Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 72

  • 32 573
  • 769
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: X
Момичета, някоя от вас имала ли е лека форма на хиперст. и въпреки това успешен трансфер? За колко време се възстановихте?
По настояване на лекаря няма да отлагаме Т., но аз продължавам да не се чувствам добре. Вместо да си оправям след пункцията, със вдеси изминал ден става по-зле. Гади ми се почти постоянно, а тази нощ почнаха страшни спазми и болки при ходене по гол.нужда. Надявам се да е от слабителното, което взимам.
Вие имали ли сте такива неразположения? Изобщо не съм предвидила тези рискове от процедурата Sad

# 481
  • Мнения: 1 996
Аз бях така. Според лекарите не било хиперстимулация, бяха извадили 14 Я, но аз имах доста болки и подуване, и яйчниците бяха уголемени. Преглеждаха ме два пъти между пункция и трансфер, нямаше вода задържана.Направихме свеж трансфер на 5 ден, и беше успешен (е, финалът не, за съжаление). Предполагам преди трансфера ще погледнат пак на ехограф как  е положението, и ако не им хареса, не е късно да се замразят ембрионите. След това от бременността се усили неразположението, пих протеинови шейкове, ядох извара, пазих се без резки движения, от страх да не се усучат яйчниците. Чак към 8 г.с  почнаха да отшумяват симптомите.

# 482
  • Мнения: X
Ох не знам. То това е, че никой не дава обяснение има ли връзка между неразположенията и задържането на Е. и после ако стане беля, дали е от това.
Не съм сигурна , че на човечето ще му е комфортно в мен точно сега, но до видим.

# 483
  • Мнения: 189
Ох не знам. То това е, че никой не дава обяснение има ли връзка между неразположенията и задържането на Е. и после ако стане беля, дали е от това.
Не съм сигурна , че на човечето ще му е комфортно в мен точно сега, но до видим.
Миличка аз получих страшна хиперстимулация 8 часа след трансфера, лекарите твърдяха, че 85% след хиперст. Настъпва бременност е да ама не при мен нищо не се случи и мн съжалявам, че не бях запозната при този първи опит с тези рискове от хиперстимулация и ако знаех какво може да сатане бих предпочела да не правя свеж. Съвет от мен обсъди хубаво с твоя лекар всички възможни изходи, така че да има + тест дай боже. Успех.

# 484
  • Мнения: 1
Здравейте аз съм нова в групата, с мъжа ми живеем в Германия и до сега имаме 4 неуспешни инсеминации и 2 неуспешни икси. Последното икси беше този месец... имах лека форма на хиперстимулация - уголемени яйчници, силни болки и подуване и задържане на вода в корема. След пунктуацията болките понамаляха, извадиха ми 19 яйцеклетки. Докторът ми каза да пия много течности и да хапвам повече протеини, след около седмица бях вече добре. Трансферът беше на 5-тия ден (една бласто и една морула), за съжеление в понеделник ми дойде цикъла..

# 485
  • Мнения: 523
Здравейте! Четох доста за инвитро процедурите и се чудя колко ли горе долу ще струват допълнителните изследвания, инжекции и т.н за подготовката за инвитро. На едно място видях сума около 3500 лв, а в друг коментар - ок.1000 лв. Вярно е че зависи и от изследванията, които се правят, но разликата е голяма

# 486
  • Мнения: 3 199
Разликата наистина е голяма. И аз питах затова във фейсбук в една група преди време. Аз съм в период преди пункция, самофинансираме се и лично на мен по къс протокол с Менопур, Естрадиол, Цетротид и Овитрел, изследвания, всичко до тук сме дали  2000лв. Икси-то ще ми струва още 3000лв и ако е успешно всичко ще има вливки някакви....Но мисля, че минахме по-евтино, в сравнение с другите, а и спестихме 400лв, само от Менопура, който е закупен от Турция (само първата кутия купихме от тук, защото до последно не знаехме каква ще е стимулацията). Та при мен нещата ще са около 5000лв и малко повече, общо

# 487
  • Мнения: 226
Всичко е доста индивидуално според проблема и това как реагира организма, какви изследвания ти насочват от клиниката. При нас грубо наистина не съм го смятала, като изключим финансирането от фонда, може би над 2500 ако не са и повече са ни изследвания, инжекции, лекарства, някой успявах да си ги пусна чрез ваучер в кандиларов, но други го искаха в клиниката като тромбофилия, нк клетки, sdi тест, контроли на някой изследвания..  Наистина е доста индивидуално и колкото и да се търси информация никога няма да е коректна спрямо вашия случай. Да не говорим, че ние от София правим опита в Плевен и включваме и разходи за бензин и понякога и спане.

# 488
  • Мнения: 72
Всичко е доста индивидуално според проблема и това как реагира организма, какви изследвания ти насочват от клиниката. При нас грубо наистина не съм го смятала, като изключим финансирането от фонда, може би над 2500 ако не са и повече са ни изследвания, инжекции, лекарства, някой успявах да си ги пусна чрез ваучер в кандиларов, но други го искаха в клиниката като тромбофилия, нк клетки, sdi тест, контроли на някой изследвания..  Наистина е доста индивидуално и колкото и да се търси информация никога няма да е коректна спрямо вашия случай. Да не говорим, че ние от София правим опита в Плевен и включваме и разходи за бензин и понякога и спане.

при кой доктрор сте в Плевен?Извинявам се за въпроса

# 489
  • Мнения: X
Да, наистина зависи, но дори и да си по фонд, пак следва да имате някаква сума налични пари, поне 1000 лв. си пригответе . Ние си платихме ПКК, вирусология, лекарства (до момента 200 лв. сме дали само за лекарства), Sdi test и оплождане Имси +зона селекция. За замразяването още не знам. Някои от екстрите бяха по наше желание , а в други случаи може състоянието на жената да изисква допълнителни изследвания. Зависи и от подхода на конкретната клиника какви изследвания изисква преди започване на инвитро процедура.
Успех!

# 490
  • Мнения: 15 356
Ние по фонда бяхме и освен вирусология и микробиология не сме плащали.

# 491
  • Мнения: 226
В Кирм Плевен при доктор Бързашки сме. С мъжки фактор сме и въпреки това имахме доста допълнители изследвания за мен които споменах по горе.
Всичко е доста индивидуално според проблема и това как реагира организма, какви изследвания ти насочват от клиниката. При нас грубо наистина не съм го смятала, като изключим финансирането от фонда, може би над 2500 ако не са и повече са ни изследвания, инжекции, лекарства, някой успявах да си ги пусна чрез ваучер в кандиларов, но други го искаха в клиниката като тромбофилия, нк клетки, sdi тест, контроли на някой изследвания..  Наистина е доста индивидуално и колкото и да се търси информация никога няма да е коректна спрямо вашия случай. Да не говорим, че ние от София правим опита в Плевен и включваме и разходи за бензин и понякога и спане.

при кой доктрор сте в Плевен?Извинявам се за въпроса

# 492
  • Мнения: 1 593
Ние сме с тубарен фактор и сме по фонда + 500лв от общината. Аз за първи път си пуснах по касата кръв и урина в 12 седмица. До момента сме поне 3000 за изследвания и лекарства като в момента съм на фраксипарин + утрогестан + дуфастон + но шпа и давам към 250 на месец. Трябва си сума със сигурност, но много зависи. Много момичета си пускат хормони и кръв по касата, така че и много разходи могат да се спестят. Също съм в Плевен, но при доцент Иванов

# 493
  • Мнения: 72
Ние сме с тубарен фактор и сме по фонда + 500лв от общината. Аз за първи път си пуснах по касата кръв и урина в 12 седмица. До момента сме поне 3000 за изследвания и лекарства като в момента съм на фраксипарин + утрогестан + дуфастон + но шпа и давам към 250 на месец. Трябва си сума със сигурност, но много зависи. Много момичета си пускат хормони и кръв по касата, така че и много разходи могат да се спестят. Също съм в Плевен, но при доцент Иванов
Аз съм със същия проблем и точно по същия начин съм през фонда, но все още не съм подала док в общината
Кога ще стартира процедурата ви и по какъв протокол сте

# 494
  • Мнения: 1 593
Renata аз бях по дълъг протокол, на 6'12.19 ми беше пункцията, а на 11.12.19 трансфера. Сега съм 12г.с. И си чакам ФМ И БХС. Документите ги подадохме началото на април и края на май ги взехме. Клиниката ни не прави процедури август и стартирахме подготовка септември. Висок пролактин, един месец лечение и средата на ноември ми сложиха блокираща инжекция и после всичко останало.

Общи условия

Активация на акаунт