Отговори
# 15
  • Мнения: 1 110
Zvezdi, сега се у4а наистина, ама аз съм предпазлив 4овек и не се осланям само на 4асовете вклю4ени в цената на курса, а ве4е втори месец си вземам уроци допълнително по няколко пъти на седмица.
А това за Холандия и 3-те месеца не го знаех. Как проти4а изпита за тамошна книжка?

Аз някъде към края на август идвам за 2 седмици в А'дам та ако има6 време може да се видим.

# 16
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Привет-мривет!
Ще стискате ли за последно палци тази седмица Wink още един голям изпит ми остана и после ще мога цял август да ви досаждам тук Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 017
Привет-мривет!
Ще стискате ли за последно палци тази седмица Wink още един голям изпит ми остана и после ще мога цял август да ви досаждам тук Mr. Green

стискаме, стискаме, как иначЕ  Peace Hug

# 18
  • Мнения: 1 110
Привет-мривет!
Ще стискате ли за последно палци тази седмица Wink още един голям изпит ми остана и после ще мога цял август да ви досаждам тук Mr. Green
Стискаме и на ръцете и на краката с дребния (кои с които може) Hug

# 19
  • Мнения: 7 914
kariluis ,
 ще измислим нещо непременно! Hug -  за виждането
Тук изпита се взима на късмет - кормуването.... а теориата я учих точно един ден на английски и имах само 1 грешка... която дори и след изпита я нямаше в учебника #Crazy

Но честно казано тук наистина те учат как да караш... Много объщат внимание как да " избягваш колоездачите"... и тн и тн...но е доста скъпо... и ако попаднеш на точен изпитваш.. проблем нямаш! Peace


pepelyashka
,
 айде девзимай го, че да черпиш! Стискаме палци от сърце! Hug


Гери
,  как мина уикенда? Къде се губиш напоследък.. то вярно че с тези два апартамента времето тече неусетно, ама не ни забравяй Hug  bouquet Кога ще идват мам и татко? и кога ще ходите точно на почивка? newsm78


# 20
  • Мнения: 11 315
Вечерница ,
 така ли?
 Ние имаме тук 3 месеца право да си караме с българските и после ако искаш  да караш трябва да вадиш холандска... но мен ме късаха 3 пъти ( #Crazy) като първия път причината беше, че на един сфетофар.. бях с иключена скорост ooooh! Joy Crazy...но както и да е...
Та мисълта ми беше, че аз имам и холандска и българска...и след ЕС.. коя ще е по валидна не знам.. или която ми кефне нея ще давам  Joy!
Представяш ли си след години да продават билети за Марс... ей така като за екзотична екскурзия  Joy

 Hug  bouquet Планетите хоби ли са ти? newsm78
Германците са гадове, та дрънкат - няма двойно гражданство, няма двойно право за управление на МПС. Или си българин, или убит германец. Или караш незаконно с българска книжка или изкарваш такава немска.
Тамън се връщам от ходене по администрации. Имам късмет, че съм на село и нещата стават бързо и лесно. Понеже съм патка заспала, трябваше да си правя паспортни снимки, обаче минавайки покрай фотото забравих  ooooh!. Отивам аз в общината и мацето ми вика - Къде са ви снимките. Аз се опулих насреща и  Shocked, плеснах се по челото и викам - Ми, забравих!
Тя в тоя момент ми отваря паспорта да провери данните и видя вътре снимки. Аз викам трябва да са на децата, а се оказа, че са мои (правени миналата година за американската виза). Питам я вършат ли работа и тя ме зарадва, че ставали. Така спестих 11 евро за снимки hahaha без да искам.
А планетите са ми хоби още от дете. Една от първите книги, които четох още в първи клас беше "Марсианци, обадете се" Joy

Пепе, душа не ти остана от тия изпити. Стискам палци да ги вземеш!!! Peace

# 21
  • Мнения: 5 475
Здравейте и от мен. Hug
най-после се докопах до компютър след дългия уикенд!   
при свеки на планината беше супер... дори валя дъжд вчера след обяд и разхлади доста.. 
като се върнахме тук-пак като във фурна. Събота в Милано е бил най-горещоя ден - 39 градуса!  Shocked
Събота вечер на планината  имаше концерт-някакви бергамаски(това са жителите на района около Бергамо,които говорят на особен и труден диалект) пееха и свиреха рок на диалект...ние нищо не разбрахме,но имаше групичка ,които го подкрепяха и пееха с тях...концерта се проточи до 2 през нощта..
 да отговоря набързо на които са питали  Wink
Нана свеки вечве научи,че съм от Бг,даже се хвали нагоре-надолу...за съжаление по новините ,каквито неща чува за Бг  са все за банди и мошеници  Shocked
 
 Звездичка родителите ми идват на 12 август и се почва тежка програма- неделя-обед на вилата на свеки..после заминаваме за Удине при кумата и там -ходене до Австрия,Словения,Венеция..от 19 до 26 на море в Хърватско..от 28 Масимо се връща на работа и аз ще разведа нашите до езерата ,Швейцария и в събота на 2 септември те си тръгват...
 И се почва дългоочакваното местене- на 4,5,6 септември монтират мебелите...предполагам тези дни ще се пренасяме и ние..и после 11 септември се връща дъщерята от Холандия и започва училище..
  Като се пренесем не знам за колко време ще ми преместят линията на телефона и АДСЛ-а...така,че не знам кога ще пиша!  Rolling Eyes

Калида,а именните дни тук не се празнуват така тъжествено както в Бг..обикновено се хапват сладки или торта и това е..няма подаръци и т.нат.

  Лека и успешна седмичка на всички!  Hug
  bouquet

 

# 22
  • Italia
  • Мнения: 4 492

  Лека и успешна седмичка на всички!  Hug
  bouquet


Хайде да ударя едно рамо на италианското присъствие  Wink
Напоследък ви 4ета ама по4ти не ми остава време да пиШа  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 6 390
Привет банда  Grinning
Макдирокич, Пепи
много бачкате и учите  Wink Hug хайде чакаме малко внимание да ни обърнете  Wink  bouquet

Бобсън
супер супер за концерта, знаех си аз, сега няколко седмици ще сънуваш СТИНГ,нищо че не си полудяла като си свалил якенцето  Wink Whistling
А президентката не е ли с връзки... нещо ложа и ли трибуна за гости няма ли за такива ВИП зрители Shocked Grinning

Мистик
супер сте, хехе и това за Роберто ми хареса  Whistling Laughing

Гери
а ти италянския от преди това ли го знаеш или от както си в Италия го учиш  newsm78
Бергамския е между италиянски и немски ли мешаница  newsm78

Аз готвя една супа... ама в тая жега изобщо не се мярвам в кухнята, сложила съм всичко, и от време на време доливам вода  Crazy Laughing каквото стана - стане Wink  chef Mr. Green

Я кажете какво готвихте през уикенда, нещо нямам инспирация напоследък и все нищо  Crazy караме го на сухи храни Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 5 475
Eli тук има много диалекти,класическия италиански е сравнително нов език.Например в Сардения говорят на диалект,който е тотално различен от италианския.По -близък до немския е диалекта на Фриули,около Удине...там са близо до Австрия и доста време са били част от нея.Дори в Болцано немски и италиански са официални езици.
  А италианския го знам от 1992,когато дойдох да следвам тук...принципно езиците са ми страст.. много съм обикаляла и съм живяла в различни страни... Peace

  И при нас е жега...нищо да не готви човек..караме на салати,таратор и плодове!  Wink
А в неделя готви свеки-естествено паста с извара и после патладжани на фурна с 4 формаджи (различни видове сирена).

# 25
  • Мнения: 11 315
Ели, не ме питай за манджи. ooooh!
Днес сефтосах печката от месец насам - забърках едни фузили болонезе, заради малките, че бяха примряли за такива. Иначе караме на плодови, зеленчукови салати и скара.

# 26
  • Мнения: 6 390
Аууу ууу  Shocked , Гери лиги ми потекоха  Wink Laughing от
Цитат
А в неделя готви свеки-естествено паста с извара и после патладжани на фурна с 4 формаджи (различни видове сирена).
супер звучи, как се прави пастата с извара  newsm78 а патладжани въпреки че не обичам... си представям нещо много вкусно като е 4 маджи  Flutter Grinning

Кате
болонезето ми е през ден, през два... на Емката една от най -любимите манджи  Wink Grinning

# 27
  • Мнения: 11 315


  И при нас е жега...нищо да не готви човек..караме на салати,таратор и плодове!  Wink
А в неделя готви свеки-естествено паста с извара и после патладжани на фурна с 4 формаджи (различни видове сирена).
Гери, издай веднага сирената от рецептата с патладжаните!  Praynig

# 28
  • Мнения: 5 475
Пастата с извара се прави много лесно-сваряваш къса паста (фусили или пенне ригате).Изварата се разбива със зехтин(илио екстраверджине ди оливе)добавя се сол и болсилек на вкус.Сварената паста се гарнира със соса.Свеки слага отгоре и малко доматен сос . Peace
  А патладжаните са на фурна (предвартелно нарязани на изици по дължина и запържени в малко олио).4 те формаджи са моцарела,пармиджано,грана и асиаго. Настъргват се и се реди ред патладжан ,ред сирене и накрая малко олио.  Peace
  Съвсем елементарни рецепти,но вкусни!  Simple Smile
 

# 29
  • Мнения: 11 315
Асиаго при нас май не съм виждала. Към кои сирена спада и с какво може да бъде заместено?

Общи условия

Активация на акаунт