Коледата чука на вратата, ЮЛЧЕТО подарък чака под елхата! - Тема 3

  • 19 887
  • 763
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 490
Хабиш - Мелилакс ако сте много на зор! Мела, днес е акала 6 пъти, но по малко. Има запек и тя, но все пак успява. Тя от тиквата вчера се запече.. Утре ще давам сливи, пък нека се цапаме 😄

# 541
  • София
  • Мнения: 388
АК47 мисля, че тази статия ще ти е от полза
https://www.puls.bg/bebe-krmene-c-37/vvezhdane-na-gluten-koga-i-kak-n-31940

# 542
  • Мнения: 388
АК47 Аз започнах с овесена каша в началото 6 лъжички като на четвъртия ден вече дадох цяла порция. До достигане на пълната порция давах безглутенова каша. Ще давам овес общо една седмица. Следващата седмица мисля да й сложа сухар от спелта в зеленчуковото пюре,като правя това отново една седмица,след което вече мисля да й направя попара от пшеничен сухар за закуска. Имам й пшеничен грис за следобедна закуска. 😊

# 543
  • Мнения: 338
Пробвай с карфиол - той е разхлабващ.

Ekaterina Eneva 6486... изцяло на кърма е, откакто сме се прибрали от родилното. Тиквата много ѝ харесва, но направи алергия и ѝ се появиха едни ситни пъпчици по гърдите и гърба. Затова наблягам на тиквички, пащърнак, ябълки и круши. Преди няколко дена ѝ дадох морков и сигурно затова ми се запече, но така до кога ще я караме не знам. Днес предложих сини сливи след обяд и след третата лъжица пак рев и напъване. Знам, че акането е причината, но не знам как да ѝ помогна 😔

# 544
  • Мнения: 52
Ekaterina Eneva 6486... изцяло на кърма е, откакто сме се прибрали от родилното. Тиквата много ѝ харесва, но направи алергия и ѝ се появиха едни ситни пъпчици по гърдите и гърба. Затова наблягам на тиквички, пащърнак, ябълки и круши. Преди няколко дена ѝ дадох морков и сигурно затова ми се запече, но така до кога ще я караме не знам. Днес предложих сини сливи след обяд и след третата лъжица пак рев и напъване. Знам, че акането е причината, но не знам как да ѝ помогна 😔
Здравей, може би е добре да пробвате с клизмичка, но аз бих  се посъветвала и с педиатърката на детето.  Все пак, ако бебето си суче, щом е на кърма, поне това е добре.

# 545
  • Мнения: 1 134
Момичета, вашите бебета отказват ли мялко понякога заради зъбите? Дъщеря ми вече за трети път не си изпива цялото АМ и плаче като й предложа пак. Иначе ако й дам вода не отказва. Thinking

# 546
  • Мнения: 3 252
Аз се включвам за глутена - с цел превенция на бъдеща непоносимост (не вродена), глутена се въвежда 1 месец от култури с ниско съдържание към високо. Аз захранвам по класическата схема овес-ръж-ечемик-пшеница по 1 седмица. Овес лесно - от каша, аз взех дм-ска, че по евтино. Ръж и ечемик са ми ядки, кисна от вечерта, варя, пасирам. Пшеницата вече е лесна. Ако не намерите ечемик, може спелта вместо него. Аз такова нещо не бях яла доскоро, пробвах за първи път в активиа. Аз съм на 4-ти ден ръж в момента.

# 547
  • Мнения: 388
Не е задължително да се следва тази схема на 100% ☺ Има много майки,които въвеждат или вече са въвели направо с попара от пшеничен сухар и когато им кажа за тази схема ме гледат с недоумение. Особено ако в семейството няма изявена чувствителност. И с лекари съм говорила , които са на мнение,че следването й,не те предпазва напълно. Никой не казва да даваме коричка хляб директно,въпреки че по метода на ЗВД точно това правят, но нещата трябва да се случват по-спокойно. 😄 Всяка крайност не е полезна в нито едно отношение.

Sunny555 възможно е да е свързано с пробива наистина. Дано бързо мине. 😊

# 548
  • Мнения: 295
Ох моята от известно време се буди по 5-6 пъти през нощта, това не го е правила като беше по малка, не мига да разбера какво става. Тази нощ особено имам чувството че беше през половин час, реве, стряска ли се незнам. Давам вода не иска, как дам гърда и всичко се успокоява, но нз въобще тази кърма я наяжда, цедих се остава каймак 🤷‍♀️🤷‍♀️ от шише категорично ми отказва кисело мляко, а от Амто ми получи зачервяване и също не го иска.. Какво да правя не знам... 🤦‍♀️😪

# 549
  • Мнения: 490
Благодаря, ще ходя днес до Ганчев да им видя кашите. Макар че като се замисляяя, Мела е яла земел, тоест го ползваше за чесалка 😒 , но все пак е яла... Доста и хареса.. Станах малко по- спокойна със захранването, вече не се панирам много. Все пак аз в 8м. сигурно съм яла кюфтета и кебапчета 😃

# 550
  • Мнения: 52
Момичета, вашите бебета отказват ли мялко понякога заради зъбите? Дъщеря ми вече за трети път не си изпива цялото АМ и плаче като й предложа пак. Иначе ако й дам вода не отказва. Thinking
Здравей, моето бебе има подобни проблеми с млякото, затова съм заместила 2 хранения - обедното със зеленчуково пюре, и млечното, което давах към 19 часа с безглутенова каша от просо с плодово пюре. Имаме 3 млечни хранения в момента от по 180 мл готово направено мляко. Като не винаги изпива всичко.

# 551
  • Мнения: 1 134
Не е задължително да се следва тази схема на 100% ☺ Има много майки,които въвеждат или вече са въвели направо с попара от пшеничен сухар и когато им кажа за тази схема ме гледат с недоумение. Особено ако в семейството няма изявена чувствителност. И с лекари съм говорила , които са на мнение,че следването й,не те предпазва напълно. Никой не казва да даваме коричка хляб директно,въпреки че по метода на ЗВД точно това правят, но нещата трябва да се случват по-спокойно. 😄 Всяка крайност не е полезна в нито едно отношение.

Sunny555 възможно е да е свързано с пробива наистина. Дано бързо мине. 😊
Благодаря, avlito. Съгласна съм, че стриктната схема не е гаранция за каквото и да е. Аз ще следвам препоръките на педиатъра - въвеждам каша с ниско съдържание на глутен по мой избор, след което минава на попара. А и да си призная, с баща й сме взели пюрета, част от които се оказаха с глутен, така че вече го е опитала.
Ekaterina Eneva 6486..., детето също има въведени 2 хранения, проблемът с млякото е отскоро и го отдавам на зъби.

# 552
  • Мнения: 490
И Мела, трудно си изпива млякото.. Давам и го на 3- 4 пъти. То е едно въртене, едно дъвкане на бибероната. Горните зъби са наболи и излиза, че са по- трудни и болезнени от долните... Взех на Бочко - гел за никнещи зъбки, и май има лек ефект ( освен ефекта върху пръста ми ) Как винаги ме хапе на едно и също място не знам 😤

# 553
  • София
  • Мнения: 388
Момичета, как съхранявате пюретата само от месо? Нали в рамките на 24 часа трябва да се консумира бурканчето от 80гр, пък дневната доза е 20гр? Изхвърляте ли останалото? На село баба има кокошки и ще ни изпрати едно пиле и се чудя как да го приготвя и съхраня. Видях в интернет, че продават бурканчета от 20 и 40гр и се чидя дали да пълня буркани и да ги преварявам после и да са точно за едно хранене. Не сме почнали още с месото, но почнах от сега да го мисля.

# 554
  • Мнения: 107
Аз месото го правяна пара, след това го пасирам и го слагам във формички за лед с капаче и ги замразявам. В предния ден, когато ще давам месо, си изкарвам една формичка (тежи 20 гр), размразявам си я в хладилник и я смесвам със зеленчуковото пюре.

Момичета, как съхранявате пюретата само от месо? Нали в рамките на 24 часа трябва да се консумира бурканчето от 80гр, пък дневната доза е 20гр? Изхвърляте ли останалото? На село баба има кокошки и ще ни изпрати едно пиле и се чудя как да го приготвя и съхраня. Видях в интернет, че продават бурканчета от 20 и 40гр и се чидя дали да пълня буркани и да ги преварявам после и да са точно за едно хранене. Не сме почнали още с месото, но почнах от сега да го мисля.

Общи условия

Активация на акаунт