Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 72

  • 32 684
  • 769
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 73
“Цветната снимка” е абсолютно задължителна! Не започвайте процедура без нея.
Нандин, това отнася ли се за случаите, когато сме с донорска яйцеклетка?

Последна редакция: сб, 11 яну 2020, 12:53 от mary_bo

# 211
  • Мнения: 1 593
Цветна снимка се прави за да се избегне извънматочна бременност до колкото съм наясно. Освен това в България на всякъде я искат, съмнявам се да не ти кажа сама, но все пак ти си искай. Със сигурност ще ти направят и други изследвания преди старта на процедурата.

# 212
  • Мнения: 226
На мен не са ми искали, нито са ми правили цветна снимка. Предстои ми трансфер и никой не е споменавал. Може би не е лошо човек да има, но според мен е строго индивидуално от пациента и с какви точно общи показатели отива. Не знам. Не е задължително изследване което се изисква 100 %преди процедура.
Допълвам че сме с мъжки фактор.

Последна редакция: сб, 11 яну 2020, 13:34 от Infinity90

# 213
  • Мнения: 310
Ние сме с мъжки фактор. И на мен не са ми искали. Когато търсехме причината споменаха за цветна снимка, но след като излезоха резултатите от две спермограми в различни клиники, заключението беше "мъжки фактор".
Предстои ми инвитро без ЦС.

# 214
  • Мнения: 73
Правиха ми цветни снимки преди като бях с мои яйцеклетки. Сега имах 2 трансфера с донорска и не са ми правили или искали цветна снимка, а от старите такива минаха доста години.

Моля някой да каже, какво изследване се прави за ембриотоксини, които се изпускали от тръбите? Винаги съм живяла с мисълта, че в тялото ми има някакво "естествено противозачатъчно". Sad

# 215
  • Мнения: 94
Вероятно не е ставало дума, защото и ние сме с мъжки фактор. А на мен последните ми изследвания са ок, сигурно може и без ... явно ще разбера на самия преглед. Някакви препоръки да имате за какво да питам? Неща, които трябва да знам, тук е пълно с всякаква информация и се обърквам още повече... пуууу как издържате на това чакане ... аз вече си мисля, че ще полудея ... а даже не съм започнала процедурата ...

# 216
  • Мнения: 310
Според мен колкото повече се интересуваме и четем по тези форуми, толкова повече се напрягаме. Опитвам се да изключа въпросите от главата си и да не търся информация тук, но след няколко минути се "хващам" че вече чета за това, което ме интересува. Sad

# 217
  • Мнения: 1 164
При ин витро  и икси процедури е без значение състоянието на тръбите (проходими или не).
Някои лекари са на мнение ,че ако са запушени трябва да се отстранят, преди процедура.
Но аз със непроходима лява тръба  ,имам успешно Икси  Heart Eyes
При инсеминации  е важно тяхното състояние  ,аз правих четери инсета  ,въпреки  състоянието на едната ми тръба и бяха неуспешни.

Последна редакция: сб, 11 яну 2020, 14:31 от ~Artemis~

# 218
  • София
  • Мнения: 10 642
Не е вярно, че при ин витро/икси няма значение състоянието на тръбите.
Ако има хидросалпингс, течността, която се събира убива ембрионите!

Това, че е намер проблем при мъжа, не изключва проблем прш жената!

Дали със собствена или с донорска яйцеклетка, процедурата след пункцията е една и съща.

# 219
  • Мнения: 269
На мен ми искаха задължително цветна снимка,даже и диагностична лапароскопия правих,защото доктора се усъмни ,че едната тръба събира течност,при което опита е обречен.Ние бяхме с мъжки фактор.

# 220
  • софия
  • Мнения: 94
Здравейте, момичета! Чета Ви от доста време, но досега не съм писала. Бихте ли ми казали каква е честотата на прегледите по време на стимулация? Стартирам във вторник, тоест тогава ще е първия преглед и след това? Ще съм много благодарна, ако ме просветлите, тъй като нещо не мога да се ориентирам от изчетеното дотук....

# 221
  • Мнения: 189
На мен не са ми искали, нито са ми правили цветна снимка. Предстои ми трансфер и никой не е споменавал. Може би не е лошо човек да има, но според мен е строго индивидуално от пациента и с какви точно общи показатели отива. Не знам. Не е задължително изследване което се изисква 100 %преди процедура.
Допълвам че сме с мъжки фактор.
Аз съм същият случай, цветна снимка нe са и споменавали за нея, и ние правим IVF поради мъжки фактор.

# 222
  • Мнения: 15 356
Здравейте, момичета! Чета Ви от доста време, но досега не съм писала. Бихте ли ми казали каква е честотата на прегледите по време на стимулация? Стартирам във вторник, тоест тогава ще е първия преглед и след това? Ще съм много благодарна, ако ме просветлите, тъй като нещо не мога да се ориентирам от изчетеното дотук....
На първия преглед ти назначават лекарства и доза и ти ги дават,всеки ден си слагаш инжекциите и отиваш след пет дни.След това прегледите са през ден до пункцията.Успех!

# 223
  • софия
  • Мнения: 94
На първия преглед ти назначават лекарства и доза и ти ги дават,всеки ден си слагаш инжекциите и отиваш след пет дни.След това прегледите са през ден до пункцията.Успех!
Много благодаря! Flowers Tulip

# 224
  • Мнения: 922
Аз съм на мнение ,че последната стъпка трябва да е прибягването към процедура , в смисъл по добре да си направиш всичко озлесдвания преди процедурата за да няма после като не стане , а сега да търсим къде още може да има проблем . Ние също сме с МФ ,но при мен примерно задължително се правят вливки на интралип заради активни НК клетки както и благодарение на тромбофилията и генетичните който пусках знам ,че трябва да съм на аспирин и фракси. Та идеята е ,че разочарованието от един неуспешен опит може да е много голямо , за това по добре да знаеш,че си проверил и направил всичко преди да стартираш и вече ако не стане (както беше при нас ) просто ... аз разбрах ,че всичко е Божа работа ,но бях и някакси по спокойна от факта ,че имах всички изследвания . ЦС мисля и аз ,че е добре да я имаш преди инвитро /ИКСИ както е споменала и  Надин . Късмет момичета ❤🤗

Общи условия

Активация на акаунт