Коледата чука на вратата, ЮЛЧЕТО подарък чака под елхата! - Тема 3

  • 19 862
  • 763
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 388
Habish.. доста различни групи храни си изброила за захранването. Аз поне ги въвеждам последователно и не смесвам 2 нови групи в едно ядене като изчаквам 3 дена. Хубаво е може би да следвате някаква схема за да ти е по-лесно да следиш и реагираш, ако нещо не му понесе на детенцето. Ние например въведохме първо няколко зеленчука, след това плодове, след тях мисля безглутенова каша, след това месо, след това глутен, млечни и т.н.
Със сигурност ще ги въведа едно по едно, за да знам ако направи някоя алергия. Интересно за месо още нищо не ми каза. Днес гледах пюретата и не видях да има точно такива комбинации и се чудя дали да не взема каши от ориз и елда и да ги смесвам с плодови пюрета. Захранваме се от 2 седмици и не мисля въобще да бързам, та едно по едно ще опита всичко. Вие след колко време почнахте с кашите и какви точно взимате? Чудя се и кога да почна след обяд да ѝ предлагам плодови пюрета?!

# 316
  • Мнения: 490
Аз два пъти давах каша на Слънчо с банан.. Мисля да ги редувам - 1 ден плодово пюре, на следващия - каша. Давам я час преди последното ни хранене, което е към 18ч. А захранване, почнах миналия месец на 4ти.

# 317
  • София
  • Мнения: 388
Ние почнахме да се захранваме при 6 навършени месеца. Ще карам известно време само със зеленчуци, пък другия месец мога да почна да вкарвам някой плод.
Броколи и карфиол кога се дават, чудя се дали ни е рано още за тях?

# 318
  • Мнения: 490
Мен ако питаш, забави броколито малко.. Било тежко пюре. Мелани от него повръща цял ден. А карфиола не е лош.. Мирише отвратително обаче, а за вкуса не знам..

# 319
  • София
  • Мнения: 388
Благодаря за съветите АК47!
Имаме проблем с акането - преди захранването акаше по 2-3 пъти на ден, но сега е по веднъж и то с много зор. В момента не е акала от 2 дена, за първи път се случва и на всяко хранене е голямо напъване и рев. Днес ѝ дадох само пащърнак с кърма, но май няма особен ефект. От тиквата се обрина и сега се чудя какво пюре да ѝ направя утре. Дали да не включа превантивно някой плод?! Дайте ми съвети, момичета!

# 320
  • Мнения: 490
Сливи и круши - при нас - 100% ефект! Нищо няма да стане, ако дадеш плодово пюре, преди да сте опитали всички зеленчукови... Успех !

# 321
  • Мнения: 388
Благодаря за съветите АК47!
Имаме проблем с акането - преди захранването акаше по 2-3 пъти на ден, но сега е по веднъж и то с много зор. В момента не е акала от 2 дена, за първи път се случва и на всяко хранене е голямо напъване и рев. Днес ѝ дадох само пащърнак с кърма, но май няма особен ефект. От тиквата се обрина и сега се чудя какво пюре да ѝ направя утре. Дали да не включа превантивно някой плод?! Дайте ми съвети, момичета!

Аз започнах да давам каша след като заместим цяло хранене със зеленчуково пюре на обяд. Отне ми около месец. И при Мира в началото имаше проблем с изхожданията,така че не се притеснявайте,при повечето деца го има,все пак има промяна в храненето. Моята педиатърка ми каза да включа пробиотик . За плодовете според мен трябва да изчакате, те малко повече затормозяват стомахчето. ☺

# 322
  • Мнения: 3 252
Habish_d, действително е добре да си харесаш схема за захранване и да я следваш. Аз прилагам следната - зеленчуци, плодове, каши, жълтък, месо, глутен, млечни.. Днес съм на последното месо - заек (вкарала съм пиле и пуйка). Между месата почивам 3 дни и вкарвам плодове. Аз вкарвах доста зеленчуци, преди да започна с плодовете, основен проблем е, че може да не се харесат след сладкия плод. Броколи-те действително са тежки за обработка, но това се отнася и за карфиол и грах.. И ако махнеш тях ти остават - тиква, картоф, морков, тиквичка (със специфичен вкус), пащърнак и евентуално чушка (аз не съм я вкарала). Идеята да вкараш повече зеленчуци е да можеш да ги комбинираш за обяд и както ние ядем зеленчукова супа пред всеки ден морков или картоф. От плодовете аз започнах с круша, ябълки, слива. И след това каши.. Ама ние сме дребнички и имаме нужда да качваме (на 6 м беше 68 см и 6700 гр.). След това добавих банан, манго, праскова (между кашите и месото). Ако ти харесва моя начин може да ми пишеш да обсъдим нещо Simple Smile

# 323
  • Мнения: 1 134
Интересно, че споменавате броколи като тежка храна. Дъщеря ми доста се запичаше преди самото захранване, но след като хапне броколи обикновено винаги има пълен памперс.
Димитрова_87, споменаваш като последно месо заешко а кога ще въвеждаш риба, телешко и свинско? Засега съм дала само пилешко, а вчера и риба, но знам, че се започва с белите меса и рибата, след което се продължава с по-тежките меса.

# 324
  • Мнения: 293
Ние сме още на етап на въвеждане на зеленчуци и имаме едно заместено хранене. Бебка обаче не се засища особено със зеленчуковото пюре, независимо от какви зеленчуци е, а си изяжда нормално количество. При вас как е?

Тези от вас, които вече са въвели различни видове месо, може ли да споделите опит - готови пюрета ли вземате или приготвяте месото вкъщи? Аз например заешко никога не съм приготвяла и предполагам ще взема готово пюре като стигнем до него.

# 325
  • Мнения: 472
edna при нас интервала е около 4ч., но винаги след обяда(190гр.пюре) огладнява малко по-рано. Аз купувам пюретата, като за захранването взимам от малките, който са само месни и ги мешам със зеленчуците. Сега вече е захранен с пиле и пуйка и вече ще купувам миксирани. Аз също бих взела готова, ако не съм готвила заек както казваш..като цяло нямам познати отглеждащи животни, за да ми е най чисто(както се казва) и си ги купувам.
Разбира се всеки има различни виждания.

Нашата сага с неспането продължава, днес поне имаше 3часа без да се буди, та да се "понаспя"...

# 326
  • Мнения: 131
И при нас в началото беше така със засищането. Установих, че просто порцията му е малко - минахме от 125гр. на 190 гр. За месните пюрета взимам готови. Да споделя  опит за заешкото специално, бурканче на Хип заешко с картоф и копър - след него бебо повръщаше, не се беше случвало преди. Преустанових и после се загледах в бурканчето - за разлика от другите на хип, не пише да е от био производство и няма обичайния знак с листенцето. Може от това да е било...

# 327
  • Мнения: 1 134
Заешко още не съм давала и не мога да дам отзив. Взимам готови пюрета на ХИП и на Гербер, детето ги харесва като цяло. Само че разреждам месните с малко АМ, че иначе са много гъсти и се задавя. Откакто почна захранването, дъщеря ми скъси интервала между храненията на 3 часа, а преди ядеше някъде на 3,5 - 4, което ми е странно.

# 328
  • Мнения: 3 252
Аз се водя по тази схема за месото http://bimbobam.com/. А иначе броколите ги слагам към по тежка храна, защото причиняват газове и колики, а в действителност са супер полезни за хемоглобин, витамини и изхождане. Аз съм ги въвела от първите зеленчуци. За месото и аз давам от заготовките на гербер и сега съм взела въпросното пюре заешко с картоф и копър на хип. Днес го давах, не се хареса особено. А зеленчуковите си ги правя.

# 329
  • Мнения: 388
При нас това пюре се хареса. 😊

Общи условия

Активация на акаунт