Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 72

  • 32 551
  • 769
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 69
При стимулация си поставих за един ден две инцекции от едната страна в корема по погрешка. Нали по принцип се редуват
Проблем ли е това?

Няма проблем, питала съм Simple Smile Иначе и аз съм се бъркала
Ох,олекна ми. Благодаря ти.

# 316
  • Мнения: 29
Здравейте днес ми е 9 ден от стимулациата, нищо не разбирам изследванията, добре ли са, не са ли, моля помогнете да разбера дали вървя добре, утре сутринта съм на преглед при гинеколога, мислих че през ден ще ме гледа но увиии, гледа ме вторник, и чаккк утре ще ме гледа. Та стойностите са LH 1,87,.. И estradiol 1610. Дано вървя добре. Притеснено ми е, че не са ми правили цветна снимка, дали може да се напрви по времето когато вадят яйцеклетките, или няма как да стане това? Благодаря ви

Здравей, при мен на същия ден естрадиола беше 11220 (имах 16 фоликула).. после разбрах, че това били извънредно високи нива, които сочели хиперстимулация. Докторката ми каза, че макс 3000 трябвало да е, за да е в нормални граници (вероятно важи за моя случай) и за да има после свеж трансфер

# 317
  • София
  • Мнения: 10 642
При стимулация си поставих за един ден две инцекции от едната страна в корема по погрешка. Нали по принцип се редуват
Проблем ли е това?
Редуването е за да не се травмира едната страна, да има време да почива.

# 318
  • Мнения: 179
Здравейте Simple Smile Бихте ли ми казали колко трябва да е стойността на прогестерона в деня на трансфера? Става въпрос за свеж трансфер на напълно ЕЦ, на 5 дневен ембрион. Имах само 1 цетротид и 1 прегнил.
Бях слагала 4 дни утрогестан и в деня на трансфера ми беше едва 14 ng/ ml. Добавиха ми и дуфастон. Много ли е нисък според вас?

# 319
  • Мнения: 1 726
Момичета,закупих някои лекарства за поредната ин-витро стимулация,но междувременно я канселирахме и за в бъдеще няма да се нуждая повече от тях,тъй като планирам да спра напълно с опитите със собствени Я....
Моля,ако някоя от Вас се нуждае да ми пише на ЛС.
Разполагам с 6 бр. Менопур 75 мг. (годен до 03/2021) и с 2 бр. Оргалутран (годен до 07/2021).
Съхранявани са според изискванията.
Успех на всички ни!! Heart

# 320
  • Мнения: 142
Здравейте днес ми е 9 ден от стимулациата, нищо не разбирам изследванията, добре ли са, не са ли, моля помогнете да разбера дали вървя добре, утре сутринта съм на преглед при гинеколога, мислих че през ден ще ме гледа но увиии, гледа ме вторник, и чаккк утре ще ме гледа. Та стойностите са LH 1,87,.. И estradiol 1610. Дано вървя добре. Притеснено ми е, че не са ми правили цветна снимка, дали може да се напрви по времето когато вадят яйцеклетките, или няма как да стане това? Благодаря ви

Здравей, при мен на същия ден естрадиола беше 11220 (имах 16 фоликула).. после разбрах, че това били извънредно високи нива, които сочели хиперстимулация. Докторката ми каза, че макс 3000 трябвало да е, за да е в нормални граници (вероятно важи за моя случай) и за да има после свеж трансфер
Утре ми е пункцията, много ме е страх от самата упойка... След колко време след пункцията се събуфихте, боли ли после, има ли кръв?? Ох ще полудея до утре,!!!! Със свеж трансфер едва ли ще съм, защото лигавицата ми била доста удебелена и трябвало доктора да е премахва, пак със упойка и каквото трябва после 😭 после кога идва цикъл?? И сигурно е доста по обилен от обичайния, след пункцията?

Последна редакция: сб, 25 яну 2020, 21:41 от AnMary

# 321
  • Мнения: 2 523
Noci Pashova 655637 - Здравей! И аз много се притеснявах преди пункцията, даже изпаднах в паника. Мисли си че е за една важна кауза и че правиш това което трябва.
Упойката не ме хвана първоначално, та ми сложиха втора доза и подейства доста бързо. После все едно една секунда по-късно се събудих в стаята. Другото момиче там каза че са ме върнали 15 мин след като сме тръгнали. Веднага ме пусна упойката и повече не я усещах.

Имах като менструални болки после за няколко дни, но и огромно облекчение от тежестта в яйчниците. Всичко е поносимо в името на бебчето. Ние  правихме свеж трансфер, така че за другото не мога да кажа.
Пожелавам ти успех с трансфера, а пункцията ще мине преди да си разбрала какво се случва!

# 322
  • Мнения: 226
Noci Pashova 655637
Няма от какво да се притесняваш. Упойката е най-приятното нещо от цялата процедура. Не усетих как заспивам, след това се събудих свежа и отпочинала. След самата пункция нямах болки кой знае какви, при мен се появиха на следващите дни, но аз бях с хиперстимулация и много фоликули, така че е нормално. Кръв също нямаше така че не се притеснявай и затова. Цикъла след пункцията ми дойде по график, не беше по обилен. Но 2рия се забави доста, оказа се че имам образувала се киста след стимулацията пих дуфастон, след него ми дойде на 12тия ден от приема. И в момента е доста обилен, поради голямо забавяне, но това е индивидуално. Аз чакам може би следващия месец ако всичко е наред за подготовка за Зет.
Не се притеснявай наистина, стискам палци всичко да е наред, няма да усетиш абсолютно нищо.

Последна редакция: сб, 25 яну 2020, 13:35 от Infinity90

# 323
  • Мнения: 142
Noci Pashova 655637 - Здравей! И аз много се притеснявах преди пункцията, даже изпаднах в паника. Мисли си че е за една важна кауза и че правиш това което трябва.
Упойката не ме хвана първоначално, та ми сложиха втора доза и подейства доста бързо. После все едно една секунда по-късно се събудих в стаята. Другото момиче там каза че са ме върнали 15 мин след като сме тръгнали. Веднага ме пусна упойката и повече не я усещах.

Имах като менструални болки после за няколко дни, но и огромно облекчение от тежестта в яйчниците. Всичко е поносимо в името на бебчето. Ние  правихме свеж трансфер, така че за другото не мога да кажа.
Пожелавам ти успех с трансфера, а пункцията ще мине преди да си разбрала какво се случва!
Мина му пункцията, естествено преди това щях да припадна, стана ми многоо много лошо.след 15мин отидах и започнахме пункцията, моя фоктор естествено не дойде, беше Минев той ми е прави, но мисля че доста е продължило събудих се 9,40 той още ми правише нещо заболяме ме, след това се махна, а мен ме докараха момичетата в стаята на легло. Сега не дъм ставала още но пих малко вода и много ми къркори корема, така ли трябва да е

# 324
  • Мнения: 2 523
Noci Pashova 655637 - Най-трудното е свършило! Браво на теб! Сега стискам палци да са извадили достатъчен брой че да има и да си замръзите. Ще ти кажат колко са извадили и как е протекла процедурата. Може би те е пуснала упойката по-рано? На мен ми донесоха едно листче с доклад, но после ми го взеха. Добре че го снимах.

Иначе сигурно си гладна. На мен после ми дадоха  вафла след около час. Дано не те боли повече и скоро да си имаш едни хубави мъници!

# 325
  • Мнения: 392
Здравейте момичета! В стимулация съм по дълъг протокол! В предходния месец имах преглед и док видя 8 тотални фоликула и каза,  че е добре предвид АМХ 1.6! Започвахме симулацията с блокиращата инжекция,  но това което ме притеснява е че днес на девети ден от симулацията имам 3 фоликула! Док каза,че е нормално предвид стойността на АМХ и че е доволен от отговора ми на симулацията! Според вас така ли е? Не са ли малко фоликули? На 35г. съм и ще ми е 4та симулация! Досега съм имала още 3 стимулации по къс протокол и са ми вадили по 10-12 Я , но с ниско качество за съдействието...
Благодаря предварително и приятен ден..

# 326
  • Мнения: 29
Noci Pashova 655637 Браво, радвам се, че е минало!!! Стискам палци да има хубав брой качествени яйцеклетки Simple Smile
Относно корема - на мен ми къркореше и бълбукаше до трети ден след пункцията. Явно затова и съветват да не се ядат храни, които образуват газове. Дано при теб да отшуми бързо

# 327
  • Мнения: 42
Здравейте, казвам се Таня на 36 год. съм, живея в Германия. Другият месец ми предстои ИКСИ и съм много притеснена, въпреки, че проблемът не е в мен, а в бавните и малко на брой сперматозоиди на мъжа ми.

# 328
  • Мнения: 142
Благодаря ви искренно ❤️, ами мина всичко нооо сега цялата торба лекарства се чудя от къде да е пидхвана 😟, доксициклин 2 по 1, утрогестан 4 пъти по 2 вагинално, (за тях бех чела че на някой момичета им бута кръвното и им става лошо,), преднизолон актавис  3 по 1 ( но сега, вадя хапчетата и виждам че от аптеката са ми дали  преднизолон кортико, дали са се объркали?? ), аспир но него от утре вечер по 1,, фолиева киселина и витамини по  1 на ден, естрофем 4 по 1, дуфастон 3 по 1, климера 4 лепинки да си ги залепа и 4 наведнъж. След два дни да почна нош по 2 по 2, и бусколизин 2 по 2. Това ми изписаха, мен още ми е едно страхливо, смотано, притеснено, после пак като ми махаха абоката ми  стана лошо, вече беше 13ч и ми казаха да се обличам и да тръгвам, на мен пак ми се замота, донесаха ми 1 чашка кола и 3 сладки, иначе в 12ч имаше обяд 1 пирция пилешка супа, 1 филийка хляб и 1 ябълка. Та пийнах колата хапнах 2 сладки поседях още 30мин и си тръгнах. Минахме купихме лекарствата и се пребрахме, сега ги вадя от чантата и направо се чудя от къде да ги почвам.. Иначе са се обадили на моя доктор, и на тях им е казал че най-вероятно ще ги замразим и няма сега да има трансфер. Вторник ме викат да отида сутрента, за преглед ли за какво незнам, може би за изследване да ми пуснат, не знам как се процедира след това, нито за какво ме викат. Ами то уж мина най страшното но ако трябва и тоя полип да ми махат пак ще трябва упойки ииии  😟😟😟😟
МОМИЧЕТА СПЕШНО Е ПОМАГАЙТЕ ЮОЛЯ, ВЧЕРА СЛЕД ПУНКЦИЯТА ОК, МО ДНЕС СИЛНИ БОДЕЖИ В ДЯСНО ПОД РЕБРОТО, И ОТ СЕГА В СЪЩАТА СТРАНА В ДЯСНО УХОТО СТРАШЕН ШУМ И ПУЛСИРАНЕ, НЯКОЙ БИЛ ЛИ Е ТАКА, МОЛЯ ВИ

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 10:29 от Noci Pashova 655637

# 329
  • Мнения: 4
Здравейте,

предстои ми втори опит инвитро. Искам да подобря качеството на яйцеклетките си и ми се ще да мина някакъв цикъл иглотерапия и масажи. Дали знаете за добри места в София, къедето мога да направя това?

Също така, моят лекар не ми даде съвет за добавки, които да пия, дали имате някой лекар, коййто се занимава с това и би могъл да ме посъветва какви добавки да взимам, за да подобря качеството на яйцеклетките.

Общи условия

Активация на акаунт