Трябва ли човек да е егоист?

  • 2 885
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 677
бре..тва като за тема в едноименното списание..ха на бас че ше го препечатат  smile3502

# 16
  • София
  • Мнения: 39 766
Може би в разумни граници. Няма човек, който да не е подвластен на егото си... просто при някои летвите са качени доста нависоко.

# 17
  • Мнения: 619
Трябва да гледа интереса и благото на семейството си.


Peace

Да трябва.Живота е такъв.

# 18
  • Мнения: 826
Трябва ли човек да е егоист?

Определено! Flutter

# 19
  • Мнения: 1 493
Струва ми се, че егоистите не са щастливи ! Ограничавайки любовта само до самия себе си, човек се лишава от щастието да види грейналите очи на получаващия любов, внимание, помощ. За мен да дариш някого е по-голямо удоволствие от това да получиш. Естествено, че трябва да обичаш себе си , но... "  Който живее само за себе си, с право се счита умрял за другите " !  Peace

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
За близките си - не.
За останалите - в умерени граници.

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да, хората с излишни дози алтруизъм са досадници, според мен.............Ако някой те помоли за помощ и подкрепа, трябва да се отзовеш, но да се тикаш да помагаш без да са те молили - не..............така мисля, аз.........И човек трябва да си търси правата.........така не само на себе си помага.............И най- важното е да си преследваш целите, ако трябва и в егоист да се превърнеш заради това.........

# 22
  • Мнения: 1 809
Трябва,но в умерени граници.Прекаленият егоизъм не помага,а съсипва приятелства,семейни отношения....изобщо мисля,че може да провали живота.

# 23
  • Мнения: 1 081
Непременно, в разумни граници даже е задължително. Жалко, че малко късно го разбрах.

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
Да, категорично!Не може да си егоист единствено с детето си.Всички други трябва да поставяш на второ място след себе си Peace

# 25
  • Мнения: 4 473
Непременно, в разумни граници даже е задължително. Жалко, че малко късно го разбрах.

 Peace

# 26
  • Мнения: 6 167
отговорът ми е Да.
разбира се, зависи за какво, към кого и тн, вариации много, но като цяло не мисля, че безкрайно отворените хора, забравили себе си са успешни.
не харесвам хора, които живеят живота си, чрез живота на другите.
разни самозабравили се майки например, които от отдаденост са забравили как се казват.
или такива, които в името на връзката си с някой мъж са готови на всякакви лишения личностни и компромиси.
та, и аз - съм за граиците. които при мен са по-стесненивече ( поради горчив опит от много отдаденост). 

# 27
  • Мнения: 2 327
Ми трябва си...
Дори и с децата си понякога.
Но до толкова че да не губиш себе си, а не да мачкаш всички само за да ти е добре.

# 28
  • Мнения: 3 457
Трябва да гледа интереса и благото на семейството си.

Краен егоист не.
В умерени граници.
По-скоро мисля, че човек трябва да е перде и непукист.  Peace
и аз така мисля,не е нужно да задълбава Naughty

# 29
  • Мнения: 2 039
Трябва,щото иначе ти се качват на главата  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт