Kъде да си сложа пералнята?

  • 8 054
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 793
В кухнята, според мен, няма смисъл да си разбиваш чисто новата тоалетна  Wink

# 16
  • Мнения: 1 413
Шани, надявах се да се включиш. За съжаление, компетентното ти мнение съвпада с това на мъжа ми. Тогава минавам към план Б - в мокрото помещение на долния етаж, но пък така ще трябва да си слагам бележки, че съм я пуснала, защото ще забравям прането Crazy

# 17
  • Мнения: 731
Моята е в лявата част на голям, вграден гардероб в антрето.

И моята е там. А гардеробът ми е с плъзгащи се огледални врати, които събират погледите на гостите ми. Над пералнята ми е котелът, а над него хоризонталният бойлер. Удобно и практично решение. Напълно съм съгласна, че мястото на мръсните дрехи за пране не е в кухнята/хола, а и ел. уред в банята не е много за препоръчване.  Peace

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, надявах се да се включиш. За съжаление, компетентното ти мнение съвпада с това на мъжа ми. Тогава минавам към план Б - в мокрото помещение на долния етаж, но пък така ще трябва да си слагам бележки, че съм я пуснала, защото ще забравям прането Crazy

минутник, мила, минутник ти е нужен. Навиваш за всяка стъпка, действие и час.  Grinning Peace Нищо не забравяш, но си го слагаш в джоба.  Laughing

# 19
  • Мнения: 5 475
Нашата е в банята за гости.В шкаф и не се вижда.  Peace

# 20
  • Мнения: 1 172
В кухнята или най-добре в антрето, ако има място там. Много по-лесно ще е, ако още не си купила пералня. Има много тесни, има такива с горно зареждане. Щом тепърва ще поръчваш кухня, можеш поне да видиш какви проекти ще ти предложат, преди да решиш да къртиш готовата тоалетна.
Не знам колко голям ти е апартамента и колко хора живеете в него, но 1 тоалетна за 3-4 човека, при това в общо помещение с банята, е недостатъчна според мен. При нашите е такова положението, и няма смисъл да ти обяснявам какво чакане и дебнене пада и колко е изнервящо като се съберем по празници.  Не мисля, че дългосрочно ще ви устройва 1 тоалетна само.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 999
Много сложен проблем.

В стария ни апартамент беше в специална ниша в коридора, над нея бойлера. Има си врати и нищо не се вижда.

В новия апартамент, мислих, мислих и направих следното: Купих нова перална /за вграждане - Шани извинявай  Wink/, която отиде в кухненската част, въпреки малкото място сега е наредено така: Фурна, шкаф, миялна, пералня, чекмеджета.

Варианта да е в банята отпадна, а втората тоалетна след дълго мислене вместо мокро помещение я направих дрешник + котела на парното. Спестих си гардероба в спалнята.

Живея само с дъщеря си и реших, че една тоалетна ни е достатъчна.

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
.../за вграждане - Шани извинявай  Wink
 
 bouquet

Само чакай Дария да си доведе гаджето  bowuu..., ще те питам дали с едно ВЦ ще ти е драго  Twisted Evil Laughing Joy

# 23
  • София
  • Мнения: 6 999
.../за вграждане - Шани извинявай  Wink
 
 bouquet

Само чакай Дария да си доведе гаджето  bowuu..., ще те питам дали с едно ВЦ ще ти е драго  Twisted Evil Laughing Joy

Aaaaaaaa не  Naughty нейното гадже ще идва вкъщи, само когато аз съм при моето... Ммммм така де  Joy

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
.../за вграждане - Шани извинявай  Wink
 
 bouquet
Само чакай Дария да си доведе гаджето  bowuu..., ще те питам дали с едно ВЦ ще ти е драго  Twisted Evil Laughing Joy
Aaaaaaaa не  Naughty нейното гадже ще идва вкъщи, само когато аз съм при моето... Ммммм така де  Joy

Ама то опиканото и миризливото си оставааааа  Sick
 hahaha hahaha hahaha

# 25
  • Мнения: 44
Бяхме пред същата дилема, но бяхме и млади, и само четирима от които двама много малки. И избрахме варианта за префасонирането на тоалетната. Едва не съборих блока докато разбия междинната стеничка, но успях.
Сега след 10 години, пак сме млади, вече петима от които само един относително малък / за ІV клас/. И тоалетните не достигат. Не дай си Боже при колективен зор.
 МИСЛИ!

# 26
вярно ти е пъклен плана  Twisted Evil  Ще си съсипеш уреда за отрицателно време в банята - гаранция  Peace
Предполагам, че никога не си имала пералня в банята. Иначе мнението ти е повече от категорично, а и гледам го приемат много сериозно. От около три години имаме пералня в банята. Банята се използва средно по два пъти на ден, а пералнята по веднъж. Досега не съм чул нито веднъж на някой да му се "съсипе уреда" от стоене в банята. Не, че има много такива като нас  Grinning
М.

# 27
  • Мнения: 6 167
Би трябвало пералнята да стои в специално помещение.
Хората ги слагат и в кухнята. Банята не е подходяща, там е влажно и това скъсява
живота на самата пералня и трябвва да се забърсва след всяко използване на банята.
Или поне така правим в София, защото пералнята е в банята. Ние имаме повече от 5г. пералня в банята  и нищо й няма, но и я пазим.
Има части, които сигурно ръждясват, това ще да е причината.

Иначе , за протокола моята пералня стои в един от гаражите ни в едно заградено местенце. Слизам до долу с коша, като някоя тетка.В началото ми беше странно ( това свеки го наложи това място) , но сега съм доволна - при авария ще тече там, не в къщата ми.


 Peace

# 28
  • Мнения: 953
в стария апартамент ми беше в кухнята между мивката и шкаф.под плот но не в шкаф.сега в новия апартамент си имам перално помещение където си стои.и всичко свързано с прането.нито на едното ,нито на другото място съм имала проблем с вибрациите- като е добре нивелирана няма никакви проблеми.
в банята недей за да не я скапеш бързо.на село пералнята ни беше в банята и се скапа ужасно бързо. сега новата е в кухнята.

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
вярно ти е пъклен плана  Twisted Evil  Ще си съсипеш уреда за отрицателно време в банята - гаранция  Peace
Предполагам, че никога не си имала пералня в банята. Иначе мнението ти е повече от категорично, а и гледам го приемат много сериозно. От около три години имаме пералня в банята. Банята се използва средно по два пъти на ден, а пералнята по веднъж. Досега не съм чул нито веднъж на някой да му се "съсипе уреда" от стоене в банята. Не, че има много такива като нас  Grinning

Луби - има-няма 10г. се занимаваме с ремонти на перални. Считаш ли, че нямам наблюдение, как изглеждат уреди седяли в банята  Sick и такива, които не са...
Хайде плз, по-полека с апострофирането.
Дръж си я ти твоята в банята. Който трябваше ме разбра.

Общи условия

Активация на акаунт