Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте,

Лятото имах цистит и след него киста в рамките на няколко месеца. Доста лекари обиколих и доста изследвания си направих. За кистата пих дуфастон (за 10 дни след овулация) и тя се махна след като ми дойде... пих го и следващия месец по предписание на лекаря профилактично. Направих си и профилактично микробиология, стерилна урина, нормална урина, кръвна картина и прегледи при гинеколози. Според лекарите нямам никакви проблеми и всичко ми е наред.

Проблема е че вече 2-3 месеца след цистита и кистата понякога продължавам да имам леко щипане и парене и понякога наболяване долу в дясно или в отзад ниско в кръста. Симптомите не са постоянни (някои дни ги има други не), мисля че основно се появяват след цикъл и след овулацията мисля че изчезват (не съм сигурна).
Всичко това започна да се случва след цистита и кистата, преди никога не съм имала такава симптоматика при липса на каквито и да е бактерии/гъбички и инфекции.

Доста съм стресирана понеже тези проблеми продължават вече над половин година и лекаря ми каза, че това може да се дължи на стрес и напрежение.

Относно дуфастона - докато го пиех 2та месеца, нямах никакви симптоми от посочените, но след третия ден на приема имах силно щипане и парене, което продължаваше докато спра да го пия. Това беше непонятно за гинеколога ми и за познатите, които са го пили, тей като дуфастона не поражда такива стренични ефекти.

Възможно ли е дуфастона да е объркал хормоните ми и сега да продължавам да ги имам тези симптоми, макар и по-слабо изразени. На какво може да се дължи това щипане и парене и болка долу в дясно?

Уточнявам че при уриниране нямам проблеми типични при цистит. Но възможно ли е след прекаран остър цистит (на 2 пъти кръв в урината) щипането и паренето да ми е останало като хроничен проблем?

# 1
  • Мнения: 131
Здравейте, има хомеопатични медикаменти специално за цистит, които може да ползвате при вашият случай. В смисъл приемат се поне 1 месец, след изкаран цистит и така симптоматиката ви е възможно да изчезне. Приемала съм ги отдавна и сега не си спомням кои точно бяха, но ще потърся и по-късно пак ще пиша.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 529
Това, че са помогнали на вас в никакъв случай не означава , че ще помогнат на дамата. Ако решите да се лекувате намерете си хомеопат!




Здравейте, има хомеопатични медикаменти специално за цистит, които може да ползвате при вашият случай. В смисъл приемат се поне 1 месец, след изкаран цистит и така симптоматиката ви е възможно да изчезне. Приемала съм ги отдавна и сега не си спомням кои точно бяха, но ще потърся и по-късно пак ще пиша.

# 3
  • Мнения: 9
Здравейте,

Реално не знам дали симптомите ми идват заради цистита.

Има ли причина да се насоча към хомеопат? Имате ли личен подобен опит с това което на мен ми се случва?

Мерси


Това, че са помогнали на вас в никакъв случай не означава , че ще помогнат на дамата. Ако решите да се лекувате намерете си хомеопат!




Здравейте, има хомеопатични медикаменти специално за цистит, които може да ползвате при вашият случай. В смисъл приемат се поне 1 месец, след изкаран цистит и така симптоматиката ви е възможно да изчезне. Приемала съм ги отдавна и сега не си спомням кои точно бяха, но ще потърся и по-късно пак ще пиша.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 529
Преди няколко месеца майка ми /64 г/ лекува цистит при хомеопат. Три седмици продължи лечението, имаше ешерихия коли, парене, щипане и кръв в урината. 9 месеца вече няма проблеми.

# 5
  • Мнения: 54 488
Преди няколко месеца майка ми /64 г/ лекува цистит при хомеопат. Три седмици продължи лечението, имаше ешерихия коли, парене, щипане и кръв в урината. 9 месеца вече няма проблеми.

С какво точно се излекува?

# 6
  • Мнения: 8
Здравейте аз имам горе долу същия проблем само че при бяха преди 1 година кистата и след това лек цисти и сега от няколко седмици усещам понякога много силни болки долу и кръста и бодежи ниско в корема но попринцип когато  е киста то боли когата трябва да е О и кистата се получава когато няма О а мойто беше на 30.11 и сега се чуда от какво може да е това.мнение? Благодаря предварително:disappointed:

# 7
  • Мнения: 54 488
Благодаря!
А има ли контролни изследвания?
Защото аз нямам оплаквания, но Ешерихията си стои.

# 8
  • Мнения: 9
Дева и Джули, защо не си пуснете собствена тема с вашите проблеми? Аз търся съвети за моите, не е приятно да разводнявате темата ми...

# 9
  • Мнения: 8
Да права сте но моя проблем е близък до вашия а и да ви кажа честно може да вие е смешно но незнам как да направя тема

# 10
  • Мнения: 54 488
Има тема за цистит, няма нужда от отделна.
https://old.bg-mamma.com/?topic=1155474.msg39783056#new

# 11
  • Мнения: 319
Тази симптоматика ме навежда на мисълта да пуснете изследвания за ураплазма, микоплазма и хламидия! Успех!

# 12
  • Мнения: 9
Тази симптоматика ме навежда на мисълта да пуснете изследвания за ураплазма, микоплазма и хламидия! Успех!

Какви изследвания се правят за тези неща? Преди година съм си правила изследване за хламидия и беше отрицателно. Приятеля ми също си направи профилактично след цистита ми - също отрицателно така че тя няма от къде да дойде.

Относно другите две - при антибиограма не излизат ли или се изискват специални изследвания за тях?

# 13
  • Мнения: 319
Отделни изследвания са. Обикновенна микробиология и стерилна урина не показват наличието на тези инфекции. Погледнете пакетите в геника. Взима се цервикален секрет, урина или уретрален секрет. Хламидия може да нямате, но не изключва другите две! Дано излезе отрицателно понеже са доста упорити. Успех!

# 14
  • Мнения: 9
А имат ли симптоми, би ли могъл гинеколог да ги определи или да се съмнява за тях без изледвания, но само по симптоми и преглед?

Полово предавани ли са или по друг начин се предават? От какво се получават?

Отделни изследвания са. Обикновенна микробиология и стерилна урина не показват наличието на тези инфекции. Погледнете пакетите в геника. Взима се цервикален секрет, урина или уретрален секрет. Хламидия може да нямате, но не изключва другите две! Дано излезе отрицателно понеже са доста упорити. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт