Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 72

  • 32 355
  • 769
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 904
Noci Pashova 655637, не се притеснявай за пункцията. Минала съм по този път. Септември месец първа пункция, с първа за живота упойка.
Няма нищо страшно. Аз се бях настроила, че това е една голяма стъпка, която ме доближава до така желаното дете и даже се вълнувах приятно от този факт.
Успокой се и дано извадят читави Я, от които да станат добре развиващи се ембриони.
Лично на мен ми беше много приятно като заспивах Grinning

# 286
  • Мнения: 29
Здравейте, момичета, минавам да се отчета набързо.
Мина първата в живота ми пункция. Самата процедура не беше страшна и все пак съм с противоречиви чувства, тъй като после ме уведомиха, че са се получили "усложнения"... Даже не ми се говори за това Disappointed Relieved само се радвам, че мина...
Резултатът беше 15 извадени Я. Емриолог звънна на следващия ден да каже, че 9 са се оплодили.
Сега само се моля да оцелеят поне 4-5, за да имаме да си замразим 2-3... Четох много, останах с впечатление, че май до 5ти ден окапват доста от оплодените.
Нямам никаква идея как процедират оттук нататък... вероятно ще трябва да издирвам доки, за да каже ще има ли свеж или не... Утре е трети ден и съм в неведение... Много ми е сдухано Sweat

# 287
  • Мнения: 312
Кристалинка, най-тежката част от процедурата е минала. Надявам се, че тези "усложнения" са вече в миналото.
Зареди се с положителни мисли за ембриончетата. Не натрупвай в тялото си негативна енергия.
Желая от сърце успешна бременност! Очакваме с трепет радостни новини и от теб!

# 288
  • Мнения: 29
Благодаря ти, orenda90
Усложненията са разкъсване на сраствания на единия яйчник с матката (което го открили по време на пункцията), съответно разкъсване и изтичане на кръв в коремната кухина... За жалост не ми беше обяснено много.. нито ми беше назначен последващ преглед... Много ми е тъжно, не знам какво да правя... Дали такава ситуация изобщо позволява свеж трансфер... толкова въпроси си задавам Sweat
Ще звъня утре в клиниката, както и на доки... дано получа някакви отговори.
Стискам палци и аз на всички, които преследват мечтана цел Hug

# 289
  • Мнения: 312
Наистина звучи ужасно, Кристалинка!
Важното е, че си се измъкнала това. Пожелавам ти успешен финал! Hug
Не знам дали в това състояние ще ти предложат свеж трансфер, но според моя доктор, последните проучвания сочат, че при ЗЕТ има повече успешни процедури.

Момичета, до сега не се бях замислила, но от Фонда финансират един свеж или един ЗЕТ или може и двата варианта с една Заповед? Т.е. ако процедурата със свеж трансфер хипотетично е неуспешна, може ли в следващия месец да има опит със ЗЕТ със същата Заповед от Фонда?
Напълно се доверявам на доктора ми и каквото той реши и прецени за мен и не съм си задавала този така важен въпрос до момента.

# 290
  • Мнения: 226
orenda90
Мисля че се покрива само единия вариант, демек при неуспешен опит със свеж трансфер и останали ембриони, зет в следващия месец се поема от нас. Но наистина не мога да твърдя със сигурност.

Кристалинка
Стискам палци всичко да е успешно, дори и да няма свеж трансфер, важното е да се възстановиш възможно най-бързо. Аз също чакам за ЗЕТ, и на мен са ми казвали че снежинките се по устойчиви и имат голям шанс. Успех желая от сърце 😊

# 291
  • Мнения: 1 588
Поема се един свеж и един зет.  Те плащат замразяването на Е, а ние самия им престой. Но ако нямаш Е за замразяване трябва наново да се подават документи за фонда, няма как ти да си платиш стимулацията примерно, а да се възползваШ от ЗЕТ.

# 292
  • Мнения: 312
Благодаря, Александрия!

# 293
  • Мнения: 1 904
Александрия, как така заплащаме самия им престой?
От септември имам замразени две Е и никой до този момент не е споменавал, че ще дължа пари за нещо. Моля за повече инфо.

# 294
  • Мнения: 15 356
Александрия, как така заплащаме самия им престой?
От септември имам замразени две Е и никой до този момент не е споменавал, че ще дължа пари за нещо. Моля за повече инфо.
M-angel ,не дължиш нищо.

# 295
  • Мнения: 226
При мен е поето всичко освен съхранението на вече замразените ембриони. Него си го плащам на месец до трансфера.

# 296
  • София
  • Мнения: 10 642
Фонда поема 200лв за криоконсервация, съхранението не се поема от фонда

# 297
  • Мнения: 1 588
Александрия, как така заплащаме самия им престой?
От септември имам замразени две Е и никой до този момент не е споменавал, че ще дължа пари за нещо. Моля за повече инфо.
Ние си платихме съхранението. До колкото си спомням и в страницата на фонда си пише, нещо ми е лошо и не.ми се влиза сега да чета, извинявай. Тоест фонда поема замразяването, а ние съхранението. Може да бъркам нещо, по късно ще прочета и ще ти кажа, но ние си платихме 100% по 35лв на месец, колкото месеца ние си преценим.

# 298
  • Сливен
  • Мнения: 4 204
Вярно е-поемат замразяването и отмразяването,но не и СЪХРАНЕНИЕТО.Преди 1 седмица платихме за съхранение,така че ето пример с мен. Simple Smile

# 299
  • Мнения: 1 588
Някъде го бях чела, исках да сложа линк, ама сега не го намирам. Знам, че сме го коментирали тука в темата и преди, още преди аз да почна процедура, за това бях и подготвена (:

Общи условия

Активация на акаунт