Бронховаксом

  • 21 042
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 730
Малката ми дъщеря е на 1г и 6м. През зимата много често беше болна и по съвет на двама лекари почнах да й давам бронховаксом. Вече сме на последната доза. Обаче джипито, при което се преместихме от юни каза, че за тая възраст/до 3год/ не е ясно дали ще има някакъв ефект от приема на лекарството. Някой има ли такива наблюдения?


Много съм доволна!Пили сме го-рядко боледуваме и много по-леко.Определено има ефект,поне при нас.

# 16
  • Мнения: 408
За да действа ваксината е нужен около месец. Няма отношение към Стрептококови ангини. Не ги "хваща" просто.

"Флуарикс" и "Ваксигрип" са надеждни. Само анамнеза за реакции към тях в миналото са противопоказания да не се правят. Те са много пречистени и надеждни.
Точно с Ваксигрип се ваксинирахме. Почнахме да боледуваме 3 месеца след това.

# 17
  • Мнения: 8 585
За да действа ваксината е нужен около месец. Няма отношение към Стрептококови ангини. Не ги "хваща" просто.

"Флуарикс" и "Ваксигрип" са надеждни. Само анамнеза за реакции към тях в миналото са противопоказания да не се правят. Те са много пречистени и надеждни.
Точно с Ваксигрип се ваксинирахме. Почнахме да боледуваме 3 месеца след това.
Едва ли от това, което предпазва ваксината.
Ако детето посещава детска градина и е с хронично Стрептококово носителство, не очаквайте много от ваксината-тя не е за това.
За Стрептокок-а има "Превенар".

# 18
  • Мнения: 1 680
За Стрептокок-а има "Превенар".
За съжаление в България няма.

# 19
Много неща могат да се търгуват и продават. Важно е какво е добре за децата.
Не виждам какъв ефект искате да постигнете чрез лизат от микроби, приеман пер.ос. В стомашната среда от тези микроби не остава и помен. Още по-малко имунитет да се създаде.
Направете годишната противо-грипна ваксинация и ще имате несъразмерно по-голяма полза.

В годината, когато ваксинирах и себе си и детето, резултата беше постоянни грипове, това продължи горе-долу 1 година. В един момент си помислих даже, че боледуваме много повече от предната година, когато нищо не съм предприемала.

Следващата минахме на бронховаксом - не мога да кажа че избегнахме всякакви грипове, но боледуването беше значително по-малко.
Не знам какви са ти наблюденията, взимам в предвид мнението ти,, затова бих желала да дадеш някаква по-конкретна информация относно предпочитанието ти.

# 20
  • Мнения: 8 585
Привет,

Просто годината след боледуванията сте придобили имунитет, съвпадащ с прилагането на "препарата Бронховаксом(н)". Затова и по-малко боледувания.
Няма да намерите сериозен източник, препоръчващ употребата на този "цяр"... Няма да откриете и едно достоверно проучване, показващо сигурност и ефект от употребата му. Дава се "на око", "да хване"... както и толкова други неща.

# 21
Привет,

Просто годината след боледуванията сте придобили имунитет, съвпадащ с прилагането на "препарата Бронховаксом(н)". Затова и по-малко боледувания.
Няма да намерите сериозен източник, препоръчващ употребата на този "цяр"... Няма да откриете и едно достоверно проучване, показващо сигурност и ефект от употребата му. Дава се "на око", "да хване"... както и толкова други неща.

Колко години трае ефекта на такава ваксина, защото въпросната ваксина беше поставена преди 6 години и от тогава всяка есен правим 1 курс бронховаксом.
Не може ли да се твърди също за въпросната ваксина, че е "на око"?

Надявам се да не оставям грешни впечатления, не искм да влизам в ролята на защитник на този или онзи продукт, интереса ми е продиктуван от това че съм майка и бих желала да се информирам от най-доброто за детето си, без да ставам жертва на нечия рекламна кампания.

Ако няма да е много времеемко, моля дайте наистина конкретна информация, която да ми покаже вредата или ползата от едното и другото, някаква ваша статистика или друг материял, а не просто "аз казвам това е добро, аз казвам това е лошо". Всяка майка изчита много книги и статии за здравето, най-малкото за да не тича при личния лекар за едно повръщане например, и има някаква елементарна здравна култура, без да претендира за висока компетентност по въпроса. Предполагам, че именно това е основната цел на този сайт и аз бих желала да получа някаква информация защо Вие предпочитате ваксината пред бактериалния лизат.

# 22
  • Мнения: 352
Привет,

Просто годината след боледуванията сте придобили имунитет, съвпадащ с прилагането на "препарата Бронховаксом(н)". Затова и по-малко боледувания.
Няма да намерите сериозен източник, препоръчващ употребата на този "цяр"... Няма да откриете и едно достоверно проучване, показващо сигурност и ефект от употребата му. Дава се "на око", "да хване"... както и толкова други неща.
Извинявайте, а какво бихте коментирали относно препарата Рибомунил?

# 23
  • Мнения: 8 585
Influenza ваксината се поставя за всеки сезон, когато има нужда от нея.
Тя предпазва от актуалните за годината щамове грипни вируси.
Тези вируси са най-честата причина за вирусните заболявания през зимата при децата и причина за ненужни употреби на АБ, водещи до желязо-недоимъчни състояния и рецидивиращи инфекции впоследствие.
Ето тук има повече информация:
http://www.cdc.gov/nip/publications/pink/flu.pdf

Въпросът с ваксината против грип е едната страна. Другата са лошите условия по градините, хроничното носителство на Стрептокок на същите места, алергичният товар там, както и общите санитарно-хигиенични условия.

Въпросът с "подсилването" на имунитета е само 10% от темата за честите боледувания при деца. Другата част са добрата и разумна употреба на АБ, навременният контрол на желязо-недоимъчните състояния, правилното хранене и добрите педиатрични практики.

За Бронховаксом (н) няма никакви сериозни изследвания или факти, или доказателства, че е полезен, има ефект и може да се употребява при деца. Никога не съм го изписвал или употребявал. Да оставим настрана факта, че механизма му на действие е съмнителен...

За Рибомунил има доста неща и от Френски автори, и от Швецарски също. Няма единно мнение за употребата му днес. Бъдете много предпазливи към ЛС или субстанции намесващи се в тънки механизми на имунитета. Може да се изненадате много неприятно.
Случаите с Елидел и Протопик са още едно доказателство...

Последна редакция: пт, 28 юли 2006, 18:18 от Birdie

# 24
  • Мнения: 2 732

За Бронховаксом (н) няма никакви сериозни изследвания или факти, или доказателства, че е полезен, има ефект и може да се употребява при деца. Никога не съм го изписвал или употребявал. Да оставим настрана факта, че механизма му на действие е съмнителен...


Защо е съмнителен  newsm78
За грипните ваксини имали сериозни изследвания и факти  newsm78

# 25
  • Мнения: 8 585
Грипните ваксини са изследвани и се прилагат отдавна. Сигурността и ефективността им е извън съмнение.
Няма нито едно изследване доказващо същото за Бронховаксон(м).

# 26
  • Мнения: 408
Грипните ваксини са изследвани и се прилагат отдавна. Сигурността и ефективността им е извън съмнение.
Няма нито едно изследване доказващо същото за Бронховаксон(м).
В началото на миналия месец бяхме при една лекарка, която много харесах, защото е на принципа да изписва лекарства по-близки до природата. АБ - само в краен случай. Та след като й обясних, че често сме боледували през зимата, тя не ми предложи да сложа противогрипна ваксина, а някаква за петгодишен имунитет и то само ако детето не се позакрепи през лятото. Засега устискваме положението, затова не съм я питала подробно каква е тая ваксина, но със сигурност не е противогрипна Naughty

# 27
  • Русе
  • Мнения: 7 794
След една година пиене на бронховаксом мога да кажа че при нас нямаше ефект.Вече изкарахме две мневмонии Sick

# 28
докато пиехме бронховаксом се разболяхме от грип! ееееееееееееееее

# 29
  • Мнения: 3 537
При нас също имаше ефект Бронховаксома, но всичко си е до дете и до имунитет според мен.На всеки човек може да подейства различно, пробвах -доволна съм и тази година пак ще дам.
Пробваш- ако не си доволен, втори път няма да дадеш това,а друго,  това е.

Общи условия

Активация на акаунт