Бъдещи и настоящи мами в USA

  • 21 566
  • 283
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 257
Аз пък ще си копирам въпроса от другата тема и тук. Благодаря на Кейси и MrsG, че реагираха и ми отговориха, но продължавам да търся мнения по въпроса.


"Не знам вече в коя тема да си задам въпроса  Той е до американските майки/бащи, които са си подновявали БГ паспорта чрез пълномощник. Имам въпрос: как става? Не мога да си отида това лято, паспорта ми изтича в края на Септември. Ще го подновявам с пълномощник в София. Навсякъде в сайта на БГ посолство пише, че трябва да се отиде лично, дори и за заверяване на заявлението за пълномощник. Аз не мога да отида лично до Вашингтон, ако можех, щях и до БГ да си отида. Как става тогава вземането на това заявление?Ще ми го пратят ли по пощата? Изобщо как се действа с по този въпрос. Ако някой е минал по този път, ще съм много благодарна на всякакви съвети. Изобщо какво значи лично - ами ако има болни, неподвижни и прочее хора, как става тоя номер с "лично"-то??? И изобщо, дори и да можех да отида, трябва ли да зарежа работа, къща и всичко и да хукна на другия край на Америка за една хартийка?!?!

Ето го откъса, дето ми боде очите:
"1.  В съответното българско консулство, обслужващо вашия щат, лично се заверява  попълнено заявление за паспорт и пълномощно, с което изрично се упълномощава определено лице да подаде заявлението Ви за нов паспорт в България и да получи новия паспорт или другите желани от Вас документи."

П.С. Най-прилежно и старателно се рових цяла една вечер в стари теми и обсъждани подобни въпроси, но никъде не намерих отговор на точно този въпрос за "личното" - хората казват, че са го направили с пълномощник, обясняват какви чудеса от храброст са направили със снимките(поздравления за което), но така и не разбрах всички ли са отишли до съответното консулство - 4 на брой са за групи от щати - Вашингтон, Ню Йорк, ЛА и Чикаго. Флорида се пада да ходи във Вашингтон."

# 106
  • Мнения: 940
G&J....Незнам за твоя въпрос но аз като трябваше да правя пълномощно на майка за да регистрира Елла в БГ навсякъде пише а и ми казваха че трябва лично да се вдигна до консула за заверка.
Реших да се обадя и ми изпяха съсвем друга песен по телефона,нямало проблем само трябвало да се закачи апостил и т..н..Значи що не вземеш да им звъннеш ,аз се обаждах във Вашингтон и на 2рия път се свързах ,господина беше много любезен и ми обясни всичко подробно.
Ти звъня ли им вече?

# 107
  • Мнения: 2 257
G&J....Незнам за твоя въпрос но аз като трябваше да правя пълномощно на майка за да регистрира Елла в БГ навсякъде пише а и ми казваха че трябва лично да се вдигна до консула за заверка.
Реших да се обадя и ми изпяха съсвем друга песен по телефона,нямало проблем само трябвало да се закачи апостил и т..н..Значи що не вземеш да им звъннеш ,аз се обаждах във Вашингтон и на 2рия път се свързах ,господина беше много любезен и ми обясни всичко подробно.
Ти звъня ли им вече?

И аз подозирам, че реалността е различна от глупостите на сайта, но все пак исках да чуя и минали по този път. Утре ще им звъня, исках педи това да чуя от реални хора дали наистина са ходили лично. Благодаря ти, информацията от твоя случай ми е от полза.Simple Smile

# 108
  • София
  • Мнения: 1 444


Ето го откъса, дето ми боде очите:
"1.  В съответното българско консулство, обслужващо вашия щат, лично се заверява  попълнено заявление за паспорт и пълномощно, с което изрично се упълномощава определено лице да подаде заявлението Ви за нов паспорт в България и да получи новия паспорт или другите желани от Вас документи."

консулство - 4 на брой са за групи от щати - Вашингтон, Ню Йорк, ЛА и Чикаго. Флорида се пада да ходи във Вашингтон."



Отиди в посолството, това става чрез консула.При него подаваш заявление, той гарантира за самоличността ти, която уж проверява чрез стария паспорт и др. документи-акт за раждане например, но не съм 100% убедена. Но съм категорична, че в такива случаи консула е този, чрез който се подновяват паспортите или личните карти.

# 109
  • Мнения: 7 091
И аз подозирам, че реалността е различна от глупостите на сайта, но все пак исках да чуя и минали по този път. Утре ще им звъня, исках педи това да чуя от реални хора дали наистина са ходили лично. Благодаря ти, информацията от твоя случай ми е от полза.Simple Smile

 Зависи към кое консулство сте. Аз правих на мъжа ми в БГ паспорта като се прибрахме ( само аз и малкия) и се обажахме да питаме ( ние сме към Ню Йорк консулството) и ни казаха, че за нашия щат задължително се ходи на място. Тези, които били към Вашингтон можели и по пощата, но не и за нас.
И той отиде на място да направи пълномощното.

# 110
  • Мнения: 7 091
]Ми това са напьлно приемливи цени newsm10.Какви ми ги говореха
някои newsm78$900-$1100 Moneyна месец,не мога,да си обясня Thinking
Сега сьм по-спокоина Praynigтвоето мнение се препокрива с още някои мами които попитах
   Благодаря   bouquet

Направо не мога да си представя за каква детска градина става въпрос и то в Ню Йорк. Да няма някаква грешка? Тук в нашето забутано градче за цял ден 3 дни в седмицата от 8 до 6 часа вечерта до 3 годишна възраст на детето е 190 долара на седмица , което на месец е 760$. Не си спомням какви бяха цените за цяла седмица, но мога да проверя.
Доколкото си спомням цената зависи и от възрастта на детето.  newsm78

# 111
  • Мнения: 2 257
Флорида се пада да ходи във Вашингтон.

Аз не мога да отида лично до Вашингтон, ако можех, щях и до БГ да си отида.

Това са условията на задачата.
Благодаря ви, явно по телефона ще стане най-ясно. Peace

# 112
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
]Ми това са напьлно приемливи цени newsm10.Какви ми ги говореха
някои newsm78$900-$1100 Moneyна месец,не мога,да си обясня Thinking
Сега сьм по-спокоина Praynigтвоето мнение се препокрива с още някои мами които попитах
   Благодаря   bouquet

Направо не мога да си представя за каква детска градина става въпрос и то в Ню Йорк. Да няма някаква грешка? Тук в нашето забутано градче за цял ден 3 дни в седмицата от 8 до 6 часа вечерта до 3 годишна възраст на детето е 190 долара на седмица , което на месец е 760$. Не си спомням какви бяха цените за цяла седмица, но мога да проверя.
Доколкото си спомням цената зависи и от възрастта на детето.  newsm78

Мами, аз се бях покрила за малко - сега ще допълня списъка.
Междувременно да подкрепя Тандури - около нас детските градини варират от $1200 до $1600 на месец, като за по-малко дете е по-скъпо.

# 113
  • Мнения: 558
Хопа!
Ето ме и мене тука!
Пишете ме и мене в списъка-
Sofkobofko- 32 години, първа бременност, от София Wink
понастоящем- Флорида, Сейнт Питързбърг... всъщност от 3 месеца съм тука, ама няма значение Simple Smile

Хей ме на - на портрет с Мъжа: http://images09.snimka.bg/000970627-big.jpg... Правим голям ремонт на къщата и в момента сме при свеки, ама това е друга тема  Laughing Rolling Eyes

Подозирам, че нашата темичка все напред ще виси (btw мислех, че грешката е в мен, че не виждам тема на американските мами)... Поздравления за основателката Simple Smile

# 114
  • Мнения: 619
  Чакаите да ви питам-Вас не ви ли дразни понякога прекаленото внимание към детето/децата ви в магазините?!
Ето сега се връщам с Елла от CVS ,еми опънаха ми се нервите малко да ви кажа ,трябваше да се спра поне 5 пъти защото хората се зазяпват по Елла и почват да и говoрят и след това мене ме заговарят и то става една...Една възрастна жена 3 пъти ни засече между пътеките  а знаете колко е голяма CVS ,и всеки път ме питаше нещо и заговаряше Елла,после един мъж  също ,после една шоколадова мадама после едно детенце на около 9 години си завря лицето в нея а гледам че имаше нещо като ечемик на очето,Елла я пипаше по цялото лице...аз незнам как да реагирам в такива моменти,просто се принудих да си излезна след около 10 мин.
Ма то хубаво да им се радват на децата ама аз ли не съм свикнала или какво почва адски да ме дразни,а Елла е от тези бебета дето се смеят на всеки и всичко и това прави ситуацията още по неконтролируема.И така е навсякъде почти,а да не говоря като пазарувам с нея в моя си Publix ,щото ме познават още от като бях бременна и сега като ходя с нея ме разбиват от въпроси и внимание към нея а понякога бързам или не съм на кеф и направо ми призлява.Затова понякога се принуждавам ходя на по далечния ни супермаркет. ooooh!

Аз не се дразня.напротив даже ми е приятно,щ'то Наско умира от кеф като го закачат,особенно се кефи на черните по касите. Mr. Green

# 115
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105

AL
mariyanac (Марияна) - Лияна 2г - Декатур
AL /CA
Laura_Sh (Лора) - Виктор 5г, Стивън-Честър 2м - Варна/Сан Диего

CA
WinnieThePooh (Мая) - Николас (29 юни 2006) - София/Ървайн

CO
dessivl - Виктор 5м, 6.5г, 11г, 17г, София/Денвър
milf - син 1г - София/Денвър
eleonory - дъщеря 3г

CT
eseymour (Елица) - Джейн 2м - Ню Хейвън

DC
Abadjieva (Анна) - Анелия 2г, в очакване на второ

GA
victoria - Елла (19 декември 2005) - София/Атланта
тед76 (Теодора) - Кристиян 8м - Нова Загора/Атланта

FL
MrsG (Галя) - в очакване на първо - София/Тампа
G&J - в очакване на първо - София
Кейси - Самуил 1г - Нейпълс
Sunrise - 7г, 10г - Форт Лодърдейл
sofkobofko - в очакване на първо - София/Сейнт Питързбърг

IL
Jeanne (Жана) - Александър 6г, Виктор 1г - Сливен/Чикаго
Zhana (Жана) - Мими и Софи (4 март 2006) - София/Ямбол/Чикаго
Pety (Петя) - Ричард 5г, Дейвид 1г 3 м - Сливен/Нейпървил
twins_mama (Диди) - Аля и Влади 3г - Чикаго
missy7 (Мария) - момиченце 10м - София/Чикаго
curly (Ралица) - Джаклин (24 януари 2006) - Сливен/Чикаго
baumy - син 16м - Чикаго
tinahris (Христина) - Жорко 5м

МА
Бубка (Боряна) - Дани (11 април 2006) - Пловдив/Бостън
 
MI
phonelady (Ваня) - Ивона 7 г, Наско 9 м - София

NC
MissZ - Aлекса (12 април 2006) - Варна

NH
whity - 10г, 3 г -

NJ
sipirumi - в очакване на първо - Сливен/Атлантик Сити

NV
smily_5q (Петя) - Йоана (1 май 2006) - Русе/Лас Вегас
Ра-ра (Ралица) - Йоана 3м - Варна/Лас Вегас

NY
Zarka (Заряна) - Мария (22 април 2006) - Видин/София/Лонг Айлънд
danchita (Йорданка) - Александра 2г 4м - Асеновград/Ню Йорк

OH
anette1104 (Анна) - Ния 2г6м, Стефан 8м - София/Синсинати
Krassi (Краси) - Денис 14г, Косара 5г - Синсинати

PA
Giraffa (Надежда) - Дамян 9 м - София/Стейт Колидж
Tandoori (Ани) - Калин 3г, в очакване на второ - Варна/Скрантън
jinajina - батко 13г, в очакване на второ - Питсбърг
Шоколадкина - Велизар 1г 5м, в очакване на второ - Ямбол/София/Пенсилвания

TX
agito (Аглика) - дъщеричка 2г 4м -  Бургас/Далас

WA
Anelka (Ани) - Деси 14 г, Кристи 1 г - Пловдив/Сиатъл
Etka (Елена) - Никола 3г - Карнобат/Сиатъл
mimoska (Мариана) - в очакване на първо - Варна/Сиатъл
Gergana - Мина 1г 6м - София/Сиатъл
Tannita (Таня) - Диана 4г 6м, Кристина 2г - Сливен/София/Сиатъл

Niki1?

Последна редакция: пн, 31 юли 2006, 23:39 от Бубка

# 116
  • Мнения: 619
Я.. колко Илинойски мами си имаме,
направо са си  за форумска срешичка..  bouquet

# 117
  • Мнения: 86
Мисси7,този път задължително ще организираме срещичката.Забелязах от една друга тема,че вече се вълнуваш от предстоящия рожден ден И аз бях така няколко месеца преди събитието.Ние го направихме в Чък н' чийз,но гостенчетата ни бяха основно по-големи дечица,така че беше много добре,а и Вики много се радва на мишката.Но където и да го направите,сигурна съм,че ще си изкарате страхотно
Jeanne,eto me i men  малко със закъснение отговарям Blush
О да непременно трябва да спретнем среща, а междувременно ако някоя от мамите ходи до Св. София или магазина София в Дес Плеинс може да се видим, аз ходя 4есто там.
За рождения ден ми е интересно да 4уя  и други мнения на по-вещи майки, така 4е съм отворена за предложения Wink

# 118
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Az kakto vinagi sum posledna. Mnogo specialni pozdravi na vsichki i ot men - Petya (Chicago suburbs/Pleven) Imam sin Simon(10) i shterka Maya (2).

# 119
  • Мнения: 249
Да се разпиша и аз.  Grinning Присъединявам се към Флоридската група - Форт Лодърдейл. Работим по въпроса за бебе. Надявам се скоро да се похваля. Поздрави на всички. Много се радвам, че вече има тема и за САЩ Laughing  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт