Коледата чука на вратата, ЮЛЧЕТО подарък чака под елхата! - Тема 3

  • 19 893
  • 763
  •   1
Отговори
# 345
  • София
  • Мнения: 388
Пробиотик давам от 1 седмица, преди само 1 месец съм ѝ давала, защото ѝ беше пък рядко акото по едно време. Според педиатърката ни кърмените бебета не се нуждаят от пробиотик и само при някакви изключения ми казваше да ѝ давам.
Утре ще ѝ взема круша, но ще се заредя и с клизмички. Ако до вечерта не успее, ще се намеся аз, че сърцето ми се къса направо.
За консистенцията ми е ясно, но тя първата седмица нямаше чак такива проблеми, с много зор успяваше веднъж дневно да се изака.

# 346
  • Мнения: 3 252
Какъв даваш? (пробиотик) на нас био гайа - та не ни действаше, но горе долу седмица е срока, да подейства. А иначе не се притеснявай, ще свикнат с храната, няма незахранено бебе.

# 347
  • Мнения: 295
Мелилакса е топ 👍
Кажете добър нефролог в София 🤷‍♀️🤔🤔

# 348
  • София
  • Мнения: 388
Благодаря ви!
И аз чакам мнения за нефролог, че трябва да запазя час някъде. Нашата педиатърка ми спомена за МЦ Здраве.

# 349
  • Мнения: 490
Нас ни пращат в Александровска, но нито име ми каза педиатърката, нито на кой етаж.. Което ще рече,че или ще ходим и ще ни върнат без час, или ще чакаме 58199102 души да минат преди нас...

# 350
  • Мнения: 3 252
Аз ходих при Татяна Цанова в София мед. Доста прехвалена, прегледа продължава 10 мин - гледа черва, вътрешни органи, бъбреци и пикочен мехур. При нас всичко беше наред. P. S. Ако някой се интересува записва се час през superdoc.bg.

# 351
  • София
  • Мнения: 388
Момичета, някоя от вас може ли да ми предложи и добър детстки дерматолог!

# 352
  • Мнения: 3 252
Момичета, някоя от вас може ли да ми предложи и добър детстки дерматолог!
аз съм ходила при Милкова в медива, обаче за мен и съм доволна. Тя каза, че и бебета преглежда.

# 353
  • София
  • Мнения: 388
Благодаря ти отново, Димитрова_87!

# 354
  • Мнения: 148
Момичета днес свекито, ми беше на гости и първия и въпрос беше: той още ли е на ам . След като и отговорих положително , пак почна с лекцията как нейните синове , от 3 месеца били на кисело мляко. И как от съм закъсняла с даването на кисело мляко. Тая лекция вече я слушам, 20 път добре че, мм ме подкрепя че щях досега да полудея. Сто пъти и казах че от , преди 20 години и сега няма нищо общо но не ме разбира .

# 355
  • Мнения: 528
Момичета днес свекито, ми беше на гости и първия и въпрос беше: той още ли е на ам . След като и отговорих положително , пак почна с лекцията как нейните синове , от 3 месеца били на кисело мляко. И как от съм закъсняла с даването на кисело мляко. Тая лекция вече я слушам, 20 път добре че, мм ме подкрепя че щях досега да полудея. Сто пъти и казах че от , преди 20 години и сега няма нищо общо но не ме разбира .
гледай си детето и хич да ти неее..и моята свекърва онзи ден ми каза да го почвам на кис. Мляко при положение, че е само на кърма и една сега започнах захранване, но и казах, че до като го кърмя друго мляко няма да яде.... между другото имам една неотваряна кутия АМ и се чудя дали може в бъдеще да му правя мляко с ориз с нея.. така или иначе си седи.. ?

# 356
  • Мнения: 3 252
Ако не вариш млякото - да. Четох наскоро рецепта точно за това - вариш и пасираш ориза и след това добавяш разтворено Ам, слагаш канела отгоре и си готова. А ако решиш да го ядеш ти - можеш да си направиш крем карамел или кекс, без проблем да си го свариш Simple Smile

# 357
  • Мнения: 295
Момичета, някоя от вас може ли да ми предложи и добър детстки дерматолог!

Ох ние ходихме при една в Света София, но как и беше името нз.. 🤷‍♀️🤷‍♀️

# 358
  • Мнения: 148
Момичета днес свекито, ми беше на гости и първия и въпрос беше: той още ли е на ам . След като и отговорих положително , пак почна с лекцията как нейните синове , от 3 месеца били на кисело мляко. И как от съм закъсняла с даването на кисело мляко. Тая лекция вече я слушам, 20 път добре че, мм ме подкрепя че щях досега да полудея. Сто пъти и казах че от , преди 20 години и сега няма нищо общо но не ме разбира .
гледай си детето и хич да ти неее..и моята свекърва онзи ден ми каза да го почвам на кис. Мляко при положение, че е само на кърма и една сега започнах захранване, но и казах, че до като го кърмя друго мляко няма да яде.... между другото имам една неотваряна кутия АМ и се чудя дали може в бъдеще да му правя мляко с ориз с нея.. така или иначе си седи.. ?
ами трябва да видиш , срока на годност но ако си имаш , кърма мисля че може и с нея. Незнам нека по - опитните на мами да кажат . А колкото до свекито , и аз и мм и казах ме, че докато преценя дотогава ще яде ам. Просто ме ядосва че всеки път , като дойде все за кисело мляко ми говори. И че как ако кажа на някой, че още го храня с ам, ще ли да ми се смеят .

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 08:33 от bubetoo95

# 359
  • Мнения: 107
Момичета, колко пъти на ден си хапват вашите човечета ? Ние все още сме със 6 хранения и не виждам как ще станат 5 (което според педиатърката се очаква) .. ето го нашия режим в момента :

6 - мляко 170 мл
9:30 - мляко 170 мл
13 - зел. пюре
16:30 - плодово пюре 120 +мляко 80 мл
20 - мляко 170мл
2 - мляко 170 мл

Общи условия

Активация на акаунт