Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 62

  • 30 583
  • 782
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 8
Zdraveite mili dami vlizam vaf vawata stranica dosta odavna i ceta mn vawi statousi mn odavna iskam da se vkliouca v groupata i sega go napravix touka na skoro zabrenqx i za tova rewix da go napravia pojelavam na vsicki dami koito iskat da stanat maiki da sa tarpelivi i da imqt vqra ako iskate newto da me pitate mojete da go napravite po vsiako vreme nqma proglem kakvoto i da e nadqvam se da moga da vi pomogna lek sledobet
Скрит текст:
lunichkaaa, не ми говори за тези ампули, че ми се гади само при мисълта. На листовката пише, да се смесват със сок, но аз не го правя, защото ми е още по-отвратително. Пия ги само с храна, защото иначе не ми понасят. Дори тогава си усещам целия хранопровод като "изгорял". Мъжът ми ми вика "Сега разбираш ли какво ми е на мен, когато си пия ракията" UnamusedFrowning1. Вече месец ги пия, на следващия преглед ще моля да ми ги сменят.

Grinning Шегаджия е твоят мъж, аз моя го събуждам с повръщане и той все бяга да ми носи вода Grinning Припомнихме си първите 4 месеца от беменността. Иначе днес като ги върнах отново, пробвах с храната да изпия ампулите, успях да ги задържа, говорих с лекаря, но той ми обясни, че с храната трудно се усвоявали, трябвало да се вземат сутрин на гладно и каза да ги спра и да се върна на стария спрей, дето не ми помагаше Grinning Аз упорито ще си доизпия ампулите, макар и с храна и ще видя дали тва желязо изобщо е мръднало на някъде, взех си и чай от коприва. А как тия сладки ампули се комбинират със сладък сок, звучи ми убийствено... аз добавям вода, а със сока на лимон ми е по-поносимо, понеже убива малко сладостта на тая гадост.
Браво, ти си герой! Цял месец пиене си е голяма работа, а изследвала ли си желязото, дали е мръднало нагоре?
Za kakvi ampouli stava vapros zawtoto i na men mi predpisaxa edni
______________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 20:15 от AnMary

# 586
  • Мнения: 35 110
Мима, в темата, доколкото знам, се пише на кирилица. Писането по този начин е истинско мъчение.

# 587
  • Мнения: 8
Мима, в темата, доколкото знам, се пише на кирилица. Писането по този начин е истинско мъчение.
Сажелявам мн но малко ми е трудно но ще свикна

# 588
  • Мнения: 784
Идвам с въпросчета
На някой да са му изписвали бусколизин и бкомплекс ? Четох че бусколизина не е препоръчителен при бременни и кърмачки ....
И на някой да са му бъркали термина ?
Моя беше за 20.01 но се оказва че няма да се ражда скоро , бебето е ок,  плацентата също , води си има , тоновете перфектни , сега чакаме само да реши да излезе ,нищо че ако смятаме последната менструация няма да го нося 9 ами 10 месеца Grinning

# 589
  • Мнения: 53
Аз забременях с нередовен цикъл, и първо терминът ми беше 31.1, после го смениха на 26.01, но засега няма изгледи да излиза и моето  Sweat SmileSweat Smile


Идвам с въпросчета
На някой да са му изписвали бусколизин и бкомплекс ? Четох че бусколизина не е препоръчителен при бременни и кърмачки ....
И на някой да са му бъркали термина ?
Моя беше за 20.01 но се оказва че няма да се ражда скоро , бебето е ок,  плацентата също , води си има , тоновете перфектни , сега чакаме само да реши да излезе ,нищо че ако смятаме последната менструация няма да го нося 9 ами 10 месеца Grinning

# 590
  • Мнения: 784
Чак се притеснявам да не съм за февруари ама то така като гледам още малко и... Grinning

Аз забременях с нередовен цикъл, и първо терминът ми беше 31.1, после го смениха на 26.01, но засега няма изгледи да излиза и моето  Sweat SmileSweat Smile


Идвам с въпросчета
На някой да са му изписвали бусколизин и бкомплекс ? Четох че бусколизина не е препоръчителен при бременни и кърмачки ....
И на някой да са му бъркали термина ?
Моя беше за 20.01 но се оказва че няма да се ражда скоро , бебето е ок,  плацентата също , води си има , тоновете перфектни , сега чакаме само да реши да излезе ,нищо че ако смятаме последната менструация няма да го нося 9 ами 10 месеца Grinning

# 591
  • Мнения: 15 356
Zdraveite mili dami vlizam vaf vawata stranica dosta odavna i ceta mn vawi statousi mn odavna iskam da se vkliouca v groupata i sega go napravix touka na skoro zabrenqx i za tova rewix da go napravia pojelavam na vsicki dami koito iskat da stanat maiki da sa tarpelivi i da imqt vqra ako iskate newto da me pitate mojete da go napravite po vsiako vreme nqma proglem kakvoto i da e nadqvam se da moga da vi pomogna lek sledobet
Аз няма да те питам нищо,защото не мога да разбера дори какво пишеш.
Пиши на кирилица и по възможност използвай препинателни знаци,че иначе много тегаво. Приятна вечер!

# 592
  • Мнения: 5 468
Терминът винаги е по дата на ПРМ. Променя се само, ако цикълът е много дълъг и се предполага, че О е значително по-късно от обичайното, напр. при цикъл 35 дни и нагоре. В този смисъл трудно може да ти "сбъркат" термина. Това е световен стандарт за изчисление на термина. Прилага се, тъй като обичайно не е ясно кой ден е станало оплождането.

Bobono23, няма никаква логика да ти изместват термина по-рано. Както казах, той може да се изтегли за по-късна дата, ако цикълът е много по-дълъг от стандартния 28 дневен. Отклонения + - няколко дни от тази дължина(28 дни) не са причина да ти сменят термина.

Аз забременях с нередовен цикъл, и първо терминът ми беше 31.1, после го смениха на 26.01, но засега няма изгледи да излиза и моето  Sweat SmileSweat Smile


Идвам с въпросчета
На някой да са му изписвали бусколизин и бкомплекс ? Четох че бусколизина не е препоръчителен при бременни и кърмачки ....
И на някой да са му бъркали термина ?
Моя беше за 20.01 но се оказва че няма да се ражда скоро , бебето е ок,  плацентата също , води си има , тоновете перфектни , сега чакаме само да реши да излезе ,нищо че ако смятаме последната менструация няма да го нося 9 ами 10 месеца Grinning

# 593
  • Мнения: 53
Happy_mommy, то аз, ако знаех какво има логика вече... Последният цикъл ми е на 6.4.2019, на 15.05.2019 имах отрицателен ЧХГ тест и причина за липса на цикъл киста... и на 10.06 беше констатирана бременност в 7 г.с. - тогава ми казаха термин 31.01, но на първата ФМ изчислиха термин 26.01 и ми ги оставиха него...
И в крайна сметка нямам никаква идея, само си чакам нещо да се случи FlushedJoy

Терминът винаги е по дата на ПРМ. Променя се само, ако цикълът е много дълъг и се предполага, че О е значително по-късно от обичайното, напр. при цикъл 35 дни и нагоре. В този смисъл трудно може да ти "сбъркат" термина. Това е световен стандарт за изчисление на термина. Прилага се, тъй като обичайно не е ясно кой ден е станало оплождането.

Bobono23, няма никаква логика да ти изместват термина по-рано. Както казах, той може да се изтегли за по-късна дата, ако цикълът е много по-дълъг от стандартния 28 дневен. Отклонения + - няколко дни от тази дължина(28 дни) не са причина да ти сменят термина.

Аз забременях с нередовен цикъл, и първо терминът ми беше 31.1, после го смениха на 26.01, но засега няма изгледи да излиза и моето  Sweat SmileSweat Smile


Идвам с въпросчета
На някой да са му изписвали бусколизин и бкомплекс ? Четох че бусколизина не е препоръчителен при бременни и кърмачки ....
И на някой да са му бъркали термина ?
Моя беше за 20.01 но се оказва че няма да се ражда скоро , бебето е ок,  плацентата също , води си има , тоновете перфектни , сега чакаме само да реши да излезе ,нищо че ако смятаме последната менструация няма да го нося 9 ами 10 месеца Grinning

# 594
  • Мнения: 361
И на мен ми е голяма мъгла с тези термини. От happy_mommy научих доста неща, а в крайна сметка една докторка съвсем ме обърка. Говорих с моя лекар и той ми каза, че ще е опитаме да родя естествено (имах съмнение, защото имам едно секцио и в началото на годината ми гориха раничка). Така, че си чакаме да му дойде време на бебчо.

Иначе искам да питам мамите очакващи второ или които имат вече такова - каква част от нещата използвани с първото дете, запазихте и използвате/ще използвате при второто.
Леглото и количката ще си използваме, както и дрешки за зор заман както се казва, защото първото е момиче, а сега чакаме момче. Но се чудих за шишета (бибките разбира се ще сменим), помпа за кърмене. По скоро ме притесняват неща които имат пластмасови компоненти и са седели в кашони 4-5 години. Ще се радвам да сподлеите! 😊

# 595
  • Мнения: 35 110
Всичко съм си запазила за като се случи второто дете. Имаме си количка, дрехи, помпа, стерилизатор, играчки. Всичко!

# 596
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
И аз пазих всичко от първото за второто. Всъщност само шишета си купих нови, защото бяха пластмасови моите и бяха захабени вече.

# 597
  • Мнения: 137
Здравейте мамчета аз да попитам усещали ли сте бебетата в коремчето ви да хълцат?Аз от днес на два пъти усещам бавни ритмични движения в просължвние на няколко минути ... стреснах се , че може да му е сърчицето , защото е бавничко(леко има повдигане на коремчето)как мислите знам , че е възможно хълцането.Ако сте го усещали как точно е било ...Blush Благодаря

# 598
  • Мнения: 251
Здравейте мамчета аз да попитам усещали ли сте бебетата в коремчето ви да хълцат?Аз от днес на два пъти усещам бавни ритмични движения в просължвние на няколко минути ... стреснах се , че може да му е сърчицето , защото е бавничко(леко има повдигане на коремчето)как мислите знам , че е възможно хълцането.Ако сте го усещали как точно е било ...Blush Благодаря

Точно това както си описала и аз усещам, разбрах, че това е хълцане. Няма страшно бебетата хълцат и това е нормално, в началото и аз имах съмнения, че това му е сърчицето 😄, но не е било.

# 599
  • Мнения: 35 110
Преди 4 страници го коментирахме
Здравейте. Бих искала да попитам на някоя от вас случвало ли й се е, бебето да  хълца докато е бременна. 2 пъти на ден ми се случва да усещам постъпване, но не е ритане. Разбрах, че хълца. Но нормално ли е и на какво се дължи
Охоооо, що хълцане беше Wink голяма забава беше. И като го видях за първи път да Хълца след като се роди ми беше много смешно Wink

Общи условия

Активация на акаунт