Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 72

  • 32 654
  • 769
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 33
На мен ми казаха, че ги съхраняват три месеца. ако до този момент не се започне процедура, на месец се заплаща по 100 лева. Може и да се плати за 6 месеца, сумата е 400 лева.

# 301
  • Мнения: 15 356
На мен пък ми казаха,че ги съхраняват 5 години и после се обаждат на семейството,ако не се ползват се унищожават.Без заплащане е това.

# 302
  • Сливен
  • Мнения: 4 232
Само да вметна- след пункцията,която беше миналата година,ми казаха че ще има ЗЕТ,а не свеж.И като настъпи времето за трансфера,ми обясниха това със съхранението.  Simple Smile
Съхранение за 1 година -360 лв.   

# 303
  • Мнения: 776
Момичета, обърках си терапията. Назначен ми е фраксипарин от деня  на пункцията и да добавя към него и АП 75мг след трансфер. Прочетох го грешно и взех аспирина вечерта преди трансфера- т.е 60 часа след пункция. Дали има опасност от кървене?

# 304
  • Мнения: 226
Мен специално ме бяха предупредили да не взимам никакви съдоразширяващи още преди пункцията, за да се избегне кървене, така че според мен има опасност. Посъветвайте се с лекаря си.
Стискам палци всичко да е наред 😊

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 13:37 от Infinity90

# 305
  • Мнения: 1 278
Rose, ако беше преди пункцията да е рисковано, но ден преди трансфера не мисля, че ще навреди. Все пак АП се изписва от деня на трансфера. Но това е мое мнение, попитай доктора.

# 306
  • Мнения: 69
Здравейте, момичета, минавам да се отчета набързо.
Мина първата в живота ми пункция. Самата процедура не беше страшна и все пак съм с противоречиви чувства, тъй като после ме уведомиха, че са се получили "усложнения"... Даже не ми се говори за това Disappointed Relieved само се радвам, че мина...
Резултатът беше 15 извадени Я. Емриолог звънна на следващия ден да каже, че 9 са се оплодили.
Сега само се моля да оцелеят поне 4-5, за да имаме да си замразим 2-3... Четох много, останах с впечатление, че май до 5ти ден окапват доста от оплодените.
Нямам никаква идея как процедират оттук нататък... вероятно ще трябва да издирвам доки, за да каже ще има ли свеж или не... Утре е трети ден и съм в неведение... Много ми е сдухано Sweat

Забранили сте си изпращането на съобщения до вас и няма как да ви отговоря, за да не спамим тук. 🙂

# 307
  • Мнения: 29
Здравейте, момичета, минавам да се отчета набързо.
Мина първата в живота ми пункция. Самата процедура не беше страшна и все пак съм с противоречиви чувства, тъй като после ме уведомиха, че са се получили "усложнения"... Даже не ми се говори за това Disappointed Relieved само се радвам, че мина...
Резултатът беше 15 извадени Я. Емриолог звънна на следващия ден да каже, че 9 са се оплодили.
Сега само се моля да оцелеят поне 4-5, за да имаме да си замразим 2-3... Четох много, останах с впечатление, че май до 5ти ден окапват доста от оплодените.
Нямам никаква идея как процедират оттук нататък... вероятно ще трябва да издирвам доки, за да каже ще има ли свеж или не... Утре е трети ден и съм в неведение... Много ми е сдухано Sweat

Забранили сте си изпращането на съобщения до вас и няма как да ви отговоря, за да не спамим тук. 🙂

Loveforever33 Дори не знаех, че са блокирани, разцъках,  мисля, че ги разреших Simple Smile

# 308
  • Мнения: 142
Здравейте днес ми е 9 ден от стимулациата, нищо не разбирам изследванията, добре ли са, не са ли, моля помогнете да разбера дали вървя добре, утре сутринта съм на преглед при гинеколога, мислих че през ден ще ме гледа но увиии, гледа ме вторник, и чаккк утре ще ме гледа. Та стойностите са LH 1,87,.. И estradiol 1610. Дано вървя добре. Притеснено ми е, че не са ми правили цветна снимка, дали може да се напрви по времето когато вадят яйцеклетките, или няма как да стане това? Благодаря ви

# 309
  • Мнения: 766
Когато те гледат с ехографа не ти ли казват колко са фоликулите и как растат? Прави се схема и при всеки преглед се записват тези данни, защото е важно. Къде ти правят стимулацията? Според мен е супер несериозно от страна на доктора да не коментирате това. А иначе според мен изследванията са ти добре, мисля че около 7 фоликула отговарят на стойността на естрадиола, ако не греша..
И цветна снимка не може да се прави в този момент.

# 310
  • Мнения: 142
Във Селена правим, от Пловдив сме си, решихме, че тук са едни от най - добрите специалисти. Ами каза ми че имам около 5 фоликула, но нещо не били с правилна форма, това беше всичко.

# 311
  • Пазарджик
  • Мнения: 725
Във Селена правим, от Пловдив сме си, решихме, че тук са едни от най - добрите специалисти. Ами каза ми че имам около 5 фоликула, но нещо не били с правилна форма, това беше всичко.
ПРИ Ангел Ставрев, предполагам?

# 312
  • Мнения: 164
Момичета, здравейте! 🌞
Искам да попитам, когато се налага да се отложи стимулация, един, два или колкото трябва пъти, всеки път ли се пускат хормони?

# 313
  • Мнения: 69
При стимулация си поставих за един ден две инцекции от едната страна в корема по погрешка. Нали по принцип се редуват
Проблем ли е това?

# 314
  • Мнения: 29
При стимулация си поставих за един ден две инцекции от едната страна в корема по погрешка. Нали по принцип се редуват
Проблем ли е това?

Няма проблем, питала съм Simple Smile Иначе и аз съм се бъркала

Общи условия

Активация на акаунт