно. Малко като на малоумна по 10 пъти едно и също да повтаряме. И в деня на тригъра ми звънна да ми напомни..🙈
Както описах и при мен бе така, дори да е дописвала нещо хафизе е било пред лекаря и го е писала тя, защото винаги бе мн изчерпателна и имаше обяснение на български. Винаги са ми разяснявали кое лекарство как да поставям,кога и на мен ми бе досадно след минали 3 процедури в Бг... Д-р Тургут винаги ми е пускал изследвания, хормони ! Абсолютно на всеки преглед,преди това минавах през лаборатория да ми вземат кръв.

# 70
  • София
  • Мнения: 200
Наистина много странно. Пазя си всичко, така че ако някой се интересува мога да му снимам какво представляват тези планове. Може би при др. Тургут е по различно.. Знам ли.

Аз всеки път като съм ходила на преглед, първо ми взимат кръв. И след това чакам около 30-40мин за разговора с доки. Имало е случай в който резултатите още не бяха готови а прегледа течеше. И тогава ми казаха, че ако има проблем ще ми се обадят, ако не оставаме по плана от програмата.

# 71
  • Мнения: 53
Формулярът за тригъра беше на български и ми вписаха отгоре подробностите за инжекцията според деня на пункцията, а до колкото знам Др Карлъкая не изисква кръвни изследвания по време на стимулацията. И при мен не е искал такива, бременна съм. 

# 72
  • Мнения: X
Кръв са взимали само при пач протокола, иначе не, за този факт  бях подготвена след изчитането на старите теми. Говорим за Карликая.

# 73
  • Мнения: 2 420
Момичета, Хафизе Хаджимурад знаете ли дали е на работа днес?

# 74
  • Мнения: 421
Здравейте момичета,имам едно питане-на някоя от вас мъжете ви прави ли ли са изследвания в турция,хормонални изследвания и по точно ме интересува за пролактин,понеже на съпруга ми му е по- висок и април месец му изписаха в турция Кломен  и Промен . Ще се радвам ако някоя може да ми каже дали се е подобрило нещо след това.

Общи условия

Активация на акаунт