Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 9
Здравейте,

Лятото имах цистит и след него киста в рамките на няколко месеца. Доста лекари обиколих и доста изследвания си направих. За кистата пих дуфастон (за 10 дни след овулация) и тя се махна след като ми дойде... пих го и следващия месец по предписание на лекаря профилактично. Направих си и профилактично микробиология, стерилна урина, нормална урина, кръвна картина и прегледи при гинеколози. Според лекарите нямам никакви проблеми и всичко ми е наред.

Проблема е че вече 2-3 месеца след цистита и кистата понякога продължавам да имам леко щипане и парене и понякога наболяване долу в дясно или в отзад ниско в кръста. Симптомите не са постоянни (някои дни ги има други не), мисля че основно се появяват след цикъл и след овулацията мисля че изчезват (не съм сигурна).
Всичко това започна да се случва след цистита и кистата, преди никога не съм имала такава симптоматика при липса на каквито и да е бактерии/гъбички и инфекции.

Доста съм стресирана понеже тези проблеми продължават вече над половин година и лекаря ми каза, че това може да се дължи на стрес и напрежение.

Относно дуфастона - докато го пиех 2та месеца, нямах никакви симптоми от посочените, но след третия ден на приема имах силно щипане и парене, което продължаваше докато спра да го пия. Това беше непонятно за гинеколога ми и за познатите, които са го пили, тей като дуфастона не поражда такива стренични ефекти.

Възможно ли е дуфастона да е объркал хормоните ми и сега да продължавам да ги имам тези симптоми, макар и по-слабо изразени. На какво може да се дължи това щипане и парене и болка долу в дясно?

Уточнявам че при уриниране нямам проблеми типични при цистит. Но възможно ли е след прекаран остър цистит (на 2 пъти кръв в урината) щипането и паренето да ми е останало като хроничен проблем?

# 1
  • Мнения: 132
Здравейте, има хомеопатични медикаменти специално за цистит, които може да ползвате при вашият случай. В смисъл приемат се поне 1 месец, след изкаран цистит и така симптоматиката ви е възможно да изчезне. Приемала съм ги отдавна и сега не си спомням кои точно бяха, но ще потърся и по-късно пак ще пиша.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 534
Това, че са помогнали на вас в никакъв случай не означава , че ще помогнат на дамата. Ако решите да се лекувате намерете си хомеопат!




Здравейте, има хомеопатични медикаменти специално за цистит, които може да ползвате при вашият случай. В смисъл приемат се поне 1 месец, след изкаран цистит и така симптоматиката ви е възможно да изчезне. Приемала съм ги отдавна и сега не си спомням кои точно бяха, но ще потърся и по-късно пак ще пиша.

# 3
  • Мнения: 9
Здравейте,

Реално не знам дали симптомите ми идват заради цистита.

Има ли причина да се насоча към хомеопат? Имате ли личен подобен опит с това което на мен ми се случва?

Мерси


Това, че са помогнали на вас в никакъв случай не означава , че ще помогнат на дамата. Ако решите да се лекувате намерете си хомеопат!




Здравейте, има хомеопатични медикаменти специално за цистит, които може да ползвате при вашият случай. В смисъл приемат се поне 1 месец, след изкаран цистит и така симптоматиката ви е възможно да изчезне. Приемала съм ги отдавна и сега не си спомням кои точно бяха, но ще потърся и по-късно пак ще пиша.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 534
Преди няколко месеца майка ми /64 г/ лекува цистит при хомеопат. Три седмици продължи лечението, имаше ешерихия коли, парене, щипане и кръв в урината. 9 месеца вече няма проблеми.

# 5
  • Мнения: 54 693
Преди няколко месеца майка ми /64 г/ лекува цистит при хомеопат. Три седмици продължи лечението, имаше ешерихия коли, парене, щипане и кръв в урината. 9 месеца вече няма проблеми.

С какво точно се излекува?

# 6
  • Мнения: 8
Здравейте аз имам горе долу същия проблем само че при бяха преди 1 година кистата и след това лек цисти и сега от няколко седмици усещам понякога много силни болки долу и кръста и бодежи ниско в корема но попринцип когато  е киста то боли когата трябва да е О и кистата се получава когато няма О а мойто беше на 30.11 и сега се чуда от какво може да е това.мнение? Благодаря предварително:disappointed:

# 7
  • Мнения: 54 693
Благодаря!
А има ли контролни изследвания?
Защото аз нямам оплаквания, но Ешерихията си стои.

# 8
  • Мнения: 9
Дева и Джули, защо не си пуснете собствена тема с вашите проблеми? Аз търся съвети за моите, не е приятно да разводнявате темата ми...

# 9
  • Мнения: 8
Да права сте но моя проблем е близък до вашия а и да ви кажа честно може да вие е смешно но незнам как да направя тема

# 10
  • Мнения: 54 693
Има тема за цистит, няма нужда от отделна.
https://old.bg-mamma.com/?topic=1155474.msg39783056#new

# 11
  • Мнения: 322
Тази симптоматика ме навежда на мисълта да пуснете изследвания за ураплазма, микоплазма и хламидия! Успех!

# 12
  • Мнения: 9
Тази симптоматика ме навежда на мисълта да пуснете изследвания за ураплазма, микоплазма и хламидия! Успех!

Какви изследвания се правят за тези неща? Преди година съм си правила изследване за хламидия и беше отрицателно. Приятеля ми също си направи профилактично след цистита ми - също отрицателно така че тя няма от къде да дойде.

Относно другите две - при антибиограма не излизат ли или се изискват специални изследвания за тях?

# 13
  • Мнения: 322
Отделни изследвания са. Обикновенна микробиология и стерилна урина не показват наличието на тези инфекции. Погледнете пакетите в геника. Взима се цервикален секрет, урина или уретрален секрет. Хламидия може да нямате, но не изключва другите две! Дано излезе отрицателно понеже са доста упорити. Успех!

# 14
  • Мнения: 9
А имат ли симптоми, би ли могъл гинеколог да ги определи или да се съмнява за тях без изледвания, но само по симптоми и преглед?

Полово предавани ли са или по друг начин се предават? От какво се получават?

Отделни изследвания са. Обикновенна микробиология и стерилна урина не показват наличието на тези инфекции. Погледнете пакетите в геника. Взима се цервикален секрет, урина или уретрален секрет. Хламидия може да нямате, но не изключва другите две! Дано излезе отрицателно понеже са доста упорити. Успех!

# 15
  • Мнения: 322
А имат ли симптоми, би ли могъл гинеколог да ги определи или да се съмнява за тях без изледвания, но само по симптоми и преглед?

Полово предавани ли са или по друг начин се предават? От какво се получават?

Отделни изследвания са. Обикновенна микробиология и стерилна урина не показват наличието на тези инфекции. Погледнете пакетите в геника. Взима се цервикален секрет, урина или уретрален секрет. Хламидия може да нямате, но не изключва другите две! Дано излезе отрицателно понеже са доста упорити. Успех!
Не, няма как от преглед да се установи наличието им. Симптоми едни имат, други не. Най-честите симптоми са именно вашите. Много често се бърка с цистит, а реално е много по-задълбочено. Да, полово предавани инфекции са или предадени от майката на бебето по време на нормално раждане.

# 16
  • Мнения: 9
Проблема се оказа начална фаза на слабина херния. Оказа се сравнително често срещан проблем, за който повечето лекари не подозират!

Общи условия

Активация на акаунт