Кога започнахте да перете дрешките на бебчо с вашите?

  • 2 198
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 642
"Малкият" ми син е на 10. Все още пера нещата отделно.
Отделни кошове за пране. Отделни перални. Само мойте и на Мъжо дрехи смесвам Simple Smile

Моят е на 12, същото Simple Smile.

# 31
  • Мнения: 18 659
Темата ме развесели Simple Smile Всяко бебе, навършило 2 месеца дрехите му се въртят с другите в пералнята Simple Smile Имам 4 деца, мале колко перални иначе са ме чакали Simple Smile Добре, че продаваме техника, можеше да насмогна евентуално, като инсталирам още уреди. Не съм видяла грандиозни катаклизми от прането заедно, само да кажа Simple Smile

Какво се очаква, че може да стане, ако дрехите на 2 годишно примерно се перат с дрехите на други хора? Питам, понеже не се сещам...

# 32
  • Мнения: 10 642
Да ти отговоря, Бианка, понеже аз съм видяла грандиозни катаклизми от това да се смесват дрехи на цялото семейство. Simple Smile

Отиваш на море. Хващаш питириаза. Переш с на бебето и хоп и то хваща питириаза. Колко време ти трябва да се отървеш от питириазата ти? Поне 3 месеца. Колко време ще му трябва на бебето? Поне още 3 месеца. А, психическата травма, че половин година не може да се отървете? Още 3 месеца. Мъжа не го броя - той последно ще я хване, ама и най-дълго ще го държи, поради липса на постоянство в лечението. Дефакто, не си заслужава да смесваш дрехите, ами си пери отделно и спи спокойно. Simple Smile

# 33
  • Мнения: 18 659
Прощавай, не знам какво е питириаза и как се хваща, но при въртене и пране на 40 градуса не би ли трябвало да измира? Или така още по-заразно става? И каквото и да имаш, няма ли да му го предадеш чрез допира и грижите? Как са оцелявали семействата, в които майките са прали на ръка в едно корито?

Този случай е някакво мега изключение, не знам за друг подобен. И то да се зарази бебето от прани дрешки...! Та тогава и в ДГ не трябва да го пускаш. Защото понякога персонала се обърква и облича чужди гащи и пижамки на децата. Де да ги знаеш тия техните майки как са прали...Simple Smile

# 34
  • Мнения: 3 642
На 40 градуса освен да развъдиш фауна друго няма какво да се случи.
Особено при мръсна машина.

# 35
  • Мнения: 18 659
Е всеки е свободен да пере на ръка или в пералня на 90 градуса или просто да не ползва никога дрехи втори път... има голям избор Simple Smile

# 36
  • Мнения: 10 642
При нас дори не беше бебето, ами аз, от мен - сестра ми, а от нея - баща ми. Не чрез директен контакт, ами чрез общо пране на 40 градуса. Аз половин година все се чешех и мазах. По гърба плъзва този лишей. После прах всичките си дрехи на 60 градуса. Баща ми цяла година с петна по гърба.
Еми, писва ти. Тъкмо си мислиш, че е изчезнало, то пак се появява. Или е изчезнало, но продължаваш да се чешиш, въобразявайки си, че имаш още петна.
На бебе да предам лишей - въобще не ми се мисли... За това нямам намерение да пера на детето дрехите с нашите, нито пък моите с на мм.

Последна редакция: сб, 14 дек 2019, 10:43 от amy_nka

# 37
  • Мнения: 3 642
Е всеки е свободен да пере на ръка или в пералня на 90 градуса или просто да не ползва никога дрехи втори път... има голям избор Simple Smile

Именно, както и да спазва елементарни правила на пране и хигиена.

# 38
  • Мнения: 18 659
Които какво виждаме, са силно различни за всеки от нас Wink

# 39
  • Мнения: 10 642
Които какво виждаме, са силно различни за всеки от нас Wink

Да, де, ама ти питаш, щото не си виждала и ти е весело, щото не си страдала. Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 28 712
Доколкото разбирам авторката пита по принцип кога другите са започнали да перат дрехите заедно, а не когато има някой болен.
Според мен, когато храта в семейството са здрави, стъкленият похлупак повече вреди, отколкото да помага.

# 41
  • Мнения: 18 659
Не - просто съм убедена, че това, което ви се е случило е много рядко явление. И ти самата нямаш никакви гаранции, че е от общото ви пране, нали? Все пак и аз имам от 19 години вече деца. Отделно не се е случвало на никоя моя приятелка, позната, никъде в литературата не съм чела за подобен случай. Значи няма как да е правило.

Разбирам някой да има заразно болен вкъщи - тогава да, нека се вземат мерки. Но когато хората са здрави и живеят заедно, хич не ми се струва задължително да переш отделно на всяко дете поне до 10 годишна възраст.

# 42
  • Мнения: 950
За мен това е елементарна хигиена. Както къпането поне веднъж дневно. Но, всеки живее според своите разбирания.

# 43
  • Мнения: 18 659
Точно така е Simple Smile Но сега може да дойде някой и да те обори, че къпането трябва да е поне 2 или 3 пъти на ден...

# 44
  • Мнения: 3 642
Аз често се къпя 2 пъти на ден, особено лятото, но не оборвам никого. Всеки има своите разбирания за хигиена.

Общи условия

Активация на акаунт