Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 72

  • 32 405
  • 769
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 86
Здравейте, не зная дали тук е правилната тема. На 39  години съм и скоро приключи третият ми опит, на пункцията бяха извадени 9 фуликола, оплодиха са всички яйцеклетки, но на 3/4 ден започва неправилно делене на всички, и така останах без нито един ембрион. Не зная дали на следващата стимулация нещата няма да са същите, някой изпадал в подобна ситуация? Не зная накъде да тръгна и дали не е време за отказ вече Sad

# 391
  • Мнения: 399
Здравейте, не зная дали тук е правилната тема. На 39  години съм и скоро приключи третият ми опит, на пункцията бяха извадени 9 фуликола, оплодиха са всички яйцеклетки, но на 3/4 ден започва неправилно делене на всички, и така останах без нито един ембрион. Не зная дали на следващата стимулация нещата няма да са същите, някой изпадал в подобна ситуация? Не зная накъде да тръгна и дали не е време за отказ вече Sad

Какъв беше протокола? И всеки път ли е бил такъв резултата?

# 392
  • Мнения: 3 176
Ахахахаха, Джули, ами де да знам, не мога още. Ако опре до следващ опит работата, ще се науча. Реших въпроса-ще ходя в ДКЦто , където ми е личната.

Кийпче аз съм в същата ситуация. Трябва да сложа инжекция довечера в 22 часа, тя е от лесните, ама психически не ми е ОК, поне да видя веднъж как се ползва и ще ида на спешния център дето моето GP има договор с него. Мъжът ми каза, че ще гледа клипче и ще ми я сложи, но видимо се успокои като предложих да идем при професионалист Simple Smile
За конвейера - аз когато съм на манипулационна никога няма никой, явно стимулациите сте в някакъв друг час, който може би е ви е еднакъв затова има трафик. Или говориш за прегледите.

Момичета благодаря за отговорите, дадохте ми кураж, понеже съм на ЕЦ и ще е една яйцеклетка и имам вече слагана упойка наскоро заради хистерото ще пробвам без упойка. Само ме е страх да не мърдам Simple Smile

Ангел, не се ли правят някакви заключения, във връзка със спирането на развитието, няма ли да променят стратегия за следващия опит? Иди на второ мнение.

Последна редакция: сб, 01 фев 2020, 10:55 от Одри

# 393
  • Мнения: 86
Протокола беше къс, с gonal f 225, предните пъти съм имала по 8/10 фуликола от който почти всички се оплождаха и стигаха до замразяване дори, лошото е че ми казаха че най-вероятно е от възрастта при мен и качество на яйцеклетки, ние сме с неизяснен стерилитет... Това беше само коментара за сега, другата седмица ще отида до клиниката.

# 394
  • Мнения: 592
Аз съм " за " смяна на подхода и на клиниката/лекаря  при повече от два неуспешни опита.
Не може да ме убедят , че на 39 я. са ти с лошо качество, колкото и да е индивидуално. Някъде бъркат. Нямаш време за губене, пожелавам ти успех!

# 395
  • Мнения: 86
Просто това беше много голям удар за мен, до сега се стигаше дори до бременност, въпреки че последваха спонтани аборти в 6 и 7 седмица, една биохимична, може и от тези спонтанни да изхождат за лошо качество, но не очаквах да е кръгла нула този опит. Благодаря за отговорите.

# 396
  • София
  • Мнения: 10 642
За съжаление 39 не е като 29

# 397
  • Мнения: 1 904
Защо не се консултираш с друг доктор? Не е ли по-важно първо да се намери причината за загубите? Какъв е смисълът просто да целят постигане на положителен тест?
Недей да бързаш и да правиш поредната процедура. Сигурно се чувстваш притисната от времето, но по-добре малко забавяне, което може да доведе по-скоро до успешна бременност.
За да не решиш, че ми е лесно, ще ти споделя, че съм на 38 г, боря се за първо дете, от 2 години посещавам репродуктивна клиника, а преди 10 дни разбрах, че лекарите не са обърнали внимание на много важни за мен неща.
Така времето ми е напълно изгубено, както са били безсмислени и направните три инсеминации със стимулация и едно инвитро с много сериозна стимулация.
Сега отложих с един, два месеца, за да обърна внимание на пропуските.
Успех ти желая и извинявай, тъй като не познавам историята ти, ако съм била нетактична.

Последна редакция: сб, 01 фев 2020, 13:06 от m-angel

# 398
  • Мнения: 922
AnnGel много съжелявам за това което се е случило , но малко е странно ,че си измиват ръцете с възрастта . Какво то предложиха за следващия опит ще променят ли нещо и къде ще търсят проблема ? Аз съм на 31 и ситуацията е подобна . С мъжки фактор сме първи опит до 5 ден от 10Я само 2 бяха останали който върнахме  ,но май не са било в стадии бласроцид - резултата биохимична . 2 опит 6 оплодени Я до 4 ден само 2 пак - резултата е 0 дори не е имало имплантация . За замразяване въобще да не говорим така и не стигна и двата пъти , аз също съм с къс протокол с Гонал Ф 225 . Сега ми казаха ,че проблема най вероятно е в качеството на Я (въпреки че ембриоложката каза средно че е ) . И вече не знам какво да си мисля . Сега са ми назначили Ovaboost и DHEA за 2 месеца да пия , преди 3 опит иска да направя нагревки на малкия таз , както и да направим ко-култивиране + някакво надраскване на матката мисля ,че се водеше и при пункция 24 часов мониторинг на ембрионите . Но не знам и аз къде да търсим вече проблема имплантация ши е качеството ли е на Я , за спермограмата ясно то там че има проблем има ,но нали заради това пък правим ИКСИ и ИМСИ . Та добре си разпитай и ти а не да се извиняват с годините . ❤❤❤

# 399
  • Мнения: 61
Питам, защото и на мен май няма да ми пускат. В Англия без кръвни тестове се минава, само сканове. Вчера ми пратиха план за действие:

FET on -natural cycle
 
- baseline scan on day 2 or 3 of your bleed
- ovitrelle trigger when lining >8 mm and lead follicle>16 mm
- start cyclogest from day 2 after transfer 400 mg twice a day
- Frozen embryo transfer one  week after trigger injection

Дали някоя от вас е минавала през сходни неща? В чужбина? Или в Англия направо.



Здравей! Аз също съм в Англия и имах три трансфера до сега и с тях приключвам тук! След първата стимулация( март) трансфер на 3дневен ембрион и резултат извънматочна! Имахме едно замаразено което върнахме Сеп- отрицателнет тест за бременност! Започнахме втората стимулация, върнахме два 5дневни, положителен тест и биохимична за съжаление! Нямаше никаква промяна в подхода при стимулациите, нищо различно! Доктор съм виждала за целия период 4 пъти! Никакви изследвания преди втората стимулация, само скан и инжекции! При 32 фоликула само 6 извадени! Единственото което взимах след трансферите е Cyclogest  който ми казват да го спра след теста! Чета тука какви неща и процедури правят е БГ и съм изумена! Имам чуството че при мен всичко беше колкото да мине! Никакъв индивидуален подход, всички под една лента! Иначе сме с мъжки фактор!
Пожелавам ти успех и дано си попаднала на по-добри лекъри от мен! Дерзай!

# 400
  • Мнения: 922
Аз след 2.5г ходене по доктори и скандали по телефона за да ми запишат часове за ЦС и т.н (това в Англия ) накрая извода им беше неизяснен стерилитет . При условие ,че имахме 3 спермограми там и на трите си е писало ,че морфологията от 6% последната беше дори 4% (сега е 2% ) никои нищо не спомена за това ....В Бг от първи преглед веднага обърнаха внимание именно на това и ни казаха ,ето от къде идва проблема . За това и не мога да им се доверя да правя инвитро там , плюс ,че в нашата община нямам право дори и на безплатен опит ,не го финансират . NHS винаги им е куцал (ако сте към тях де ,а не частно ) за 10г само веднъж съм попадала на свестон GP останалите си дават диагнозите с помощ от Google . Emichka aако имаш възможност опитай в Бг или в Турция . В Бг е хубавото ,че можеш да св възползваш от фонда въпреки ,че не живееш тук ти си Бг гражданин това е достатъчно . Кофти е с престоя аз си стоя по 2месеца но имам тази възможност просто . Другия варянт за който аз си мсиля ако тези в Бг не успеят и с 3 опит е Турция .

# 401
  • Мнения: 61
Ние бяхме към NHS,  видя ни се добър вариант, точно защото и двамата сме тук! Нашия личен лекър беше много добър, много бързо задвижиха нещата и бяхме насочени към две клиники, ние избрахме тази за която имаше по-добри отзиви! Не ми се коментира, че само сестри ме преглеждаха, кръвни тестове само преди първата стимулация, и когато започнаха болките и кървенето( извънматочна беше) ми казваха само да си чакам прегледа, който беше след 24 дни!!! Накрая бях в болница 4 дни и ме готвеха за операция! Добре, че ЧХГ то не растеше и ми сложиха инжекция! Истински кошмар! И ги питам защо, каква е причината? Те вдигат рамене и казват, че си зависело от ембриона! Никакви изследвания след това, нищо! Даже докато ми следяха нивото на ЧХГ ми изгубиха кръвта един път! Даже на скан не ме прегледаха! Аз се прибрах в БГ и там минах прегледи! Тук всичко е на късмет май-май !
Чета и разпитвам за БГ- различни мнения за всеки лекър, направо не знам на къде да  поемем, кой лекър, коя клиника!? Никък и не ми се иска да идвам сама за изследвания и прегледи, но каквото -такова! За Турция прочетох много добри коментари и изобщо не го изключвам като вариант! Ще изчакам само да ми мине последния преглед тук на 14/02 и ще решаваме! Вие при кой лекър/ клиника сте?

# 402
  • Мнения: 922
Писах ти Емичка . В Щерев сме при професор Тимева .

# 403
  • Мнения: 3
здравейте момичета,
 аз малко късно се вклюзвам в дискусията, но исках да поделя опита ми от чужбина. На 33 години съм, живея от известно време във фламандската част на Белгия и след една година опити се насочихме към специалисти. Тук нямаш свой собствен лекар, при нас са 4-ма, които се въртят на смени в болницата и в частния им кабинет- няма значение къде отиваш, а където има сводобни мяста за преглед. След 4 неуспешни изкуствени инсеминации, ни пренасочиха към ин витро. Водим се с мъжки фактор, мъжът ми има сравнително ниски нива на качествени сперматозоиди (в 3 от 4-те опита под 5 милиона, което е като минимално ниво за успешна инсеминация). Но на мен овулацията ми все се падаше в петък, все при един и същи доктор, който ми състави протокола- Гонал Ф 150м от, след 6-ти ден включих Цитротид и 36 часа преди пункцията Прегнил. Винаги сама си слагах инжекциите- направо станах специалист, добре че има YouTube-филмчета. Следиха на 2-ри (когато започнах), 7, 10,12 ден големина на фоликулите + кръвни изследвания. Никога АМА НИКОГА не са ми казвали никакви стойности на никакви показатели- аз като ви следя във форума, нямам представа понякога какво точно обсъжвате, при мене казват Добре, продължавай и това е. По принцип тук целят да се образуват малко на брой, но качествени фоликули- между 10 и 15. моите тръгнаха да стават 16 и ми намалиха дозата на Гонал Ф на 125. Та на 14-ти ден ми беше пункцията с местна упойка, така че аз бях будна по време на манипулацията, а мъжът ми беше до мене (не че ми държеше ръката, човекът беше зает да следи работата на биолога и броеше фоликулите, все едно разбира какво брой). Не е най-приятната процедура, но аз все си мислех, къде съм тръгнала да забременявам и раждам, ако една такава процедура не мога да изтърпя. Като бройка изкарах 13 фоликула, от които се оплодиха и развиха успешно до 3-ти ден 8 яйцеклетки (казаха, че съм късметлийка), една вкарахме на 3-ти ден (тук масово се практикува на 3-ти ден, а рядко на 5-ти) и останалите замразихме. Взимам 3 пъти на ден по 1 Утрогестан вагинално и мога да направя кръвен тест на 12-тия де след трансфера- тук предписват минимално количество лекарства, но може би защото сме с мъжки фактор. В Белгия местната Здравна каса покрива до 6 пункции, без ограничение на броя на трансферите на всички изкарани и оплодени яйцеклетки от тези 6 пункции и замразяване и съхванение до 5 години. Надявам се съм ви била полезна. Много успех ви желая на всички и дано се сбъднат нашите съкровени желания!

# 404
  • Мнения: 108
Здравейте момчета. Следя темата но не съм се включвала до сега. Предстои ми инвитро процедура надявам се скоро. Ние сме с МФ искам да попитам всички ли пиете няколко месеца преди стартиране коктейл от витамини, или това е по преценка на лекаря?

Общи условия

Активация на акаунт