Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 72

  • 32 659
  • 769
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 31
Здравейте, момичета!
Не знам дали въпросът ми е за тук, но ако може някой да ми помогне, ще съм много благодарна!
Живот и здраве, следващият месец ми предстои ин витро процедура. При нас проблемът е мъжки фактор, затова това е единственият вариант.
Както знаете, преди самата процедура има около 10 дни подготовка и инжекции, през което време трябва да съм в София. Не съм от там и следователно трябва да отсъствам от работа... и тук е моето притеснение: с работодателя. Тъй като темата е деликатна, не желая да споделям причината за отсъствието ми. Казах само, че проблемът е гинекологичен и не търпи отлагане, което е самата истина. От болницата, в която ще ми правят ин витро процедурата ми казаха, че болничен могат да ми дадат от деня на пункцията и следващите дни, те преценят явно.
Въпросът ми към вас, работещи момичета, е на какво основание отсъствате от работа в тези случаи? Пак казвам - не желая да споделям причината за отсъствието ми, защото може да остана и без работа. Знаете реалността каква е ... за съжаление! Искаме да имаме дете ужасно много, но не искам да остана без работа и това да бъде още едно притеснение на фона на всичко останало! Има ли специален болничен, който мога да поискам от личен лекар, без да става недвусмислено ясно за какво е или има други варианти?
Моля, споделете опит, много съм притеснена!

Благодаря Ви!

# 91
  • Ловеч
  • Мнения: 328
Stella_maris12, от клиниката могат да Ви издадат болничен, но там пише, че е пункция на яйцеклетки. Личния лекар може да Ви издаде болничен за нещо до 14 дни.
Щом не можете да използвате този от клиниката, говорете с личния си лекар.
Успех.

# 92
  • Мнения: 31
Благодаря за бързия отговор! Какво може да е това "нещо" до 14 дни в тези случаи? Искам да питам работещите момичета как са постъпили и какво са им издали? Това все пак са 14 дни...

# 93
  • Мнения: 15 356
Първите 5 дни от стимулацията не ходиш на прегледи,от там са през ден.Ако си надалеч и не можеш да пътуваш си взимаш отпуск,болничен от личната за 7 дни с дископатия примерно.Имай предвид,че болничния за повече дни ,трябва да е добре обоснован.Лекарите носят финансова отговорност,14 дни за нищо едва ли ще ти даде.

# 94
  • Ловеч
  • Мнения: 328
Написах "нещо", защото не съм запозната с клиничните пътеки и значения, но мисля, че болки в кръста-неуточнени, дископатия, сигурно и 2*7 за грип... Аз си взех от клиниката, но бях предупредила шефа.
Разбирам за притеснението Ви с работодателя, но имайте предвид, че по време на стимулацията ще ходите на преглед и хормони през 2 дни, след това на пункцията, ще сте замаяна, след това имате поне 5 дни и после трансфер. Там поне 2 дена трябва да си починете.
Мисълта ми е, че и личния да Ви даде болничен, помислете и за отпуск.
И когато вече имате график по дни, какво Ви предстои, прекъснете отпуската с болничен.

# 95
  • Мнения: 15 356
Аз директно си казах ,че правя инвитро.Интелигентните хора разбират и не задават излишни въпроси,в днешно време всеки познава по една двойка минала през това.В един момент оправдания ,болнични,закъснения не минават.Пункцията също иска да отсъстваш,после и трансфера,добре си помисли .Успех!

# 96
  • Мнения: 31
Благодаря! А знаете ли колко време трае всичко? От първия ден на стимулацията до последният ден, в който си тръгна от клиниката?

# 97
  • Мнения: 15 356
Стимулация и пункция около 12-14 дни,после след 3-5 е трансфера.

# 98
  • Мнения: 2 523
Аз не исках да разбират и не си взех болничен, защото пише и името на клиниката и е очевидно, но си взех 2 дни отпуска за пункцията. Ако можете да работите от вкъщи преди това ще е най-добрият вариант. Успех и дано видите две чертички скоро!

# 99
  • Мнения: 31
Благодаря!
Не мога от нас да работя, работата ми е свързана с офис и в много специфична, да не говоря, че от скоро съм на тази позиция и реално няма кой да ме замести... Много ще ми е трудно. Обмислям вариант с неплатен отпуск...

# 100
  • Мнения: 15 356
То и при неплатения имаше някакви условия,не съм сигурна обаче.Ако някой е ползвал да каже.

# 101
  • Мнения: 922
При мен беше дори още по трудно защото аз не живея е Бг и трябваше да обясня защо няма да ме има месец /2 . В края на краищата седнах и говорих само с мениджерката ми обясних и ,че е прекалено лично и неискам никой да знае , тя дори на шефа ми не каза защо ми се налага да отсъствам за толкова дълго . Просто влезна в полужение , за което много и благодаря ! Както е казала Bobchita интелигентните хора разбират и не задават въпроси . Късмет и не се притеснявай за това точно !

# 102
  • Мнения: 31
Cry Благодаря!!

# 103
  • Мнения: 15 356
Ама разбира се че не коментират,аз казах също само на моя мениджър и само ние си знаехме.То не може да се разправя наляво и надясно информация за лечение .В 21 век сме все пак.Стела не се притиснявай,от инвитро са родени милиони,не сме първи и последни.

# 104
  • Мнения: 31
За съжаление моят шеф няма да влезе в положение. По-скоро би ме уволнил, ако разбере. Имах разговор с него, че ми се налага да отсъствам за 1,2 седмици заради здравословен проблем и няма да обяснявам какво отношение и приказки се наложи да изтърпя... Затова се обръщам към вас - за съвет кой какво е ползвал и за колко време, не мога да повярвам, че законодателят не е преценил, че има жени, които пътуват стотици километри /както в моя случай и не мога да работя през това време/ за ин витро процедура, налагат се инжекции 2 седмици и никой не е измислил как точно да се случи... Всяка прави "гимнастики" с работата си ... Абсурдно е! Неплатеният отпуск пък лишава от средства, които са толкова важни в този случай, болничният пък не е точно болничен, защото не сме "болни" от грип с кашлица ... и никой не е измилил графа за нас... Просто недоумявам!

Общи условия

Активация на акаунт