Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 72

  • 32 630
  • 769
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 226
Ами всъщност да, не можеш! Опитваме се да се държим добре една с друга и това да кажеш на някой че говори пълни глупости, не е особено възпитано, особено след като се опитва да ти помогне! Разбирам, че си изнервена, повярвай ми всички сме точно колкото теб, че и отгоре. Промени си начина на изказване в групата, така че да е в рамките на елементарното възпитание. Пожелавам ти успех!

Момичета, отново почваме да излизаме от рамката на добрия тон. Всички сме изнервени, всеки е притеснен от неизвестното, от незнанието и тн,но групата е за помощ и подкрепа. Не е много приятно да влезеш и да прочетеш - "пълни глупости говориш...", може да се замени с "не съм съгласна" например..
Нека да сме си наистина в помощ, който иска да се кара с някого да си намери друга група!
Влязох да прочета и аз за прогестерона преди Зет, защото и на мен ще ми предстои. Преди самия трансфер трябвало да е нисък и след това за подобряване условията на имплантация и тн с препаратите които ни дават да се покачва. Също така ако на 2ри ден от цикъл при подготовка за зет се започне с естрофем, той потиска прогестерона и не би трябвало да е проблем. С крайна сметка при всеки нещата са различни, ситуации различни, доктори различни,не е нужно да се правим на по знаещи от колкото сме. След като е толкова важно да се разбере някаква стойност с точност, нека се обърнем към лекарите си.
Да аз съм се обърнала към лекаря ми и той ми каза, а въпросната тук ме напада че не било вярно, не трявало да са такива стойностите, че имала големия опит! Ок имай си го, това е моето мнение, че говори пълни глупости, за мен са глупости, който иска да се обижда! Не мога да си изкажа мнението като кажа че за мен са глупости ли??

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 18:32 от Infinity90

# 376
  • Мнения: 469
Noci, всички ни е страх, всички имаме супер очаквания, че всичко ще стане Сега и ВЕДНАГА. Мислим си, че като сме подложени на цялата тая гадост, някой ни е длъжен задължително да ни го направи бебето. Тъпо е ама не става така Sad Разбираме го по трудния начин.
При мен също нямаше свеж тра сфер, заради висок прогестерон, той влияе на лигавицата и тя презрява. Лекарят ти е постъпил професионално според мен като не е направил свежия трансфер. Какво предпочиташ, да беше станал имплантация и след 3 4 седмици всичко да приключи?! Целта е не да сме бременни, а да родим живи и здрави дечица, нали Simple Smile
Ако прочетеш внимателно заповедта, там пише, че фонда поема един свеж и един замразен трансфер. След като не е могло да има свеж, нормално да остане само ЗЕТ и те не взимат парите за свежия, така че не са се налапали, напротив, не са взели пари за свеж. Тъпото е, че не са те информирали за всичко това и си се ядосала много. Знам, че е гадно и цялата вселена ни е виновна в тия моменти, изпий едно винце и съм сигурна, че ще се уталожат нещата. Стискам палци ЗЕТ да ти е успешен Simple Smile
Сега  пак му звъннах на доктора, викам така или иначе имам право на 2 опита, защо да ми гори този, той вика не зависи от мен, викам че от кой зависи, защо да ми изгаря, при положение че ми се полага? Вика те вече са замразени. Викам искам да си ползвам и двата опита, той вика прогестерона ти е 4,2 висок е няма смисъл, и щях да го питам кога са ми го изследвали преди 7 дена, не сега, и той взе да ми обеснява че по хубаво било да ми се запазят яйцеклетките, викам те са 5, аз имам право на 1 опит, надали 5 ще ми сложите!!!! Пффф думи нямамм, щело да е безмислено, викам нека е безмислено, сега ми изгоря, и той пак нищо не решавам аз, викам коййй, кой забранява, той е доктора той решава. Писна ми да се разправям с тях, не избрах явно подходящата клиника и доктори.
КОЕ Е ЗА ДЕН ДВА??
Колко се плаща после само трансфера?
Да бях се доверила изцяло, нищо не питах, нищо все не казвах но накрая вече днес прелях тотално. И болничния като видях че са ми объркали и вече съвсем полудях

# 377
  • Мнения: 53
Здравейте момичета. Може ли някой да ми каже колко трябва да е прогестерона преди ЗЕТ около деня на предполагаемата овулация?

# 378
  • Мнения: 73
Здравейте,  предстои ми преглед при доктор Райков, Токуда. Някой бил ли е при него, че не мога да намеря почти никакви мнения за него.

# 379
  • Мнения: 592
Момичета, привет! Дайте съвет моля къде мога да отида да ми поставят инжекциите събота и неделя , става въпрос за София, южните квартали? Току що ме сюрпризираха, че клиниката няма да работи манипулационната събота и неделя. Да не говорим , че много бързаха и ми претупаха прегледа за 5 минути (а чаках два часа), но както и да е. Дори не запомних колко ф. имам и какви размери , толкова набързо ги каза.

# 380
  • Мнения: 1 593
Момичета, привет! Дайте съвет моля къде мога да отида да ми поставят инжекциите събота и неделя , става въпрос за София, южните квартали? Току що ме сюрпризираха, че клиниката няма да работи манипулационната събота и неделя. Да не говорим , че много бързаха и ми претупаха прегледа за 5 минути (а чаках два часа), но както и да е. Дори не запомних колко ф. имам и какви размери , толкова набързо ги каза.
Аз да ти кажа сама си ги слагах, даже понеже ме беше страх ММ първите пъти. Но после сама си продължих. Иначе би трябвало във всяка болница да могат да ти ги слагат.

# 381
  • София
  • Мнения: 23 165
Момичета, привет! Дайте съвет моля къде мога да отида да ми поставят инжекциите събота и неделя , става въпрос за София, южните квартали? Току що ме сюрпризираха, че клиниката няма да работи манипулационната събота и неделя. Да не говорим , че много бързаха и ми претупаха прегледа за 5 минути (а чаках два часа), но както и да е. Дори не запомних колко ф. имам и какви размери , толкова набързо ги каза.
преди като не работи манипулационната слагаха инжекции в спешния кабинет на минус 1 етаж.
Може да се обадиш да попиташ и за там.
В надежда си, нали?

# 382
  • Мнения: 592
да, в Надежда , но изобщо за цялата клиника казаха, че няма кой да ми ги постави.

# 383
  • Мнения: 407
Момичета, привет! Дайте съвет моля къде мога да отида да ми поставят инжекциите събота и неделя , става въпрос за София, южните квартали? Току що ме сюрпризираха, че клиниката няма да работи манипулационната събота и неделя. Да не говорим , че много бързаха и ми претупаха прегледа за 5 минути (а чаках два часа), но както и да е. Дори не запомних колко ф. имам и какви размери , толкова набързо ги каза.

Аз съм ходила в Токуда. Взимат 7лв за поставянето в спешното.
Предполагам и в други болници ще стане.

# 384
  • Мнения: X
Кийпче, изобщо не е сложно да си ги слагаш сама. Искаш ли да ти пратя клипче как се прави? Сестрата ми позволи да я снимам, докато ми обясняваше. Няма смисъл да ходиш по кабинети и да даваш пари. Аз сама си ги слагах през цялото време. Дори ми е непонятно, защо в БГ трябва да ходите да ви ги бият- пълна загуба на време. Ако си бях там, щях да въртя бизнес- да ви ги поставям с намаление Simple Smile

Последна редакция: пт, 31 яну 2020, 18:26 от Анонимен

# 385
  • Мнения: 1 996
И аз не разбирам, хаха. И при мен нямаше не искам или вариант някъде да ми ги слагат, лекарят ми показа клипче и после трябваше сама да се оправям. Не обичам игли, обаче имах по-малко страх сама да си ги бия, отколкото ММ да ги поставя.

# 386
  • Мнения: 15 356
Има и в ютуб клипчета,веднъж ми показаха и слагах сама после.Нали за подкожни инжекции става въпрос?

# 387
  • Мнения: 766
И аз исках да науча ММ да ги слага, опитахме няколко пъти, но той все побеляваше от напрежение, трепереха му ръцете и все повтаряше не мога, не мога 😄 Единия път таман заби иглата и я извади, защото съм трепнала и той се уплашил 😄 Та от тогава си ги слагам сама.

# 388
  • Мнения: 592
Ахахахаха, Джули, ами де да знам, не мога още. Ако опре до следващ опит работата, ще се науча. Реших въпроса-ще ходя в ДКЦто , където ми е личната.
Малко се панирах днес.
Отделно се притеснявам, че мина много бързо прегледът и дали успя адекватно док. да ми ъпдейтне терапията - включи още една съставка в "коктейла". Спомена само, че Ф. са ми малки (6ти ден съм, естрадиол 463). Поне бяха много Grinning

Начи на мен ако ми влязат днеска 50 клиента, както при него пациенти, няма да знам къде се намирам.
Не знам. За тази процедура съм дала доверие на кредит както споменах, докато се ориентирам в обстановката. После ще видим, не ми е ок така на конвейер усещането.
Иначе нищо не чувствам от терапията, джиткам си. Но от 9ни ден на МЦ и нататък съм почивка, че много ще ми дойде да съчетавам с други ангажименти.

Успех на всички, и се включвате хей.

# 389
  • Мнения: 2 523
keep - Аз съм ходила в Щерев по всяко време и винаги е имало възможност, но съм искала помощ само при нов вид инжекция и после си ги правех сама. По принцип ме беше страх много и от взимане на кръв и всякакви игли, но след инвитрото и после всекидневния фраксипарин да ти кажа че не е страшно и се свиква. Може първите няколко да не ги сложиш като хората, но бързо ще станеш про.
Стискам палци да излязат много и хубави яйчица!

Общи условия

Активация на акаунт