Пациенти на клиники Бахчеджи Тема 9

  • 53 447
  • 736
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1
Здравейте дами!.. Бях пациентка на др. Карлъкая и благодарение на него дондуркам една принцеса в момента 🥰 няма думи, с които да мога да изкажа благодарностите си към този човек. Жив и здрав да е.
От стимулацията ми останаха Кринон гел 11 бр. със срок на годност до 08/2021; Прогестан 3 ампулки със срок на годност 31.05.2021; имам и Прогестан 3 флакона обаче срока е до юни 2020.. ако някой има нужда ще ги изпратя, подарявам ги..
Успех желая на всички ви, вярвайте момичета и не се отказвайте!..

# 616
  • Мнения: 3
Здравейте момичета. При нас проблема е следния:азоосперимия вследствие на заушка. Лекарите в бг казаха никакви шансове инхибин <10,високо ФСХ. Вече сме отчаяни тотално. Има ли някой с успех в намирането на живи сперматозоиди в клиниката в Турция или с такъв случай. 😔

# 617
  • Мнения: 34
Здравейте, ММ е с азооспермия. Има ли някои, които да са получили резултат в клиниката с тази диагноза?
Ние сме с такава диагноза, сега се радваме на прекрасно момче,което е на две и половина годинки вече. Ние успяхме в Мемориал!

# 618
  • Мнения: 99
Two Hearts
Момичета, от вчера съм много отчаяна. Цикълът ми е бил винаги през 28 дни. Предните два ми идваха с по 2 дни по-рано. Но този ми дойде на 23-тия ден. Знам, че това е лош знак. Особено като се има предвит, че съм с ИЯР.
Отделно през ноември правих конизация при д-р Карликая и първо трябва да направя цитонамазка ( която държа да е при него). Носител съм на ЧПВ. Но цикъла съм сигурна, че не е свързан с това.
Чудя се има ли смисъл да продължавам с опитите или трябва да приема, че няма да бъда майка. Дали вече имам останали яйцеклетки. Има ли сред вас такива със скъсен цикъл от ИЯР?

Айде, сега драма за 5 дни. На мен ми идваше между 18 и 21 дни. Бях с АМХ 0,2,на 40 г, забременях с ФСХ 20, при Карликая, с един единствен замразен ембрион, на 2 ри ден, от над 10 цикъла, скоро ще стане на 2 г. Я не се отчайвай!

Да ти е жив и здрав голям красавец, надяваме се един ден и ние да съобщим хубави новини!!!:kissing_face:

# 619
  • Мнения: X
здравейте момичета,
 попаднах на следната информация от 20ти май https://m.dnevnik.bg/sviat/2020/05/20/4069275_turciia_e_otvaria_ … raven_turizum_ot/

- процедурите са за отделенията по ортопедия и травматология, обща хирургия, детска хирургия, урология, очни заболявания, кардиология, сърдечно-съдова хирургия, хирургична онкология, гинекологична онкологична хирургия, медицинска онкология, радиоонкология, мозъчна и неврохирургия, хематология, интензивни грижи, асистирано възпроизводство, трансплантация на органи и костен мозък”
пише още, че трябва и тест да се направи...
аз лично мога да изчакам да се поуспокоят нещата и отпаднат всички ограничения,  но за тези от вас, който не искат да отлагат, има вариант... може би ви е известна вече тази информация, съжалявам, ако спамя.

# 620
  • Мнения: 2 467
В сайта на МВнР  на България не се споменава асистирано възпроизводство
https://mfa.bg/bg/situationcenter/25391
" Пациенти ще бъдат приемани в областта на ортопедията и травматологията, общата хирургия, сърдечносъдовата хирургия, хирургическата онкология, медицинската онкология, лъчевата онкология, неврохирургията и трансплантацията на органи и трансплантацията на костен мозък;"

 Който може да си го позволи финансово ...
 Колкото и да сме на зор поне ние парите не ги копаем с ММ  Sad и нямаме възможност да сме под карантина и в Турция и в България...та дано Господ ни съхрани до отварянето на границите и за двете държави.

# 621
  • Мнения: 1 221
Аз смятам да пиша на министъра на външните работи да направят запитване към Турция за включване на АРТ към свободно преминаване за "здравен туризъм". Нищо не пречи да пробвам.

# 622
  • Мнения: 2 467
Тери, мисля че днес ( тия дни) ще има среща между БГ и Турция на ниво министри на туризма ( по памет цитирам)  Трябва тия дни да се реши понеже вече се взе решение за другите две граници Северна Македония и Сърбия, които не са в ЕС. Предполагам , че около 15 Юни ще има яснота.

# 623
  • Мнения: 53
Здравейте дами!.. Бях пациентка на др. Карлъкая и благодарение на него дондуркам една принцеса в момента 🥰 няма думи, с които да мога да изкажа благодарностите си към този човек. Жив и здрав да е.
От стимулацията ми останаха Кринон гел 11 бр. със срок на годност до 08/2021; Прогестан 3 ампулки със срок на годност 31.05.2021; имам и Прогестан 3 флакона обаче срока е до юни 2020.. ако някой има нужда ще ги изпратя, подарявам ги..
Успех желая на всички ви, вярвайте момичета и не се отказвайте!..

Честитоооо !
И ние от скоро сме трима, благодарение на Господ и др Карлъкая. Няма думи, с които мога да му се отблагодаря ! Жив и здрав да е!

# 624
  • Мнения: 1 221
Момичета, измежду успелите от вас има ли такива, които не са имали  няколко пъти имплантация след инвитро опити в България, а са успяли в Турция?
Ние сме с мъжки фактор и три трансфера без имплантация на тридневни ембриони (всички от една стимулация). И за момента ме крепи само предположението на др Карликая, че не са ни били качествени ембрионите.
Днес ще пускаме  имунологични изследвания и кариотип, за да  го имаме преди стимулцията в Турция, въпреки, че доктора не ни го е искал.

# 625
  • Мнения: 421
Момичета,та нали днес се очаква евентуално Турьия да си отвори границите. Всичко е много динамично. Ще видим до 15 какво развитие ще има,защото с Хафизе си писах првди няколко дни и очакват да започнат на 15,но пак ще кажат.

# 626
  • Мнения: 59
Дано след 15 ти да се отворят границите. Силно се надявам поне юли месец да почнем лечение.

# 627
  • София
  • Мнения: 200
Тери, аз бях така - няколко опита без имплантация.

В Турция още първия опит беше успешен. За съжаление бременността приключи рано, но не по тяхна вина. Не ми се влиза в подробности писала съм назад. Тогава се бях отчаяла и пуснах на своя глава  всякакви допълнителни изследвания, без да ми ги изискват от Турция. Имаше някакви отклонение от "стандарта" в имунологията, мисля, че беше при НК клетките. Вече си представях как почвам терапия с интралипид и т.н. Доктора обаче изобщо не ми ги взе под внимание, каза че за тях имунологията не е фактор за неуспеха или нещо подобно.

Пуснах и тромбофилия, също излезе някаква мутация PAI 4g/5g, пак доктора каза че това не е нищо и едва ли не всеки човек е с тази мутация без това да му създава проблеми (това същото ми го казаха и в Германия, когато потърсих 2ро мнение, в БГ с тази мутация искаха да почвам терапия с кръворазреждащи).

Единственото което ми поиска доки беше генетично изследване - Кариотип и на двама ни. Излезе ок при нас.

В крайна сметка реших да го послушам и си следвах неговата терапия след втория трансфер, която продължи до 12г.с. Бях на естрофем и прогестерон. Нищо друго.

Не бях при др. Карлъкая, а при др. Тургут, но не мисля, че това е от голямо значение. И двамата са страхотни професионалисти и целия екип от ембриолози който стои зад тях.

# 628
  • Мнения: 1 221
MoCherie, благодаря много за куража Heart
Аз в България съм на кръворазреждащи без дори да имам мутации. Станала съм на синини по тялото.
Днес докторката на мъжа ми ме посъветва да пуснем кариотип с мъжа ми преди да идем в Турция и ходихме днес да пускаме. Според нея в доста от клиниките в Турция го искат дори преди инвитро. Но то реално инвитрото  си струва сума пари, по-добре да се дадат 500 лв отгоре, за да се види генетично добре ли са нещата.

# 629
  • София
  • Мнения: 200
Тогава защо изобщо си на кръворазреждащи?! Аз "благодарение" на мини доза аспирин получих жесток кръвоизлив в началото на бременността. Ама така е като не си слушах само моя си доктор.

А правила ли си скоро цветна снимка?

Общи условия

Активация на акаунт