Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 72

  • 32 649
  • 769
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 593
Здравейте на новите момичета, пожелавам на всички ви успешен финал.
dezna обсъждали сме цената и доплащането доста пъти, но е много индивидуално. Зависи какви лекарства/витамини ще ти назначат допълнително. Има момичета които минават почти без доплащане, но има и такива с доста големи суми. Аз лично съм в 13 седмица и давам 200-300 на месец, като започнаха леко да намаляват лекарствата, съответно и парите. Но след като почнеш процедурата, поне при мене беше така, взимаш всичко месец за месец и не се усеща много. В началото беше зор, че плащахме изследвания след изследвания.
kristina на първата страница мисля че има сайта на ЦАР, там е описано, но по спомен, след получаване на документите имаш 1 година в която трябва да направиш стимулация и трансфер. Като имаш право на един свеж и/или един ЗЕТ. Нищо, че не сте правили свеж, ако не е минало една година имаш право на ЗЕТ. Според мене не би трябвало да плащаш, странно как от клиниката не са знаели... но можеш и да се обадиш на номерА на ЦАР ако все пак имаш съмнения. Успех

# 571
  • Мнения: 337
Кристина001, аз бях без свеж и със ЗЕТ - нищо не сме плащали за ЗЕТ. Успех Hug

# 572
  • Мнения: 194
Много ви благодаря Франки и Александрия. И аз така предполагах, че стоят нещата, но ме замислиха като ми го казаха. Явно и те не са толкова запознати със самата процедура документално.

Ще видя какво ще ми кажат на следващия преглед. Дано не са променили правилата и да ми направят проблем.

Но нито годината е изтекла, нито трансфер е правен какъвто и да е. : (

# 573
  • Мнения: 122
Здравейте момичета. Хайде да раздвижим малко темичката. Има ли такива в стимулация? Как върви? Имаме ли добри новини от прегледите?
    При мене първата стимулация беше по къс протокол с Менопур и всичко стана толкова бързо... 8 дена само беше стимулацията...
    Сега съм по дълъг протокол с Гонал и нещата се случват толкова бавно...  Еххх, това време , хич не минава ...
На 5тия ден ми беше първия преглед на Ф.  Този път вървят с горе долу еднакъв размер , около 5мм бяха, което е добре. Лигавицата обаче пък избързва и може да се наложи да отложим за замразен. Дано да има и какво да замразиме  Thinking. Док. мислеше да ми увеличи малко дозата на Гонала, но като излязоха резултатите от хормоните каза да продължа със същата. В събота, 8ми ден,  съм пак на преглед и вече нямам търпение да видя какво се случва. Тогава вече ще ги броим по-точно и ще записваме размерите, че чакаме да видим и едни съвсем мънички дали ще тръгнат.
     За разлика от предната стимулация, този път се чувствам доста по-добре, та чак се притеснявам редно ли е Blush  Доста ми се спи и ми е едно отпаднало..., и кръста ме мъчи по малко, ама той си ми е слабо място.
     При вас какво се случва? Как минава времето? Хайде скоро да се местим в темата за след трансфер Hug

И аз съм в стимулация в момента, вече 6-ти ден, но за разлика от теб съм на спонтанен цикъл. Предният ми опит беше по дълъг протокол - за съжаление, неуспешен! Аз лично се чувствах ужасно по време на стимулацията - бяха ми предписани възможно най - големите дози от Гонал, но яйчниците ми не реагираха изобщо! В крайна сметка и с доста мъки успяхме да извадим 4Я, което обаче не доведе до щастлив финал... Както и да е, в момента се чувствам доста по - добре - приемам само клостил и се усещам много повече "като себе си", отколкото на дългия протокол. В допълнение да кажа, че за 6 дни стимулация имам 10 фоликула с големина между 6 и 10. Стискам палци да приключим тази фаза и бързо-бързо да се местим в другите теми!:wink:

# 574
  • Мнения: 6 306
За съжаление никой не може да предвиди как определен организъм ще реагира на даден тип стимулация. И рядко се случва от първия път да уцелят подходящата такава.  Дано този път всичко да е наред и да има много и хубави яйцеклетки.
Ще се включа утре да споделя как вървят нещата и при мене. Засега и при мене  бройката  на Ф е добра, ама да видим какво ще извадим  накрая. Grinning

# 575
  • Мнения: 407
Хейй
Аз днес имах пункция Wink
Още чакам инфо колко са Я.
Бях на дълъг протокол.
Фоликулитя бяха 11...
Чакам с нетърпение...
Че предния път бяха 3 Я... и не оцеля нито една дори до оплождане...

# 576
  • Мнения: 3 199
имате ли проблем с яйчниковия резерв?

# 577
  • Мнения: 804
Аз съща не съм допращала за замразен трансфир, не съм имала свеж. ( в рамкште на 1 г. Беше ).

# 578
  • Мнения: 122
имате ли проблем с яйчниковия резерв?

Аз лично - не, водят ме "неизяснен стерилитет".

# 579
  • Мнения: 258
Получих отговор от Кодекса на труда, където ясно ми отговарят, че този отпуск се ползва само за прегледи в напреднал етап ин витро, което в друга точка е уточнено, че е само за времето между пункция и трансфер. А всички знаем, че прегледи между пункция и трансфер няма. Та, да се оправяме! Нещо като "татко ще ми купи колело, ама друг път"!

p.s. Прикачвам писмото
Скрит текст:



Значи, горе-долу да ни замажат очите.Simple Smile) Типично по български.

# 580
  • Мнения: X
Аз го четох отговора на Инспекцията и направо е скандален Grinning Grinning
Или хал хабер си нямат от инвитро, или е писано от некадърни юристи, или са изключително нагли и арогантни - залагам и на трите, но най-вече на нахалството.

# 581
  • Мнения: 49
Александрия, благодаря за отговора. Искам и да попитам още нещо. Предстой ми цветна снимка преди самата процедура, която ще направя на 6-10 ден от МЦ. От клиниката ми обясниха, че се прави с упойка или да си взема някакви свещички, който се слагат ден преди снимката на деня и един час преди самата процедура. Искам да питам дали има и други момичета, които са ги ползвали и дали е по-добре с тях или с упойка. Благодаря за отговорите и успех на момичетата в процедури Hands Fist

# 582
  • Мнения: 108
Интересно на мен ми казаха че за инвитро цветна снимка не е необходима...

# 583
  • Мнения: 49
Интересно на мен ми казаха че за инвитро цветна снимка не е необходима...

Здравей, на мен ми казаха, че цветната снимка е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА преди започване на процедурата.
Аз съм пациент на "Надежда" при д-р Тихомирова. Тя ми каза, че трябва да се направи и още при същия цикъл ще ми бият инжекцията за старта на дългия протокол.

# 584
  • Мнения: 3 199
И на мен не ми искаха проверка на проходимостта на тръбите, но аз имам едно дете, заченато по нормален начин...не знам това може ли да гарантира проходими тръби, май не, нали?
За ин витро, защо е нужно тръбите да са проходими, нали ги поставят в матката директно?

Общи условия

Активация на акаунт